Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Brăila › BIN-FURNI-PROD SRL

BIN-FURNI-PROD SRL

Înființată în 1995 · 31 de ani vechime · Mun. Brăila
CUI 7045549 · J1995000112091
Atenție sporită Verificat la ANAF · 26 octombrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire BIN-FURNI-PROD SRL
Cod fiscal (CIF) RO7045549
Nr. Reg. Comerțului J1995000112091
Sediu social Str. ORSOVEI nr. 9, Municipiul Brăila, 6100
Telefon 0744607897

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026.

Reprezentanți

ANDRONE VALERIU · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN1623 · Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 26 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 26 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută BIN-FURNI-PROD SRL după CUI 7045549 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 35/100
Cifră de afaceri 2025
1.163.086 lei
+11,0% vs 2024
Profit net 2025
15.913 lei
+102,3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă1.4%
Față de sectorpeste 43% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 755 de firme din Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,5%.

Mărime față de sector14 angajați · peste 89% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 850 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 1.017.322 lei20142015: 1.101.164 lei20152016: 1.393.993 lei20162017: 1.150.188 lei20172018: 903.837 lei20182019: 853.591 lei20192020: 715.044 lei20202021: 732.367 lei20212022: 1.203.347 lei20222023: 1.432.320 lei20232024: 1.048.403 lei20242025: 1.163.086 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.163.086 lei 15.913 lei 14
2024 1.048.403 lei -687.421 lei 14
2023 1.432.320 lei 33.670 lei 22
2022 1.203.347 lei 60.595 lei 26
2021 732.367 lei -922.762 lei 28
2020 715.044 lei 4.116 lei 29
2019 853.591 lei 14.015 lei 29
2018 903.837 lei 18.542 lei 30
2017 1.150.188 lei 163.979 lei 34
2016 1.393.993 lei 9.298 lei 36
2015 1.101.164 lei 79.957 lei 36
2014 1.017.322 lei 222.409 lei 34
2013 933.385 lei 17.905 lei 33
2012 831.519 lei 15.927 lei 27
2011 725.301 lei 13.485 lei 27
2010 1.059.991 lei 17.331 lei 26
2009 603.410 lei -478.966 lei 21
2008 660.994 lei 8.859 lei 20

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 405 zile−23 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 37 de zile+1 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 1,37%+66,94 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 123,54%−3,57 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,81× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 1,52%+72,65 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -23,54%+3,57 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 83.078 lei+8.192 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,11× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,67×−0,22 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 218 zile+25 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 1%+39,18 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

8,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 571 din 6.401 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 185 din 1.137 de firme active cu bilanț depus (CAEN 1623)
Vechime relativămai veche decât 92% dintre cele 2.561 de firme active din sector
SectorCAEN 1623 · Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)6
Valoare totală (2024–2025)97.615 lei

Cumpărători: Centrul Judetean pentru Conservarea si Promovarea Culturii Traditionale, Colegiul National "Nicolae Iorga", BAZA DE REPARATII NAVE BRAILA

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2025.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru BIN-FURNI-PROD SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți BIN-FURNI-PROD SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

BIN-FURNI-PROD SRL, cu sediul în Mun. Brăila, are codul unic de înregistrare (CUI) 7045549, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1995000112091. Firma a fost înființată la data de 8 martie 1995 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții (CAEN 1623).

La ultima verificare, BIN-FURNI-PROD SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.163.086 lei și un rezultat net de 15.913 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are BIN-FURNI-PROD SRL?

BIN-FURNI-PROD SRL (CUI 7045549) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 26 octombrie 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă BIN-FURNI-PROD SRL în sectorul său?

BIN-FURNI-PROD SRL ocupă locul 185 din 1.137 de firme active cu bilanț depus în CAEN 1623 (Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții), după cifra de afaceri.

Cât de veche este BIN-FURNI-PROD SRL față de firmele din același domeniu?

BIN-FURNI-PROD SRL este mai veche decât 92% dintre cele 2.561 de firme active cu CAEN 1623.

Este BIN-FURNI-PROD SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare BIN-FURNI-PROD SRL (CUI 7045549) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este BIN-FURNI-PROD SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, BIN-FURNI-PROD SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în BIN-FURNI-PROD SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru BIN-FURNI-PROD SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este BIN-FURNI-PROD SRL plătitoare de TVA?

Da, BIN-FURNI-PROD SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a BIN-FURNI-PROD SRL?

În anul 2025, BIN-FURNI-PROD SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.163.086 lei și un număr mediu de 14 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu BIN-FURNI-PROD SRL?

Firmoscop analizează BIN-FURNI-PROD SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Brăila

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 1623 din Brăila, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Brăila

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.