Sari la conținut
FirmoscopFirmeBotoșani › RECHINUL SRL

RECHINUL SRL

Înființată în 1995 · 31 ani vechime · Sat Ripiceni Com. Ripiceni
CUI 7184148 · J07/156/1995
Atenție sporită Re-verificat · 29 august 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire RECHINUL SRL
CUI 7184148
Nr. Reg. Comerțului J07/156/1995
Sediu social Str. NATIONALA nr. 32, Sat Ripiceni Com. Ripiceni, jud. BOTOŞANI, 717325

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

CII LIAHU DORU · lichidator

Identitate

StareRADIERE din data 12.02.2024
CAEN5111 · Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semiproduse
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută RECHINUL SRL după CUI 7184148 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2021
292.387 lei
+43.0% vs 2020
Profit net 2021
55.422 lei
-35.1% vs 2020

Bonitate financiară

Marjă netă19.0%
Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2021 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2010: 88.592 lei20102011: 201.909 lei20112012: 135.730 lei20122013: 231.960 lei20132014: 328.662 lei20142015: 110.311 lei20152016: 376.710 lei20162017: 187.418 lei20172018: 289.289 lei20182019: 398.518 lei20192020: 204.173 lei20202021: 292.387 lei2021
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2021 292.387 lei 55.422 lei 2
2020 204.173 lei 85.361 lei 1
2019 398.518 lei 255.325 lei 1
2018 289.289 lei 96.969 lei 2
2017 187.418 lei -65.661 lei 1
2016 376.710 lei 99.366 lei 1
2015 110.311 lei -29.353 lei 1
2014 328.662 lei 156.668 lei 1
2013 231.960 lei 21.723 lei 1
2012 135.730 lei 4.376 lei 1
2011 201.909 lei 66.252 lei 1
2010 88.592 lei -122.579 lei
2009 123.813 lei -393.113 lei
2008 43.392 lei 124.439 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 14 ani (2008–2021). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2021, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 51 zile−147 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 65 zile−30 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 18,96%−22,85 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 6,74%−11,23 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 14,83×+9,27 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,07×−0,15 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 9,89%−7,01 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 9,22%−4,64 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 93,26%+11,23 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 146.194 lei−57.979 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,49×+0,16 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,65×+0,73 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 222 zile−174 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 31,99%−16,64 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2021 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2021. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1 din 12 firme active cu bilanț depus (CAEN 5111)
Vechime relativămai veche decât 85% dintre cele 54 firme active din sector
SectorCAEN 5111 · Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semiproduse →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru RECHINUL SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți RECHINUL SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

RECHINUL SRL, cu sediul în Sat Ripiceni Com. Ripiceni, are codul unic de înregistrare (CUI) 7184148, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J07/156/1995. Firma a fost înființată la data de 11 aprilie 1995 și are ca obiect principal de activitate Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semiproduse (CAEN 5111).

La ultima verificare, RECHINUL SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2021 a raportat o cifră de afaceri de 292.387 lei și un rezultat net de 55.422 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are RECHINUL SRL?

RECHINUL SRL (CUI 7184148) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 29 august 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă RECHINUL SRL în sectorul său?

RECHINUL SRL ocupă locul 1 din 12 firme active cu bilanț depus în CAEN 5111 (Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semiproduse), după cifra de afaceri.

Cât de veche este RECHINUL SRL față de firmele din același domeniu?

RECHINUL SRL este mai veche decât 85% dintre cele 54 firme active cu CAEN 5111.

Este RECHINUL SRL o firmă activă?

Nu — RECHINUL SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este RECHINUL SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare RECHINUL SRL (CUI 7184148) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în RECHINUL SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru RECHINUL SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este RECHINUL SRL plătitoare de TVA?

Nu, RECHINUL SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a RECHINUL SRL?

În anul 2021, RECHINUL SRL a raportat o cifră de afaceri de 292.387 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu RECHINUL SRL?

Firmoscop analizează RECHINUL SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Botoşani

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Botoșani

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.