Sari la conținut
FirmoscopFirmeCluj › REMFLAV COMIMPEX SRL

REMFLAV COMIMPEX SRL

Înființată în 1995 · 31 ani vechime · Mun. Turda
CUI 7212256 · J1995000556127
Atenție sporită Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire REMFLAV COMIMPEX SRL
Cod fiscal (CIF) RO7212256
Nr. Reg. Comerțului J1995000556127
Sediu social Str. Libertăţii nr. 10, et. P, ap. 1, Mun. Turda, jud. CLUJ, 401185
Telefon 0264314498

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 17.04.1995
CAEN4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută REMFLAV COMIMPEX SRL după CUI 7212256 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 35/100
Cifră de afaceri 2025
338.978 lei
-3.0% vs 2024
Profit net 2025
8.715 lei
+105.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă2.6%
Față de sectorpeste 50% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 928 de firme din Comerț cu amănuntul al textilelor care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,5%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 66% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 911 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 25.134 lei20142015: 68.488 lei20152016: 196.641 lei20162017: 332.430 lei20172018: 326.055 lei20182019: 325.721 lei20192020: 111.433 lei20202021: 180.059 lei20212022: 232.546 lei20222023: 309.663 lei20232024: 349.246 lei20242025: 338.978 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 338.978 lei 8.715 lei 2
2024 349.246 lei -166.676 lei 2
2023 309.663 lei 29.838 lei 2
2022 232.546 lei -18.585 lei 2
2021 180.059 lei -10.884 lei 2
2020 111.433 lei -42.342 lei 4
2019 325.721 lei -16.916 lei 5
2018 326.055 lei -39.319 lei 6
2017 332.430 lei -8.449 lei 5
2016 196.641 lei -35.716 lei 4
2015 68.488 lei -30.180 lei 3
2014 25.134 lei -34.363 lei 3
2013 24.598 lei -40.154 lei 3
2012 30.297 lei -39.960 lei 2
2011 63.884 lei -44.003 lei 2
2010 110.371 lei -53.746 lei 2
2009 149.128 lei -27.346 lei 2
2008 166.475 lei -13.532 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.116 zile−42 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 3 zile−2 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 2,57%+50,29 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 246,4%+17,11 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,41× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 2,07%+36,57 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -146,4%−17,12 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 169.489 lei−5.134 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,81×+0,09 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,83×+0,07 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 440 zile−38 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 4,02%+35,71 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 3.918 din 32.433 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.742 din 8.882 firme active cu bilanț depus (CAEN 4771)
Vechime relativămai veche decât 95% dintre cele 18.500 firme active din sector
SectorCAEN 4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 12 august 2026Schimbare număr de înmatriculare: J12/556/1995 → J1995000556127

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru REMFLAV COMIMPEX SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți REMFLAV COMIMPEX SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

REMFLAV COMIMPEX SRL, cu sediul în Mun. Turda, are codul unic de înregistrare (CUI) 7212256, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1995000556127. Firma a fost înființată la data de 17 aprilie 1995 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate (CAEN 4771).

La ultima verificare, REMFLAV COMIMPEX SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 338.978 lei și un rezultat net de 8.715 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are REMFLAV COMIMPEX SRL?

REMFLAV COMIMPEX SRL (CUI 7212256) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 29 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă REMFLAV COMIMPEX SRL în sectorul său?

REMFLAV COMIMPEX SRL ocupă locul 1.742 din 8.882 firme active cu bilanț depus în CAEN 4771 (Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este REMFLAV COMIMPEX SRL față de firmele din același domeniu?

REMFLAV COMIMPEX SRL este mai veche decât 95% dintre cele 18.500 firme active cu CAEN 4771.

Este REMFLAV COMIMPEX SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare REMFLAV COMIMPEX SRL (CUI 7212256) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este REMFLAV COMIMPEX SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, REMFLAV COMIMPEX SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în REMFLAV COMIMPEX SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru REMFLAV COMIMPEX SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este REMFLAV COMIMPEX SRL plătitoare de TVA?

Da, REMFLAV COMIMPEX SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a REMFLAV COMIMPEX SRL?

În anul 2025, REMFLAV COMIMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 338.978 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu REMFLAV COMIMPEX SRL?

Firmoscop analizează REMFLAV COMIMPEX SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Cluj →

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.