Sari la conținut
FirmoscopFirmeSuceava › MARGARETA-UNGUREANU SNC

MARGARETA-UNGUREANU SNC

Înființată în 1992 · 33 ani vechime · Mun. Câmpulung Moldovenesc
CUI 730846 · J33/1220/1991
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MARGARETA-UNGUREANU SNC
Cod fiscal (CIF) RO730846
Nr. Reg. Comerțului J33/1220/1991
Sediu social Str. Ştefan cel Mare nr. 3, Mun. Câmpulung Moldovenesc, jud. SUCEAVA, 725100
Telefon 0723612853

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

UNGUREANU MARICICA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 30.11.1992
CAEN5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MARGARETA-UNGUREANU SNC după CUI 730846 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 45/100
Cifră de afaceri 2025
500.803 lei
+6.0% vs 2024
Profit net 2025
7.336 lei
+104.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă1.5%
Față de sectorpeste 47% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 6.155 de firme din Baruri și alte activități de servire a băuturilor care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,2%.

Mărime față de sector5 angajați · peste 88% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 6.435 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 135.554 lei20142015: 157.982 lei20152016: 359.033 lei20162017: 549.702 lei20172018: 563.519 lei20182019: 555.637 lei20192020: 354.531 lei20202021: 429.775 lei20212022: 514.432 lei20222023: 490.702 lei20232024: 470.522 lei20242025: 500.803 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 500.803 lei 7.336 lei 5
2024 470.522 lei -155.045 lei 6
2023 490.702 lei -63.747 lei 5
2022 514.432 lei 40.549 lei 4
2021 429.775 lei 641 lei 6
2020 354.531 lei 23.886 lei 9
2019 555.637 lei 190.220 lei 8
2018 563.519 lei -93.076 lei 11
2017 549.702 lei -101.610 lei 13
2016 359.033 lei -71.206 lei 8
2015 157.982 lei -65.675 lei 5
2014 135.554 lei -49.207 lei 5
2013 84.499 lei -73.170 lei 6
2012 88.730 lei -68.310 lei 6
2011 74.708 lei -53.537 lei 5
2010 69.740 lei -60.607 lei 5
2009 138.194 lei -39.928 lei 7
2008 161.932 lei -62.103 lei 7

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 307 zile−60 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 11 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 1,46%+34,41 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 252,69%+30,31 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,4× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 4,4%+77,25 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -151,67%−29,29 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 100.161 lei+21.741 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor +0,79 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 13,32×+5,66 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 27 zile−21 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 1,58%+24,59 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

8,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 571 din 6.401 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.930 din 13.539 firme active cu bilanț depus (CAEN 5630)
Vechime relativămai veche decât 98% dintre cele 27.187 firme active din sector
SectorCAEN 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume4
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MARGARETA-UNGUREANU SNC

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MARGARETA-UNGUREANU SNC? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MARGARETA-UNGUREANU SNC, cu sediul în Mun. Câmpulung Moldovenesc, are codul unic de înregistrare (CUI) 730846, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J33/1220/1991. Firma a fost înființată la data de 30 noiembrie 1992 și are ca obiect principal de activitate Baruri și alte activități de servire a băuturilor (CAEN 5630).

La ultima verificare, MARGARETA-UNGUREANU SNC figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 500.803 lei și un rezultat net de 7.336 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MARGARETA-UNGUREANU SNC?

MARGARETA-UNGUREANU SNC (CUI 730846) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă MARGARETA-UNGUREANU SNC în sectorul său?

MARGARETA-UNGUREANU SNC ocupă locul 1.930 din 13.539 firme active cu bilanț depus în CAEN 5630 (Baruri și alte activități de servire a băuturilor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MARGARETA-UNGUREANU SNC față de firmele din același domeniu?

MARGARETA-UNGUREANU SNC este mai veche decât 98% dintre cele 27.187 firme active cu CAEN 5630.

Este MARGARETA-UNGUREANU SNC o firmă activă?

Da, la ultima verificare MARGARETA-UNGUREANU SNC (CUI 730846) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MARGARETA-UNGUREANU SNC în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MARGARETA-UNGUREANU SNC nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MARGARETA-UNGUREANU SNC?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MARGARETA-UNGUREANU SNC, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MARGARETA-UNGUREANU SNC plătitoare de TVA?

Da, MARGARETA-UNGUREANU SNC este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MARGARETA-UNGUREANU SNC?

În anul 2025, MARGARETA-UNGUREANU SNC a raportat o cifră de afaceri de 500.803 lei și un număr mediu de 5 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MARGARETA-UNGUREANU SNC?

Firmoscop analizează MARGARETA-UNGUREANU SNC pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Suceava

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Restaurante & HoReCa în Suceava →

Mergi mai departe

Firme din Suceava

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.