Sari la conținut
FirmoscopFirmeSuceava › IASENCIUC SNC

IASENCIUC SNC

Înființată în 1992 · 33 ani vechime · Mun. Câmpulung Moldovenesc
CUI 730870 · J33/1236/1991
Atenție sporită Re-verificat · 24 august 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire IASENCIUC SNC
CUI 730870
Nr. Reg. Comerțului J33/1236/1991
Sediu social Cal. Bucovinei nr. 57, sc. A, ap. 7, Mun. Câmpulung Moldovenesc, jud. SUCEAVA, 725100
Telefon 0727756005

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 24 august 2026.

Reprezentanți

CII RUSU VASILE · lichidatorIESENCIUC VIOREL · administratorIESENCIUC ANGELA-IRINA · administrator

Identitate

StareRADIERE din data 11.06.2026
CAEN5520 · Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 24 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 24 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 24 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 24 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 24 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 24 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută IASENCIUC SNC după CUI 730870 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 73/100
Cifră de afaceri 2025
18.709 lei
-42.0% vs 2024
Profit net 2025
-8.417 lei
-628.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-45.0%
Mărime față de sector1 angajat · peste 41% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 3.855 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Pierdere în ultimul an raportat. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-42%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 23.609 lei20142015: 38.838 lei20152016: 28.443 lei20162017: 25.847 lei20172018: 33.458 lei20182019: 52.310 lei20192020: 25.980 lei20202021: 32.249 lei20212022: 32.280 lei20222023: 39.708 lei20232024: 32.040 lei20242025: 18.709 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 18.709 lei -8.417 lei 1
2024 32.040 lei 1.593 lei 1
2023 39.708 lei 14.386 lei 1
2022 32.280 lei 17.568 lei 1
2021 32.249 lei 19.316 lei 1
2020 25.980 lei 5.864 lei 1
2019 52.310 lei 11.931 lei 1
2018 33.458 lei 4.540 lei 1
2017 25.847 lei 2.001 lei 1
2016 28.443 lei 3.919 lei 1
2015 38.838 lei 10.973 lei 1
2014 23.609 lei 3.701 lei 1
2013 25.537 lei 6.235 lei 1
2012 24.986 lei 3.614 lei 1
2011 27.623 lei -2.696 lei 1
2010 24.975 lei 2.278 lei 1
2009 24.124 lei -9.549 lei 3
2008 31.226 lei 364 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 33 zile+3 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 4 zile−94 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -44,99%−49,96 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 3,57%+0,85 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 28,01×−8,82 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,04× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -18,39%−20,08 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -17,73%−19,38 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 96,43%−0,85 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 18.709 lei−13.331 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,39×+0,06 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -30,42%−36,58 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 2.899 din 15.628 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 6,0% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 5.390 din 6.712 firme active cu bilanț depus (CAEN 5520)
Vechime relativămai veche decât 100% dintre cele 16.108 firme active din sector
SectorCAEN 5520 · Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru IASENCIUC SNC

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți IASENCIUC SNC? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

IASENCIUC SNC, cu sediul în Mun. Câmpulung Moldovenesc, are codul unic de înregistrare (CUI) 730870, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J33/1236/1991. Firma a fost înființată la data de 30 noiembrie 1992 și are ca obiect principal de activitate Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată (CAEN 5520).

La ultima verificare, IASENCIUC SNC figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 18.709 lei și un rezultat net de -8.417 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 24 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are IASENCIUC SNC?

IASENCIUC SNC (CUI 730870) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 24 august 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă IASENCIUC SNC în sectorul său?

IASENCIUC SNC ocupă locul 5.390 din 6.712 firme active cu bilanț depus în CAEN 5520 (Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată), după cifra de afaceri.

Cât de veche este IASENCIUC SNC față de firmele din același domeniu?

IASENCIUC SNC este mai veche decât 100% dintre cele 16.108 firme active cu CAEN 5520.

Este IASENCIUC SNC o firmă activă?

Nu — IASENCIUC SNC figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este IASENCIUC SNC în insolvență?

Nu — la ultima verificare IASENCIUC SNC (CUI 730870) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în IASENCIUC SNC?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru IASENCIUC SNC, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este IASENCIUC SNC plătitoare de TVA?

Nu, IASENCIUC SNC nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a IASENCIUC SNC?

În anul 2025, IASENCIUC SNC a raportat o cifră de afaceri de 18.709 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu IASENCIUC SNC?

Firmoscop analizează IASENCIUC SNC pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Suceava

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Hoteluri & Cazare în Suceava →

Mergi mai departe

Firme din Suceava

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 24 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.