Sari la conținut
FirmoscopFirmeSuceava › VAST SRL

VAST SRL

Înființată în 1992 · 33 ani vechime · Mun. Rădăuţi
CUI 738939 · J33/316/1992
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire VAST SRL
CUI 738939
Nr. Reg. Comerțului J33/316/1992
Sediu social Str. Ştefan cel Mare nr. 20, Mun. Rădăuţi, jud. SUCEAVA, 725400
Telefon 0230564308

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

GHEORGHEICIUC TIBERIU-VASILE · administratorGHEORGHEICIUC VASILE · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 30.11.1992
CAEN5212 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută VAST SRL după CUI 738939 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 20/100
Cifră de afaceri 2025
111.822 lei
-16.0% vs 2024
Profit net 2025
-14.669 lei
+2.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-13.1%
Față de sectorpeste 12% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 901 de firme din Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,0%.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 84.168 lei20142015: 100.556 lei20152016: 97.574 lei20162017: 102.708 lei20172018: 104.059 lei20182019: 101.446 lei20192020: 114.713 lei20202021: 120.629 lei20212022: 128.545 lei20222023: 148.033 lei20232024: 132.921 lei20242025: 111.822 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 111.822 lei -14.669 lei
2024 132.921 lei -14.976 lei
2023 148.033 lei 7.062 lei 1
2022 128.545 lei -7.040 lei 1
2021 120.629 lei -1.647 lei 1
2020 114.713 lei -4.837 lei 1
2019 101.446 lei -1.908 lei 1
2018 104.059 lei -8.363 lei 1
2017 102.708 lei -5.337 lei 1
2016 97.574 lei -7.825 lei
2015 100.556 lei -7.860 lei
2014 84.168 lei -17.109 lei
2013 83.951 lei -12.671 lei
2012 113.000 lei -17.857 lei
2011 119.796 lei -18.978 lei 2
2010 121.600 lei -37.762 lei 3
2009 208.529 lei -25.392 lei 3
2008 269.164 lei 719 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 628 zile+161 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 0 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -13,12%−1,85 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 918,54%−367,22 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,11× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -70%+43,21 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -818,54%+367,22 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 5,34×−4,71 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 5,72×−80,31 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 64 zile+60 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -10,09%−0,78 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 22 din 293 firme active cu bilanț depus (CAEN 5212)
Vechime relativămai veche decât 95% dintre cele 1.188 firme active din sector
SectorCAEN 5212 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru VAST SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți VAST SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

VAST SRL, cu sediul în Mun. Rădăuţi, are codul unic de înregistrare (CUI) 738939, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J33/316/1992. Firma a fost înființată la data de 30 noiembrie 1992 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN 5212).

La ultima verificare, VAST SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 111.822 lei și un rezultat net de -14.669 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are VAST SRL?

VAST SRL (CUI 738939) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă VAST SRL în sectorul său?

VAST SRL ocupă locul 22 din 293 firme active cu bilanț depus în CAEN 5212 (Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este VAST SRL față de firmele din același domeniu?

VAST SRL este mai veche decât 95% dintre cele 1.188 firme active cu CAEN 5212.

Este VAST SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare VAST SRL (CUI 738939) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este VAST SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, VAST SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în VAST SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru VAST SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este VAST SRL plătitoare de TVA?

Nu, VAST SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a VAST SRL?

În anul 2025, VAST SRL a raportat o cifră de afaceri de 111.822 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu VAST SRL?

Firmoscop analizează VAST SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Suceava

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Suceava

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.