Sari la conținut
FirmoscopFirmeMaramureș › SPANKY SERV CO SRL

SPANKY SERV CO SRL

Înființată în 1995 · 31 ani vechime · Sat Moisei Com. Moisei
CUI 7438211 · J1995000460244
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SPANKY SERV CO SRL
Cod fiscal (CIF) RO7438211
Nr. Reg. Comerțului J1995000460244
Sediu social MOISEI nr. 429A, Sat Moisei Com. Moisei, jud. MARAMUREŞ, 437195
Telefon 0262347712

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

TOMOIAGĂ GHEORGHE-ALIN · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 20.06.1995
CAEN4941 · Transporturi rutiere de mărfuri
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SPANKY SERV CO SRL după CUI 7438211 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 24/100
Cifră de afaceri 2025
44.686 lei
+80.0% vs 2024
Profit net 2025
-60.697 lei
-37.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-135.8%
Mărime față de sector1 angajat · peste 25% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 4.666 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 55.680 lei20142015: 261.763 lei20152016: 331.030 lei20162017: 133.642 lei20172018: 174.648 lei20182019: 24.920 lei20192020: 3.782 lei20202021: 60.150 lei20212022: 41.310 lei20222023: 10.508 lei20232024: 24.848 lei20242025: 44.686 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 44.686 lei -60.697 lei 1
2024 24.848 lei -44.179 lei 1
2023 10.508 lei 363 lei
2022 41.310 lei 667 lei 1
2021 60.150 lei 244 lei 1
2020 3.782 lei -28.119 lei 1
2019 24.920 lei 341 lei 2
2018 174.648 lei 26.466 lei 2
2017 133.642 lei -45.218 lei 2
2016 331.030 lei 12.606 lei 2
2015 261.763 lei 26.011 lei 3
2014 55.680 lei -59.751 lei 2
2013 178.848 lei 50.023 lei 2
2012 93.268 lei 1.866 lei 2
2011 193.746 lei 22.731 lei 2
2010 109.959 lei 3.088 lei 2
2009 50.366 lei -9.453 lei 1
2008 53.788 lei 719 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.090 zile+27 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 43 zile+6 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -135,83%+41,97 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 363,79%+164,6 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,27×−0,23 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -165,54%−43,9 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -263,79%−164,6 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 44.686 lei+19.838 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,22×+0,54 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -57,11%−0,49 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 36.550 din 45.273 firme active cu bilanț depus (CAEN 4941)
Vechime relativămai veche decât 97% dintre cele 74.232 firme active din sector
SectorCAEN 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SPANKY SERV CO SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SPANKY SERV CO SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SPANKY SERV CO SRL, cu sediul în Sat Moisei Com. Moisei, are codul unic de înregistrare (CUI) 7438211, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1995000460244. Firma a fost înființată la data de 20 iunie 1995 și are ca obiect principal de activitate Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

La ultima verificare, SPANKY SERV CO SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 44.686 lei și un rezultat net de -60.697 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SPANKY SERV CO SRL?

SPANKY SERV CO SRL (CUI 7438211) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă SPANKY SERV CO SRL în sectorul său?

SPANKY SERV CO SRL ocupă locul 36.550 din 45.273 firme active cu bilanț depus în CAEN 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SPANKY SERV CO SRL față de firmele din același domeniu?

SPANKY SERV CO SRL este mai veche decât 97% dintre cele 74.232 firme active cu CAEN 4941.

Este SPANKY SERV CO SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare SPANKY SERV CO SRL (CUI 7438211) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SPANKY SERV CO SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SPANKY SERV CO SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SPANKY SERV CO SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SPANKY SERV CO SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SPANKY SERV CO SRL plătitoare de TVA?

Da, SPANKY SERV CO SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SPANKY SERV CO SRL?

În anul 2025, SPANKY SERV CO SRL a raportat o cifră de afaceri de 44.686 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SPANKY SERV CO SRL?

Firmoscop analizează SPANKY SERV CO SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Maramureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Transport & Logistică în Maramureș →

Mergi mai departe

Firme din Maramureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.