Sari la conținut
FirmoscopFirmeCălărași › MASAR SRL

MASAR SRL

Înființată în 1995 · 31 ani vechime · Sat Ştefăneşti Com. Ileana
CUI 7515640 · J51/298/1995
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MASAR SRL
Cod fiscal (CIF) RO7515640
Nr. Reg. Comerțului J51/298/1995
Sediu social ILEANA, Sat Ştefăneşti Com. Ileana, jud. CĂLĂRAŞI, 917138
Telefon 0242646057

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

ROTARU GHEORGHIŢĂ · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 10.07.1995
CAEN3109 · Fabricarea de mobilă n.c.a.
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MASAR SRL după CUI 7515640 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 24/100
Cifră de afaceri 2024
250.363 lei
+56.0% vs 2023
Profit net 2024
-86.277 lei
-3.4% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă-34.5%
Față de sectorpeste 12% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 4.300 de firme din Fabricarea de mobilă care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 2,2%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 64% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 4.672 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 162.320 lei20132014: 230.600 lei20142015: 260.944 lei20152016: 194.033 lei20162017: 224.864 lei20172018: 124.324 lei20182019: 220.978 lei20192020: 278.192 lei20202021: 216.850 lei20212022: 197.724 lei20222023: 160.815 lei20232024: 250.363 lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 250.363 lei -86.277 lei 3
2023 160.815 lei -83.463 lei 2
2022 197.724 lei 7.331 lei 1
2021 216.850 lei -54.314 lei 1
2020 278.192 lei -65.573 lei 2
2019 220.978 lei -124.490 lei 6
2018 124.324 lei -119.128 lei 5
2017 224.864 lei -5.130 lei 3
2016 194.033 lei -387.678 lei
2015 260.944 lei -24.774 lei 3
2014 230.600 lei -34.048 lei 6
2013 162.320 lei -12.809 lei 8
2012 148.199 lei -136.625 lei 8
2011 191.917 lei -24.310 lei 7
2010 157.816 lei 150 lei 8
2009 190.249 lei 8.500 lei 3
2008 351.009 lei 1.380 lei 6

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 2.315 zile−1.244 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 14 zile−15 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -34,46%+17,44 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 438,72%+72,93 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,23× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -23,84%−4,37 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -338,72%−72,93 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 83.454 lei+3.046 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,69×+0,31 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 8,34×+6,12 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 44 zile−120 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -25,34%+8,38 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 840 din 2.496 firme active cu bilanț depus (CAEN 3109)
Vechime relativămai veche decât 96% dintre cele 5.120 firme active din sector
SectorCAEN 3109 · Fabricarea de mobilă n.c.a. →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)2
Valoare totală (2025–2026)8.391 lei

Cumpărători: Spitalul de Psihiatrie Sapunari

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2025–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume3
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MASAR SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MASAR SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MASAR SRL, cu sediul în Sat Ştefăneşti Com. Ileana, are codul unic de înregistrare (CUI) 7515640, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J51/298/1995. Firma a fost înființată la data de 11 iulie 1995 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea de mobilă n.c.a. (CAEN 3109).

La ultima verificare, MASAR SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 250.363 lei și un rezultat net de -86.277 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MASAR SRL?

MASAR SRL (CUI 7515640) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă MASAR SRL în sectorul său?

MASAR SRL ocupă locul 840 din 2.496 firme active cu bilanț depus în CAEN 3109 (Fabricarea de mobilă n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MASAR SRL față de firmele din același domeniu?

MASAR SRL este mai veche decât 96% dintre cele 5.120 firme active cu CAEN 3109.

Este MASAR SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MASAR SRL (CUI 7515640) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MASAR SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MASAR SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MASAR SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MASAR SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MASAR SRL plătitoare de TVA?

Da, MASAR SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MASAR SRL?

În anul 2024, MASAR SRL a raportat o cifră de afaceri de 250.363 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MASAR SRL?

Firmoscop analizează MASAR SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Călăraşi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Mobilă în Călărași →

Mergi mai departe

Firme din Călărași

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.