Sari la conținut
FirmoscopFirmeHunedoara › RENZO SRL

RENZO SRL

Înființată în 1995 · 31 ani vechime · Orş. Petrila
CUI 7611630 · J20/604/1995
Atenție sporită Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire RENZO SRL
CUI 7611630
Nr. Reg. Comerțului J20/604/1995
Sediu social Str. 8 Martie, bl. 33, ap. 7, Orş. Petrila, jud. HUNEDOARA, 335800
Telefon 0733793551

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

GABOR ALEXANDRA SILVIA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 11.08.1995
CAEN1011 · Prelucrarea și conservarea cărnii
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută RENZO SRL după CUI 7611630 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 94/100
Cifră de afaceri 2010
268.255 lei
+1127.0% vs 2009
Profit net 2010
34.210 lei
+603.8% vs 2009

Bonitate financiară

Marjă netă12.8%
Datorii / capital6.2×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Grad de îndatorare ridicat (datorii de peste 3× capitalurile). · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2010 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2008: 14.798 lei15K lei20082009: 21.854 lei22K lei20092010: 268.255 lei268K lei2010
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2010 268.255 lei 34.210 lei
2009 21.854 lei 4.861 lei
2008 14.798 lei -804 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 3 ani (2008–2010). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2010, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 19 zile−677 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 12,75%−9,49 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 90,26%−375,45 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,11×+0,9 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 6,19× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 1.524,51% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 222,14%+167,79 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 14,57%+371,96 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 17,42×+14,98 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 18,18×+12,91 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 20 zile−49 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 14,89%−21,13 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2010 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2010. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 372 din 559 firme active cu bilanț depus (CAEN 1011)
Vechime relativămai veche decât 84% dintre cele 939 firme active din sector
SectorCAEN 1011 · Prelucrarea și conservarea cărnii →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru RENZO SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți RENZO SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

RENZO SRL, cu sediul în Orş. Petrila, are codul unic de înregistrare (CUI) 7611630, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J20/604/1995. Firma a fost înființată la data de 11 august 1995 și are ca obiect principal de activitate Prelucrarea și conservarea cărnii (CAEN 1011).

La ultima verificare, RENZO SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2010 a raportat o cifră de afaceri de 268.255 lei și un rezultat net de 34.210 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are RENZO SRL?

RENZO SRL (CUI 7611630) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 31 august 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă RENZO SRL în sectorul său?

RENZO SRL ocupă locul 372 din 559 firme active cu bilanț depus în CAEN 1011 (Prelucrarea și conservarea cărnii), după cifra de afaceri.

Cât de veche este RENZO SRL față de firmele din același domeniu?

RENZO SRL este mai veche decât 84% dintre cele 939 firme active cu CAEN 1011.

Este RENZO SRL o firmă activă?

RENZO SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este RENZO SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, RENZO SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în RENZO SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru RENZO SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este RENZO SRL plătitoare de TVA?

Nu, RENZO SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a RENZO SRL?

În anul 2010, RENZO SRL a raportat o cifră de afaceri de 268.255 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu RENZO SRL?

Firmoscop analizează RENZO SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Hunedoara

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Producție alimentară în Hunedoara →

Mergi mai departe

Firme din Hunedoara

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.