Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › MARYRAMA COM.SERV SRL

MARYRAMA COM.SERV SRL

Înființată în 1995 · 30 ani vechime · Sector 3 Mun. Bucureşti
CUI 7767028 · J40/8411/1995
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MARYRAMA COM.SERV SRL
CUI 7767028
Nr. Reg. Comerțului J40/8411/1995
Sediu social Int. Reconstrucţiei nr. 2, bl. 26, sc. 2, et. 1, ap. 48, Sector 3 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 31726

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

IONESCU MARIA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRADIERE din data 21.12.2022
CAEN2670 · Fabricarea de instrumente optice și echipamente fotografice
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MARYRAMA COM.SERV SRL după CUI 7767028 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 40/100
Cifră de afaceri 2021
56.040 lei
0.0% vs 2020
Profit net 2021
3.373 lei
-84.0% vs 2020

Bonitate financiară

Marjă netă6.0%
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2021 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2010: 25.554 lei20102011: 33.962 lei20112012: 24.278 lei20122013: 18.080 lei20132014: 18.238 lei20142015: 25.860 lei20152016: 24.920 lei20162017: 30.152 lei20172018: 40.812 lei20182019: 39.387 lei20192020: 56.244 lei20202021: 56.040 lei2021
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2021 56.040 lei 3.373 lei 1
2020 56.244 lei 21.122 lei 1
2019 39.387 lei -2.177 lei 1
2018 40.812 lei -13.257 lei 1
2017 30.152 lei -10.914 lei 1
2016 24.920 lei -10.674 lei 1
2015 25.860 lei -6.779 lei 1
2014 18.238 lei -9.766 lei 1
2013 18.080 lei -1.558 lei 1
2012 24.278 lei -21.567 lei 1
2011 33.962 lei -5.740 lei 1
2010 25.554 lei -1.629 lei 1
2009 69.620 lei 18.642 lei 1
2008 56.368 lei 8.789 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 14 ani (2008–2021). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2021, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.566 zile−159 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 14 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 6,02%−31,53 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 203,58%+13,86 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,49× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 2,86%−12,22 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -103,58%−13,86 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 56.040 lei−204 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,47×+0,07 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 15,97×+13,66 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 23 zile−135 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 9,36%−56,47 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2021 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 3.918 din 32.433 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2021. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 66 din 87 firme active cu bilanț depus (CAEN 2670)
Vechime relativămai veche decât 79% dintre cele 145 firme active din sector
SectorCAEN 2670 · Fabricarea de instrumente optice și echipamente fotografice →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume119
Dintre care în procedură de insolvență1
Dintre care radiate (închise)69

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MARYRAMA COM.SERV SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MARYRAMA COM.SERV SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MARYRAMA COM.SERV SRL, cu sediul în Sector 3 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 7767028, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/8411/1995. Firma a fost înființată la data de 9 octombrie 1995 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea de instrumente optice și echipamente fotografice (CAEN 2670).

La ultima verificare, MARYRAMA COM.SERV SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2021 a raportat o cifră de afaceri de 56.040 lei și un rezultat net de 3.373 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MARYRAMA COM.SERV SRL?

MARYRAMA COM.SERV SRL (CUI 7767028) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă MARYRAMA COM.SERV SRL în sectorul său?

MARYRAMA COM.SERV SRL ocupă locul 66 din 87 firme active cu bilanț depus în CAEN 2670 (Fabricarea de instrumente optice și echipamente fotografice), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MARYRAMA COM.SERV SRL față de firmele din același domeniu?

MARYRAMA COM.SERV SRL este mai veche decât 79% dintre cele 145 firme active cu CAEN 2670.

Este MARYRAMA COM.SERV SRL o firmă activă?

Nu — MARYRAMA COM.SERV SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este MARYRAMA COM.SERV SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare MARYRAMA COM.SERV SRL (CUI 7767028) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în MARYRAMA COM.SERV SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MARYRAMA COM.SERV SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MARYRAMA COM.SERV SRL plătitoare de TVA?

Nu, MARYRAMA COM.SERV SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MARYRAMA COM.SERV SRL?

În anul 2021, MARYRAMA COM.SERV SRL a raportat o cifră de afaceri de 56.040 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MARYRAMA COM.SERV SRL?

Firmoscop analizează MARYRAMA COM.SERV SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.