Sari la conținut
FirmoscopFirmeSibiu › DUAL TANASE & COMP SNC

DUAL TANASE & COMP SNC

Înființată în 1992 · 33 ani vechime · Mun. Sibiu
CUI 785949 · J1991001845327
Atenție sporită Re-verificat · 25 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire DUAL TANASE & COMP SNC
Cod fiscal (CIF) RO785949
Nr. Reg. Comerțului J1991001845327
Sediu social Str. Luptei nr. 33, ap. 31, Mun. Sibiu, 550330
Telefon 0726675988

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 25 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 30.11.1992
CAEN4782 · Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 25 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 25 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 25 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 25 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 25 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută DUAL TANASE & COMP SNC după CUI 785949 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 30/100
Cifră de afaceri 2025
554.812 lei
-7.0% vs 2024
Profit net 2025
-10.610 lei
+64.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-1.9%
Față de sectorpeste 24% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 5.055 de firme din Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,1%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 63% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 4.553 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 485.423 lei20142015: 506.858 lei20152016: 526.692 lei20162017: 527.254 lei20172018: 586.405 lei20182019: 623.317 lei20192020: 465.609 lei20202021: 510.768 lei20212022: 569.037 lei20222023: 622.070 lei20232024: 595.839 lei20242025: 554.812 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 554.812 lei -10.610 lei 2
2024 595.839 lei -30.048 lei 3
2023 622.070 lei -17.527 lei 3
2022 569.037 lei -12.660 lei 3
2021 510.768 lei -15.597 lei 3
2020 465.609 lei -9.652 lei 3
2019 623.317 lei 5.695 lei 3
2018 586.405 lei 18.428 lei 2
2017 527.254 lei -3.185 lei 4
2016 526.692 lei 87 lei 4
2015 506.858 lei 588 lei 4
2014 485.423 lei -2.418 lei 4
2013 530.972 lei 6.044 lei 4
2012 572.834 lei 1.735 lei 4
2011 648.343 lei 14.687 lei 4
2010 703.650 lei 7.171 lei 4
2009 775.402 lei 20.937 lei 4
2008 832.546 lei 54.122 lei 4

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 63 zile+11 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 5 zile−1 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -1,91%+3,13 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 175,08%+19,27 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,57×−0,07 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -19,54%+36,09 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -75,08%−19,27 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 277.406 lei+78.793 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 10,22×−0,81 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 14,99×+0,33 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 24 zile−1 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -1,88%+2,92 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 1.415 din 7.803 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 10,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.726 din 4.733 firme active cu bilanț depus (CAEN 4782)
Vechime relativămai veche decât 99% dintre cele 12.713 firme active din sector
SectorCAEN 4782 · Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 25 august 2026Schimbare număr de înmatriculare: J32/1845/1991 → J1991001845327
  • 15 iulie 2026Redenumire: DUAL TANASE & COMP SNC → DUAL TANASE & COMP SOCIETATE IN NUME COLECTIV
  • 13 iulie 2026Redenumire: DUAL TANASE & COMP SOCIETATE IN NUME COLECTIV → DUAL TANASE & COMP SNC
  • 13 iulie 2026Redenumire: DUAL TANASE & COMP SNC → DUAL TANASE & COMP SOCIETATE IN NUME COLECTIV

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru DUAL TANASE & COMP SNC

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți DUAL TANASE & COMP SNC? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

DUAL TANASE & COMP SNC, cu sediul în Mun. Sibiu, are codul unic de înregistrare (CUI) 785949, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1991001845327. Firma a fost înființată la data de 30 noiembrie 1992 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe (CAEN 4782).

La ultima verificare, DUAL TANASE & COMP SNC figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 554.812 lei și un rezultat net de -10.610 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 25 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are DUAL TANASE & COMP SNC?

DUAL TANASE & COMP SNC (CUI 785949) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 25 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă DUAL TANASE & COMP SNC în sectorul său?

DUAL TANASE & COMP SNC ocupă locul 1.726 din 4.733 firme active cu bilanț depus în CAEN 4782 (Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe), după cifra de afaceri.

Cât de veche este DUAL TANASE & COMP SNC față de firmele din același domeniu?

DUAL TANASE & COMP SNC este mai veche decât 99% dintre cele 12.713 firme active cu CAEN 4782.

Este DUAL TANASE & COMP SNC o firmă activă?

Da, la ultima verificare DUAL TANASE & COMP SNC (CUI 785949) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este DUAL TANASE & COMP SNC în insolvență?

Nu — la ultima verificare, DUAL TANASE & COMP SNC nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în DUAL TANASE & COMP SNC?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru DUAL TANASE & COMP SNC, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este DUAL TANASE & COMP SNC plătitoare de TVA?

Da, DUAL TANASE & COMP SNC este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a DUAL TANASE & COMP SNC?

În anul 2025, DUAL TANASE & COMP SNC a raportat o cifră de afaceri de 554.812 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu DUAL TANASE & COMP SNC?

Firmoscop analizează DUAL TANASE & COMP SNC pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Sibiu

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Sibiu →

Mergi mai departe

Firme din Sibiu

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 25 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.