Sari la conținut
FirmoscopFirmeBihor › PESTERA VINTULUI COM SRL

PESTERA VINTULUI COM SRL

Înființată în 1995 · 30 ani vechime · Com. Şuncuiuş
CUI 7990606 · J05/1871/1995
Atenție sporită Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PESTERA VINTULUI COM SRL
Cod fiscal (CIF) RO7990606
Nr. Reg. Comerțului J05/1871/1995
Sediu social Str. AVRAM IANCU nr. 417, Com. Şuncuiuş, jud. BIHOR
Telefon 0727830617

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

CATANA MARIN MIRCEA · administratorCATANA MARIANA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 15.12.1995
CAEN4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PESTERA VINTULUI COM SRL după CUI 7990606 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 20/100
Cifră de afaceri 2025
698.963 lei
-8.0% vs 2024
Profit net 2025
-48.038 lei
-151.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-6.9%
Față de sectorpeste 18% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 27.681 de firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,2%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 72% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 25.689 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 319.256 lei20142015: 610.283 lei20152016: 691.680 lei20162017: 997.023 lei20172018: 1.014.222 lei20182019: 1.066.145 lei20192020: 791.280 lei20202021: 813.562 lei20212022: 896.122 lei20222023: 853.224 lei20232024: 759.421 lei20242025: 698.963 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 698.963 lei -48.038 lei 3
2024 759.421 lei -19.073 lei 4
2023 853.224 lei -52.087 lei 4
2022 896.122 lei 19.146 lei 5
2021 813.562 lei -74.271 lei 5
2020 791.280 lei -95.742 lei 5
2019 1.066.145 lei -125.103 lei 7
2018 1.014.222 lei -60.951 lei 7
2017 997.023 lei 12.261 lei 8
2016 691.680 lei -67.751 lei 8
2015 610.283 lei -78.669 lei 7
2014 319.256 lei -101.138 lei 7
2013 230.557 lei -148.178 lei 7
2012 280.461 lei -67.483 lei 7
2011 220.390 lei -73.008 lei 6
2010 213.993 lei -66.190 lei 5
2009 199.932 lei -93.622 lei 4
2008 285.293 lei 9.052 lei 5

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 626 zile+59 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 20 zile+3 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -6,87%−4,36 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 726,44%+118,47 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,14× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -29,1%−19,27 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -626,44%−118,47 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 232.988 lei+43.133 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 4,23×+0,32 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 18,29×+3,53 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 20 zile−5 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -4,16%−4,19 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 1.415 din 7.803 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 10,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 11.112 din 47.593 firme active cu bilanț depus (CAEN 4711)
Vechime relativămai veche decât 87% dintre cele 91.203 firme active din sector
SectorCAEN 4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume10
Dintre care radiate (închise)3

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PESTERA VINTULUI COM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PESTERA VINTULUI COM SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PESTERA VINTULUI COM SRL, cu sediul în Com. Şuncuiuş, are codul unic de înregistrare (CUI) 7990606, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J05/1871/1995. Firma a fost înființată la data de 29 decembrie 1995 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

La ultima verificare, PESTERA VINTULUI COM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 698.963 lei și un rezultat net de -48.038 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PESTERA VINTULUI COM SRL?

PESTERA VINTULUI COM SRL (CUI 7990606) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 29 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă PESTERA VINTULUI COM SRL în sectorul său?

PESTERA VINTULUI COM SRL ocupă locul 11.112 din 47.593 firme active cu bilanț depus în CAEN 4711 (Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PESTERA VINTULUI COM SRL față de firmele din același domeniu?

PESTERA VINTULUI COM SRL este mai veche decât 87% dintre cele 91.203 firme active cu CAEN 4711.

Este PESTERA VINTULUI COM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare PESTERA VINTULUI COM SRL (CUI 7990606) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este PESTERA VINTULUI COM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, PESTERA VINTULUI COM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în PESTERA VINTULUI COM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PESTERA VINTULUI COM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PESTERA VINTULUI COM SRL plătitoare de TVA?

Da, PESTERA VINTULUI COM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PESTERA VINTULUI COM SRL?

În anul 2025, PESTERA VINTULUI COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 698.963 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PESTERA VINTULUI COM SRL?

Firmoscop analizează PESTERA VINTULUI COM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bihor

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Bihor →

Mergi mai departe

Firme din Bihor

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.