Sari la conținut
FirmoscopFirmeGalați › RENALDO COM SRL

RENALDO COM SRL

Înființată în 1996 · 30 ani vechime · Mun. Galaţi
CUI 8101892 · J17/157/1996
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire RENALDO COM SRL
Cod fiscal (CIF) RO8101892
Nr. Reg. Comerțului J17/157/1996
Sediu social Bld. Dunărea nr. 19, bl. A11, ap. 13, Mun. Galaţi, 800656
Telefon 0749045975

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

HULUBEI ANETA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 09.02.1996
CAEN4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută RENALDO COM SRL după CUI 8101892 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 20/100
Cifră de afaceri 2022
439.756 lei
-19.0% vs 2020
Profit net 2022
-48.490 lei
-137.7% vs 2020

Bonitate financiară

Marjă netă-11.0%
Față de sectorpeste 12% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 29.232 de firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun care au depus bilanț pe 2022; mediana sectorului: 3,1%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 72% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 29.120 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2022.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2010: 315.143 lei20102011: 321.853 lei20112012: 555.618 lei20122013: 399.945 lei20132014: 440.214 lei20142015: 584.451 lei20152016: 487.563 lei20162017: 479.234 lei20172018: 467.143 lei20182019: 373.886 lei20192020: 544.789 lei20202022: 439.756 lei2022
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2022 439.756 lei -48.490 lei 3
2020 544.789 lei -20.397 lei 3
2019 373.886 lei -63.323 lei 6
2018 467.143 lei -69.634 lei 7
2017 479.234 lei -51.033 lei 7
2016 487.563 lei -30.785 lei 7
2015 584.451 lei -14.983 lei 7
2014 440.214 lei -38.634 lei 7
2013 399.945 lei -14.375 lei 6
2012 555.618 lei 4.128 lei 7
2011 321.853 lei -41.096 lei 8
2010 315.143 lei -36.101 lei 8
2009 338.060 lei -15.331 lei 7
2008 378.636 lei -812 lei 7

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 14 ani (2008–2022). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2022, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 675 zile+222 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 12 zile+1 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -11,03%−7,29 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 194,9%−17,49 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,51× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -11,62%−5,21 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -93,49%+18,3 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 146.585 lei−35.011 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,05×−0,66 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,12×−0,77 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 327 zile+134 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -9,12%−6,51 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2022. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 14.551 din 47.593 firme active cu bilanț depus (CAEN 4711)
Vechime relativămai veche decât 87% dintre cele 91.204 firme active din sector
SectorCAEN 4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru RENALDO COM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți RENALDO COM SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

RENALDO COM SRL, cu sediul în Mun. Galaţi, are codul unic de înregistrare (CUI) 8101892, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J17/157/1996. Firma a fost înființată la data de 9 februarie 1996 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

La ultima verificare, RENALDO COM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2022 a raportat o cifră de afaceri de 439.756 lei și un rezultat net de -48.490 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are RENALDO COM SRL?

RENALDO COM SRL (CUI 8101892) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă RENALDO COM SRL în sectorul său?

RENALDO COM SRL ocupă locul 14.551 din 47.593 firme active cu bilanț depus în CAEN 4711 (Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun), după cifra de afaceri.

Cât de veche este RENALDO COM SRL față de firmele din același domeniu?

RENALDO COM SRL este mai veche decât 87% dintre cele 91.204 firme active cu CAEN 4711.

Este RENALDO COM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare RENALDO COM SRL (CUI 8101892) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este RENALDO COM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, RENALDO COM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în RENALDO COM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru RENALDO COM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este RENALDO COM SRL plătitoare de TVA?

Da, RENALDO COM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a RENALDO COM SRL?

În anul 2022, RENALDO COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 439.756 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu RENALDO COM SRL?

Firmoscop analizează RENALDO COM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Galaţi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Galați →

Mergi mai departe

Firme din Galați

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.