Sari la conținut
FirmoscopFirmeSibiu › MATASEA ROMANA SA

MATASEA ROMANA SA

Înființată în 1992 · 33 ani vechime · Orş. Cisnădie
CUI 813127 · J32/38/1991
Atenție sporită Re-verificat · 25 august 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MATASEA ROMANA SA
CUI 813127
Nr. Reg. Comerțului J32/38/1991
Sediu social Str. Cetăţii nr. 20, Orş. Cisnădie, jud. SIBIU, 555300
Telefon 0269245305

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 25 august 2026.

Reprezentanți

GÎNŢA CARMEN TEODORA · administratorBANEA CLAUDIU · administratorVASCAN STELA · administratorFRĂŢILĂ VALERICA · administrator specialLEISTER HORST · administratorUDREANU MIHAELA - DORINA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRADIERE din data 21.12.2021
CAEN1320 · Producția de țesături
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat autohton si strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 25 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 25 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 25 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 25 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 25 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 25 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MATASEA ROMANA SA după CUI 813127 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 33/100
Cifră de afaceri 2020
0 lei
-100.0% vs 2019
Profit net 2020
757.830 lei
+145.0% vs 2019

Bonitate financiară

Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Capitaluri proprii negative din pierderi acumulate, dar ultimul an e pe profit — firma acoperă gaura. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-100%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2020 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2009: 6.631.359 lei20092010: 6.497.928 lei20102011: 6.833.374 lei20112012: 6.970.078 lei20122013: 5.299.109 lei20132014: 6.100.028 lei20142015: 5.803.005 lei20152016: 6.651.104 lei20162017: 4.592.707 lei20172018: 511.805 lei20182019: 61.336 lei20192020: 0 lei2020
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2020 0 lei 757.830 lei
2019 61.336 lei -1.682.238 lei 4
2018 511.805 lei -558.826 lei 4
2017 4.592.707 lei -636.905 lei 50
2016 6.651.104 lei 1.437.714 lei 65
2015 5.803.005 lei -213.892 lei 66
2014 6.100.028 lei 14.207 lei 59
2013 5.299.109 lei -192.878 lei 72
2012 6.970.078 lei -970.277 lei 69
2011 6.833.374 lei -205.985 lei 79
2010 6.497.928 lei -722.324 lei 87
2009 6.631.359 lei -979.182 lei 105
2008 9.341.407 lei -557.418 lei 143

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 13 ani (2008–2020). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2020, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Gradul de îndatorare 633,73%+453,36 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,16×−0,39 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 287,76%+369,98 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -533,73%−453,36 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 49,68%+142,14 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2020 depus la Ministerul Finanțelor.

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 66 din 76 firme active cu bilanț depus (CAEN 1320)
Vechime relativămai veche decât 93% dintre cele 144 firme active din sector
SectorCAEN 1320 · Producția de țesături →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume5
Dintre care radiate (închise)4

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MATASEA ROMANA SA

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MATASEA ROMANA SA? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MATASEA ROMANA SA, cu sediul în Orş. Cisnădie, are codul unic de înregistrare (CUI) 813127, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J32/38/1991. Firma a fost înființată la data de 30 noiembrie 1992 și are ca obiect principal de activitate Producția de țesături (CAEN 1320).

La ultima verificare, MATASEA ROMANA SA figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2020 a raportat o cifră de afaceri de 0 lei și un rezultat net de 757.830 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 25 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MATASEA ROMANA SA?

MATASEA ROMANA SA (CUI 813127) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 25 august 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă MATASEA ROMANA SA în sectorul său?

MATASEA ROMANA SA ocupă locul 66 din 76 firme active cu bilanț depus în CAEN 1320 (Producția de țesături), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MATASEA ROMANA SA față de firmele din același domeniu?

MATASEA ROMANA SA este mai veche decât 93% dintre cele 144 firme active cu CAEN 1320.

Este MATASEA ROMANA SA o firmă activă?

Nu — MATASEA ROMANA SA figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este MATASEA ROMANA SA în insolvență?

Nu — la ultima verificare MATASEA ROMANA SA (CUI 813127) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în MATASEA ROMANA SA?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MATASEA ROMANA SA, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MATASEA ROMANA SA plătitoare de TVA?

Nu, MATASEA ROMANA SA nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MATASEA ROMANA SA?

În anul 2020, MATASEA ROMANA SA a raportat o cifră de afaceri de 0 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MATASEA ROMANA SA?

Firmoscop analizează MATASEA ROMANA SA pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Sibiu

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Sibiu

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 25 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.