Sari la conținut
FirmoscopFirmeTeleorman › LARISA RACOM SRL

LARISA RACOM SRL

Înființată în 1996 · 30 ani vechime · Mun. Alexandria
CUI 8147369 · J34/41/1996
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire LARISA RACOM SRL
CUI 8147369
Nr. Reg. Comerțului J34/41/1996
Sediu social Str. Dunării, bl. PATRIA, sc. A, et. 3, ap. 13, Mun. Alexandria, jud. TELEORMAN
Telefon 0347405347

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

CIOCÎRLAN M. VASILICA · administrator

Identitate

StareRADIERE din data 09.09.2025
CAEN4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută LARISA RACOM SRL după CUI 8147369 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 67/100
Cifră de afaceri 2024
44.394 lei
+112.0% vs 2023
Profit net 2024
1.165 lei
-65.8% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă2.6%
Mărime față de sector1 angajat · peste 28% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 28.623 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Datorii / capital40.8×
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Grad de îndatorare foarte ridicat (datorii de peste 8× capitalurile). · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 15.003 lei20132014: 20.410 lei20142015: 35.862 lei20152016: 67.924 lei20162017: 49.865 lei20172018: 61.980 lei20182019: 41.121 lei20192020: 29.245 lei20202021: 27.238 lei20212022: 26.240 lei20222023: 20.899 lei20232024: 44.394 lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 44.394 lei 1.165 lei 1
2023 20.899 lei 3.406 lei 1
2022 26.240 lei 658 lei 1
2021 27.238 lei 1.972 lei
2020 29.245 lei 6.126 lei
2019 41.121 lei 8.842 lei
2018 61.980 lei 10.902 lei
2017 49.865 lei 11.338 lei
2016 67.924 lei 17.241 lei
2015 35.862 lei 5.994 lei
2014 20.410 lei 2.554 lei
2013 15.003 lei 486 lei
2012 11.932 lei 312 lei
2011 13.708 lei 583 lei
2010 11.968 lei 284 lei
2009 13.143 lei -2.024 lei
2008 13.735 lei 995 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 458 zile+380 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 2,62%−13,68 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 97,61%+90,8 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,02×−13,66 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 40,77×+40,7 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 85,35%+79,78 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 2,04%−3,15 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 2,39%−90,8 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 44.394 lei+23.495 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,78×+0,46 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 3,23%−20,28 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 5.582 din 8.883 firme active cu bilanț depus (CAEN 4771)
Vechime relativămai veche decât 94% dintre cele 18.545 firme active din sector
SectorCAEN 4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru LARISA RACOM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți LARISA RACOM SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

LARISA RACOM SRL, cu sediul în Mun. Alexandria, are codul unic de înregistrare (CUI) 8147369, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J34/41/1996. Firma a fost înființată la data de 23 februarie 1996 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate (CAEN 4771).

La ultima verificare, LARISA RACOM SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 44.394 lei și un rezultat net de 1.165 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are LARISA RACOM SRL?

LARISA RACOM SRL (CUI 8147369) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă LARISA RACOM SRL în sectorul său?

LARISA RACOM SRL ocupă locul 5.582 din 8.883 firme active cu bilanț depus în CAEN 4771 (Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este LARISA RACOM SRL față de firmele din același domeniu?

LARISA RACOM SRL este mai veche decât 94% dintre cele 18.545 firme active cu CAEN 4771.

Este LARISA RACOM SRL o firmă activă?

Nu — LARISA RACOM SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este LARISA RACOM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare LARISA RACOM SRL (CUI 8147369) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în LARISA RACOM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru LARISA RACOM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este LARISA RACOM SRL plătitoare de TVA?

Nu, LARISA RACOM SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a LARISA RACOM SRL?

În anul 2024, LARISA RACOM SRL a raportat o cifră de afaceri de 44.394 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu LARISA RACOM SRL?

Firmoscop analizează LARISA RACOM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Teleorman

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Teleorman →

Mergi mai departe

Firme din Teleorman

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.