Sari la conținut
FirmoscopFirmeIași › ROMFIC COMPANY SRL

ROMFIC COMPANY SRL

Înființată în 1996 · 30 ani vechime · Mun. Paşcani
CUI 8152241 · J22/254/1996
Atenție sporită Re-verificat · 31 august 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ROMFIC COMPANY SRL
CUI 8152241
Nr. Reg. Comerțului J22/254/1996
Sediu social Str. VATRA nr. 53, Mun. Paşcani, jud. IAŞI, 705200

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

PETROIU IULIANA · administrator

Identitate

StareRADIERE din data 29.02.2024
CAEN9601 · Spălarea și curățarea (uscată) articolelor textile și a produselor din blană
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ROMFIC COMPANY SRL după CUI 8152241 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2023
21.166 lei
+23.0% vs 2022
Profit net 2023
8.834 lei
-75.2% vs 2022

Bonitate financiară

Marjă netă41.7%
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2012: 18.439 lei20122013: 8.771 lei20132014: 7.849 lei20142015: 11.981 lei20152016: 17.281 lei20162017: 19.145 lei20172018: 18.242 lei20182019: 17.757 lei20192020: 15.393 lei20202021: 18.213 lei20212022: 17.272 lei20222023: 21.166 lei2023
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2023 21.166 lei 8.834 lei
2022 17.272 lei 35.598 lei
2021 18.213 lei 7.398 lei
2020 15.393 lei 4.419 lei
2019 17.757 lei 3.774 lei
2018 18.242 lei 10.583 lei
2017 19.145 lei -10.428 lei 1
2016 17.281 lei -13.265 lei 1
2015 11.981 lei -17.624 lei 1
2014 7.849 lei -25.170 lei 1
2013 8.771 lei -16.322 lei 1
2012 18.439 lei -11.444 lei 1
2011 14.373 lei -7.225 lei 2
2010 14.579 lei -34.370 lei 1
2009 15.076 lei -17.347 lei 2
2008 23.295 lei -7.653 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2008–2023). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2023, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 26 zile−1.685 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 41,74%−164,36 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 100%−131,54 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală +0,57 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 592,89%+491,1 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 0%+131,54 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 14,21×+13,72 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 98,76%+21,65 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2023. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 471 din 634 firme active cu bilanț depus (CAEN 9601)
Vechime relativămai veche decât 98% dintre cele 1.360 firme active din sector
SectorCAEN 9601 · Spălarea și curățarea (uscată) articolelor textile și a produselor din blană →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ROMFIC COMPANY SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ROMFIC COMPANY SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ROMFIC COMPANY SRL, cu sediul în Mun. Paşcani, are codul unic de înregistrare (CUI) 8152241, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J22/254/1996. Firma a fost înființată la data de 26 februarie 1996 și are ca obiect principal de activitate Spălarea și curățarea (uscată) articolelor textile și a produselor din blană (CAEN 9601).

La ultima verificare, ROMFIC COMPANY SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2023 a raportat o cifră de afaceri de 21.166 lei și un rezultat net de 8.834 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ROMFIC COMPANY SRL?

ROMFIC COMPANY SRL (CUI 8152241) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 31 august 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă ROMFIC COMPANY SRL în sectorul său?

ROMFIC COMPANY SRL ocupă locul 471 din 634 firme active cu bilanț depus în CAEN 9601 (Spălarea și curățarea (uscată) articolelor textile și a produselor din blană), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ROMFIC COMPANY SRL față de firmele din același domeniu?

ROMFIC COMPANY SRL este mai veche decât 98% dintre cele 1.360 firme active cu CAEN 9601.

Este ROMFIC COMPANY SRL o firmă activă?

Nu — ROMFIC COMPANY SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este ROMFIC COMPANY SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare ROMFIC COMPANY SRL (CUI 8152241) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în ROMFIC COMPANY SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ROMFIC COMPANY SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ROMFIC COMPANY SRL plătitoare de TVA?

Nu, ROMFIC COMPANY SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ROMFIC COMPANY SRL?

În anul 2023, ROMFIC COMPANY SRL a raportat o cifră de afaceri de 21.166 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ROMFIC COMPANY SRL?

Firmoscop analizează ROMFIC COMPANY SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Iaşi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Servicii personale în Iași →

Mergi mai departe

Firme din Iași

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.