Sari la conținut
FirmoscopFirmeArgeș › MEVIS - SILVAMER SRL

MEVIS - SILVAMER SRL

Înființată în 1996 · 30 ani vechime · Mun. Câmpulung
CUI 8283190 · J1996000116030
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MEVIS - SILVAMER SRL
CUI 8283190
Nr. Reg. Comerțului J1996000116030
Sediu social Str. DR. N. FALCOIANU nr. 30, Mun. Câmpulung, jud. ARGEŞ, 115100

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

MITU VASILICA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 01.04.1996
CAEN4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MEVIS - SILVAMER SRL după CUI 8283190 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 23/100
Cifră de afaceri 2025
64.632 lei
-30.0% vs 2024
Profit net 2025
1.775 lei
+105.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă2.7%
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-30%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 27.666 lei20142015: 31.034 lei20152016: 43.751 lei20162017: 54.723 lei20172018: 53.570 lei20182019: 72.926 lei20192020: 59.431 lei20202021: 76.342 lei20212022: 72.166 lei20222023: 80.490 lei20232024: 92.740 lei20242025: 64.632 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 64.632 lei 1.775 lei 1
2024 92.740 lei -29.834 lei 1
2023 80.490 lei -53.705 lei 2
2022 72.166 lei -41.844 lei 2
2021 76.342 lei -35.770 lei 2
2020 59.431 lei -38.016 lei 2
2019 72.926 lei -29.837 lei 2
2018 53.570 lei -32.197 lei 2
2017 54.723 lei -27.701 lei 2
2016 43.751 lei -23.702 lei 2
2015 31.034 lei -23.260 lei 2
2014 27.666 lei -18.472 lei 2
2013 42.336 lei -16.353 lei 2
2012 67.908 lei 182 lei 1
2011 50.719 lei -1.535 lei 1
2010 48.972 lei -10.978 lei 2
2009 60.003 lei -5.655 lei 1
2008 51.578 lei 159 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 2.216 zile+655 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 2,75%+34,92 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 1.518,73%+115,02 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,07× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 6,87%+112,45 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -1.418,73%−115,02 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 64.632 lei−28.108 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,5×−0,78 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 13,56× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 27 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 2,96%+26,72 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

23,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 921 din 3.978 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 10,6% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 33.424 din 47.592 firme active cu bilanț depus (CAEN 4711)
Vechime relativămai veche decât 87% dintre cele 91.203 firme active din sector
SectorCAEN 4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume5
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MEVIS - SILVAMER SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MEVIS - SILVAMER SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MEVIS - SILVAMER SRL, cu sediul în Mun. Câmpulung, are codul unic de înregistrare (CUI) 8283190, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1996000116030. Firma a fost înființată la data de 1 aprilie 1996 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

La ultima verificare, MEVIS - SILVAMER SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 64.632 lei și un rezultat net de 1.775 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MEVIS - SILVAMER SRL?

MEVIS - SILVAMER SRL (CUI 8283190) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă MEVIS - SILVAMER SRL în sectorul său?

MEVIS - SILVAMER SRL ocupă locul 33.424 din 47.592 firme active cu bilanț depus în CAEN 4711 (Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MEVIS - SILVAMER SRL față de firmele din același domeniu?

MEVIS - SILVAMER SRL este mai veche decât 87% dintre cele 91.203 firme active cu CAEN 4711.

Este MEVIS - SILVAMER SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MEVIS - SILVAMER SRL (CUI 8283190) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MEVIS - SILVAMER SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MEVIS - SILVAMER SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MEVIS - SILVAMER SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MEVIS - SILVAMER SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MEVIS - SILVAMER SRL plătitoare de TVA?

Nu, MEVIS - SILVAMER SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MEVIS - SILVAMER SRL?

În anul 2025, MEVIS - SILVAMER SRL a raportat o cifră de afaceri de 64.632 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MEVIS - SILVAMER SRL?

Firmoscop analizează MEVIS - SILVAMER SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Argeş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Argeș →

Mergi mai departe

Firme din Argeș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.