Sari la conținut
FirmoscopFirmeBuzău › LUCY DAN COMPROD SRL

LUCY DAN COMPROD SRL

Înființată în 1996 · 30 ani vechime · Sat Poşta Câlnău Com. Poşta Câlnău
CUI 8722334 · J10/167/1999
Atenție sporită Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire LUCY DAN COMPROD SRL
CUI 8722334
Nr. Reg. Comerțului J10/167/1999
Sediu Sat Poşta Câlnău Com. Poşta Câlnău, Buzău
Telefon 521462

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

BOCESCU EDUARD-CRISTI · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 29.06.1999
CAEN4724 · Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută LUCY DAN COMPROD SRL după CUI 8722334 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 45/100
Cifră de afaceri 2024
259.042 lei
-13.0% vs 2023
Profit net 2024
1.764 lei
-73.6% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă0.7%
Față de sectorpeste 41% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 29.914 de firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 2,0%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 28% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 28.623 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 103.590 lei20132014: 127.690 lei20142015: 164.100 lei20152016: 136.238 lei20162017: 149.104 lei20172018: 185.534 lei20182019: 210.001 lei20192020: 203.205 lei20202021: 189.668 lei20212022: 299.245 lei20222023: 296.426 lei20232024: 259.042 lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 259.042 lei 1.764 lei 1
2023 296.426 lei 6.690 lei 1
2022 299.245 lei -19.880 lei 1
2021 189.668 lei -16.457 lei 2
2020 203.205 lei -19.762 lei 2
2019 210.001 lei -20.940 lei 2
2018 185.534 lei -13.374 lei
2017 149.104 lei -15.639 lei
2016 136.238 lei -13.190 lei 2
2015 164.100 lei -6.277 lei 2
2014 127.690 lei 311 lei 2
2013 103.590 lei -11.737 lei 2
2011 77.135 lei -6.126 lei 2
2010 88.510 lei -5.609 lei 1
2009 80.261 lei -7.672 lei 1
2008 70.784 lei -6.145 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2008–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 281 zile+14 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 0 zile−6 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 0,68%−1,58 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 585,29%+148,01 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,17×−0,06 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 5,18%−8,32 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -485,29%−148,01 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 259.042 lei−37.384 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 7,6×+1,62 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 10,03×+3,26 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 36 zile−18 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 0,82%−1,94 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 3.918 din 32.433 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 522 din 1.257 firme active cu bilanț depus (CAEN 4724)
Vechime relativămai veche decât 92% dintre cele 2.409 firme active din sector
SectorCAEN 4724 · Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 28 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Poşta Cîlnău, Comuna Poşta Cîlnău → Sat Poşta Câlnău Com. Poşta Câlnău

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru LUCY DAN COMPROD SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți LUCY DAN COMPROD SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

LUCY DAN COMPROD SRL, cu sediul în Sat Poşta Câlnău Com. Poşta Câlnău, are codul unic de înregistrare (CUI) 8722334, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J10/167/1999. Firma a fost înființată la data de 21 august 1996 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate (CAEN 4724).

La ultima verificare, LUCY DAN COMPROD SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 259.042 lei și un rezultat net de 1.764 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are LUCY DAN COMPROD SRL?

LUCY DAN COMPROD SRL (CUI 8722334) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 29 august 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă LUCY DAN COMPROD SRL în sectorul său?

LUCY DAN COMPROD SRL ocupă locul 522 din 1.257 firme active cu bilanț depus în CAEN 4724 (Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este LUCY DAN COMPROD SRL față de firmele din același domeniu?

LUCY DAN COMPROD SRL este mai veche decât 92% dintre cele 2.409 firme active cu CAEN 4724.

Este LUCY DAN COMPROD SRL o firmă activă?

LUCY DAN COMPROD SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este LUCY DAN COMPROD SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, LUCY DAN COMPROD SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în LUCY DAN COMPROD SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru LUCY DAN COMPROD SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este LUCY DAN COMPROD SRL plătitoare de TVA?

Nu, LUCY DAN COMPROD SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a LUCY DAN COMPROD SRL?

În anul 2024, LUCY DAN COMPROD SRL a raportat o cifră de afaceri de 259.042 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu LUCY DAN COMPROD SRL?

Firmoscop analizează LUCY DAN COMPROD SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Buzău

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Buzău →

Mergi mai departe

Firme din Buzău

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.