Sari la conținut
FirmoscopFirmeCaraș-Severin › MOISE & SARA TRANS SRL

MOISE & SARA TRANS SRL

Înființată în 1997 · 29 ani vechime · Sat Măru Com. Zăvoi
CUI 9114971 · J11/16/1997
Atenție sporită Re-verificat · 29 august 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MOISE & SARA TRANS SRL
CUI 9114971
Nr. Reg. Comerțului J11/16/1997
Sediu social Com. ZAVOI nr. 28, Sat Măru Com. Zăvoi, jud. CARAŞ-SEVERIN
Telefon 0355401708

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

INSOLV GROUP SPRL · lichidator judiciarMOISESCU ŞARA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRADIERE din data 25.02.2022
CAEN4941 · Transporturi rutiere de mărfuri
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MOISE & SARA TRANS SRL după CUI 9114971 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 50/100
Cifră de afaceri 2020
337.142 lei
-28.0% vs 2019
Profit net 2020
76.979 lei
-13.4% vs 2019

Bonitate financiară

Marjă netă22.8%
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Capitaluri proprii negative din pierderi acumulate, dar ultimul an e pe profit — firma acoperă gaura. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2020 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2009: 170.828 lei20092010: 188.310 lei20102011: 243.641 lei20112012: 290.861 lei20122013: 326.424 lei20132014: 325.953 lei20142015: 384.972 lei20152016: 299.637 lei20162017: 319.801 lei20172018: 330.806 lei20182019: 466.359 lei20192020: 337.142 lei2020
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2020 337.142 lei 76.979 lei 2
2019 466.359 lei 88.845 lei 2
2018 330.806 lei -55.847 lei 2
2017 319.801 lei -56.545 lei 4
2016 299.637 lei -75.462 lei 4
2015 384.972 lei -44.782 lei 4
2014 325.953 lei -20.876 lei 4
2013 326.424 lei 192 lei 5
2012 290.861 lei -40.486 lei 5
2011 243.641 lei -84.532 lei 4
2010 188.310 lei -116.698 lei 4
2009 170.828 lei -71.233 lei 3
2008 171.639 lei 1.702 lei 5

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 13 ani (2008–2020). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2020, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 331 zile−2 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 0 zile−27 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 22,83%+3,78 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 78.281,84%+77.292,65 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală −0,1 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 19.687,72%+19.481,28 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -78.181,84%−77.292,65 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 168.571 lei−64.609 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 862,26×+851,42 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 29,04%+12,67 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2020 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 3.918 din 32.433 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2020. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 21.117 din 45.275 firme active cu bilanț depus (CAEN 4941)
Vechime relativămai veche decât 97% dintre cele 74.226 firme active din sector
SectorCAEN 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MOISE & SARA TRANS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MOISE & SARA TRANS SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MOISE & SARA TRANS SRL, cu sediul în Sat Măru Com. Zăvoi, are codul unic de înregistrare (CUI) 9114971, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J11/16/1997. Firma a fost înființată la data de 30 ianuarie 1997 și are ca obiect principal de activitate Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

La ultima verificare, MOISE & SARA TRANS SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2020 a raportat o cifră de afaceri de 337.142 lei și un rezultat net de 76.979 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MOISE & SARA TRANS SRL?

MOISE & SARA TRANS SRL (CUI 9114971) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 29 august 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă MOISE & SARA TRANS SRL în sectorul său?

MOISE & SARA TRANS SRL ocupă locul 21.117 din 45.275 firme active cu bilanț depus în CAEN 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MOISE & SARA TRANS SRL față de firmele din același domeniu?

MOISE & SARA TRANS SRL este mai veche decât 97% dintre cele 74.226 firme active cu CAEN 4941.

Este MOISE & SARA TRANS SRL o firmă activă?

Nu — MOISE & SARA TRANS SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este MOISE & SARA TRANS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare MOISE & SARA TRANS SRL (CUI 9114971) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în MOISE & SARA TRANS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MOISE & SARA TRANS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MOISE & SARA TRANS SRL plătitoare de TVA?

Nu, MOISE & SARA TRANS SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MOISE & SARA TRANS SRL?

În anul 2020, MOISE & SARA TRANS SRL a raportat o cifră de afaceri de 337.142 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MOISE & SARA TRANS SRL?

Firmoscop analizează MOISE & SARA TRANS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Caraş-Severin

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Transport & Logistică în Caraș-Severin →

Mergi mai departe

Firme din Caraș-Severin

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.