Sari la conținut
FirmoscopFirmeCaraș-Severin › GUNFARBED SRL

GUNFARBED SRL

Înființată în 1997 · 29 ani vechime · Mun. Reşiţa
CUI 9532079 · J11/361/2016
Atenție sporită Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire GUNFARBED SRL
Cod fiscal (CIF) RO9532079
Nr. Reg. Comerțului J11/361/2016
Sediu social Str. Petru Maior nr. 18, sc. 2, et. 1, ap. 3, CAM.1, Mun. Reşiţa, jud. CARAŞ-SEVERIN, 320100
Telefon 0724619278

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

CIMPONERIU ALIN-IOAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 15.06.2016
CAEN8010 · Activități de protecție și gardă
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută GUNFARBED SRL după CUI 9532079 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 39/100
Cifră de afaceri 2025
1.710.847 lei
+55.0% vs 2024
Profit net 2025
21.541 lei
-57.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă1.3%
Față de sectorpeste 26% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 1.150 de firme din Activități de investigații și servicii private de protecție care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 8,2%.

Mărime față de sector20 angajați · peste 55% din sector

Mediana sectorului: 16 angajați, din 1.195 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2012: 237.797 lei20122013: 456.145 lei20132014: 1.211.632 lei20142015: 767.029 lei20152016: 152.914 lei20162017: 176.292 lei20172018: 204.891 lei20182020: 198.850 lei20202022: 81.076 lei20222023: 606.969 lei20232024: 1.104.958 lei20242025: 1.710.847 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.710.847 lei 21.541 lei 20
2024 1.104.958 lei 50.647 lei 25
2023 606.969 lei 22.540 lei 22
2022 81.076 lei 6.734 lei 18
2020 198.850 lei 77.541 lei 12
2018 204.891 lei -43.076 lei 12
2017 176.292 lei -121.261 lei 7
2016 152.914 lei -130.731 lei 8
2015 767.029 lei -569.942 lei 32
2014 1.211.632 lei -636.252 lei 22
2013 456.145 lei 340 lei 14
2012 237.797 lei 2.883 lei 7
2011 182.219 lei 46.842 lei 7
2010 146.033 lei -100.568 lei 5
2009 132.523 lei 57.130 lei 3
2008 132.778 lei -67.016 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 613 zile−249 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 104 zile−38 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 1,26%−3,32 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 250,96%+30,32 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,4× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 1,88%−2,4 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -102,89%−7,62 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 85.542 lei+41.344 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,49×+0,56 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 3,84×+1,37 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 95 zile−53 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 1,38%−3,95 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

8,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 571 din 6.401 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 108 din 577 firme active cu bilanț depus (CAEN 8010)
Vechime relativămai veche decât 96% dintre cele 1.159 firme active din sector
SectorCAEN 8010 · Activități de protecție și gardă →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)3
Valoare totală (2024–2026)148.195 lei

Cumpărători: AGENTIA JUDETEANA PENTRU OCUPAREA FORTEI DE MUNCA CARAS-SEVERIN

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → TRANSFER(SOSIRE) din data 15.06.2016
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 15.06.2016 → funcțiune
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Timiş → Caraş-Severin
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Lugoj → Municipiul Reşiţa
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J35/741/1997 → J11/361/2016
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Caraş-Severin → Timiş
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Reşiţa → Municipiul Lugoj
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J11/361/2016 → J35/741/1997

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru GUNFARBED SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți GUNFARBED SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

GUNFARBED SRL, cu sediul în Mun. Reşiţa, are codul unic de înregistrare (CUI) 9532079, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J11/361/2016. Firma a fost înființată la data de 24 iunie 1997 și are ca obiect principal de activitate Activități de protecție și gardă (CAEN 8010).

La ultima verificare, GUNFARBED SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.710.847 lei și un rezultat net de 21.541 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are GUNFARBED SRL?

GUNFARBED SRL (CUI 9532079) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 29 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă GUNFARBED SRL în sectorul său?

GUNFARBED SRL ocupă locul 108 din 577 firme active cu bilanț depus în CAEN 8010 (Activități de protecție și gardă), după cifra de afaceri.

Cât de veche este GUNFARBED SRL față de firmele din același domeniu?

GUNFARBED SRL este mai veche decât 96% dintre cele 1.159 firme active cu CAEN 8010.

Este GUNFARBED SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare GUNFARBED SRL (CUI 9532079) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este GUNFARBED SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, GUNFARBED SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în GUNFARBED SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru GUNFARBED SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este GUNFARBED SRL plătitoare de TVA?

Da, GUNFARBED SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a GUNFARBED SRL?

În anul 2025, GUNFARBED SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.710.847 lei și un număr mediu de 20 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu GUNFARBED SRL?

Firmoscop analizează GUNFARBED SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Caraş-Severin

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Caraș-Severin

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.