Sari la conținut
FirmoscopFirmeIași › VIOFARM IMPEX SRL

VIOFARM IMPEX SRL

Înființată în 1997 · 28 ani vechime · Mun. Iaşi
CUI 9778104 · J1997001103229
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire VIOFARM IMPEX SRL
Cod fiscal (CIF) RO9778104
Nr. Reg. Comerțului J1997001103229
Sediu social Str. Petru Caraman nr. 2, bl. TC, sc. A, parter, Mun. Iaşi, 700506
Telefon 0748150600

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

CERNAT VIOLETA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 23.09.1997
CAEN4773 · Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută VIOFARM IMPEX SRL după CUI 9778104 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 20/100
Cifră de afaceri 2025
344.204 lei
-9.0% vs 2024
Profit net 2025
-74.780 lei
-49.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-21.7%
Față de sectorpeste 4% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 2.602 de firme din Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,0%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 31% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 2.627 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 311.224 lei20142015: 285.118 lei20152016: 283.731 lei20162017: 298.571 lei20172018: 304.482 lei20182019: 312.122 lei20192020: 376.323 lei20202021: 373.726 lei20212022: 382.495 lei20222023: 384.413 lei20232024: 376.653 lei20242025: 344.204 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 344.204 lei -74.780 lei 2
2024 376.653 lei -49.927 lei 2
2023 384.413 lei -35.899 lei 2
2022 382.495 lei -33.923 lei 2
2021 373.726 lei -31.570 lei 2
2020 376.323 lei -35.049 lei 2
2019 312.122 lei -43.546 lei 2
2018 304.482 lei -48.709 lei 2
2017 298.571 lei -45.468 lei 2
2016 283.731 lei -50.199 lei 2
2015 285.118 lei -46.154 lei 2
2014 311.224 lei -36.035 lei 2
2013 302.047 lei -37.529 lei 2
2012 288.992 lei -23.717 lei 2
2011 296.595 lei 6.311 lei 1
2010 365.643 lei 2.120 lei 2
2009 442.598 lei 5.661 lei 2
2008 402.282 lei 8.656 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 694 zile+126 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 38 zile+3 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -21,73%−8,47 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 574,35%+86,69 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,17× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -65,67%−24,15 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -473,89%−87,32 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 172.102 lei−16.225 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,02×−0,11 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor +0,47 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 73 zile−8 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -17,85%−6,15 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.342 din 3.256 firme active cu bilanț depus (CAEN 4773)
Vechime relativămai veche decât 76% dintre cele 4.653 firme active din sector
SectorCAEN 4773 · Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru VIOFARM IMPEX SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți VIOFARM IMPEX SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

VIOFARM IMPEX SRL, cu sediul în Mun. Iaşi, are codul unic de înregistrare (CUI) 9778104, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1997001103229. Firma a fost înființată la data de 23 septembrie 1997 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice (CAEN 4773).

La ultima verificare, VIOFARM IMPEX SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 344.204 lei și un rezultat net de -74.780 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are VIOFARM IMPEX SRL?

VIOFARM IMPEX SRL (CUI 9778104) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă VIOFARM IMPEX SRL în sectorul său?

VIOFARM IMPEX SRL ocupă locul 2.342 din 3.256 firme active cu bilanț depus în CAEN 4773 (Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice), după cifra de afaceri.

Cât de veche este VIOFARM IMPEX SRL față de firmele din același domeniu?

VIOFARM IMPEX SRL este mai veche decât 76% dintre cele 4.653 firme active cu CAEN 4773.

Este VIOFARM IMPEX SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare VIOFARM IMPEX SRL (CUI 9778104) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este VIOFARM IMPEX SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, VIOFARM IMPEX SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în VIOFARM IMPEX SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru VIOFARM IMPEX SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este VIOFARM IMPEX SRL plătitoare de TVA?

Da, VIOFARM IMPEX SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a VIOFARM IMPEX SRL?

În anul 2025, VIOFARM IMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 344.204 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu VIOFARM IMPEX SRL?

Firmoscop analizează VIOFARM IMPEX SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Iaşi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Iași →

Mergi mai departe

Firme din Iași

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.