Sari la conținut
FirmoscopFirmePrahova › BULTCONSTRUCT SRL

BULTCONSTRUCT SRL

Înființată în 1997 · 28 ani vechime · Mun. Ploieşti
CUI 9816135 · J1997001125290
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire BULTCONSTRUCT SRL
Cod fiscal (CIF) RO9816135
Nr. Reg. Comerțului J1997001125290
Sediu social Str. Gheorghe Grigore Cantacuzino nr. 197, bl. 150 F, ap. 7, Mun. Ploieşti, jud. PRAHOVA, 100507
Telefon 0244-597210

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

NITU CARMEN DANIELA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 06.10.1997
CAEN4649 · Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută BULTCONSTRUCT SRL după CUI 9816135 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 30/100
Cifră de afaceri 2025
203.194 lei
-10.0% vs 2024
Profit net 2025
-16.699 lei
-552.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-8.2%
Față de sectorpeste 15% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 1.274 de firme din Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,5%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 25% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 1.215 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 317.485 lei20142015: 277.572 lei20152016: 266.753 lei20162017: 235.194 lei20172018: 234.072 lei20182019: 243.191 lei20192020: 188.269 lei20202021: 177.376 lei20212022: 212.990 lei20222023: 230.423 lei20232024: 226.114 lei20242025: 203.194 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 203.194 lei -16.699 lei 1
2024 226.114 lei 3.692 lei 2
2023 230.423 lei 9.446 lei 1
2022 212.990 lei 11.622 lei 2
2021 177.376 lei 5.034 lei 1
2020 188.269 lei -1.872 lei 2
2019 243.191 lei 10.362 lei 2
2018 234.072 lei 17.693 lei 2
2017 235.194 lei 3.546 lei 2
2016 266.753 lei -1.534 lei 3
2015 277.572 lei -368 lei 3
2014 317.485 lei 5.101 lei 4
2013 353.682 lei 17.034 lei 4
2012 344.856 lei 12.805 lei 4
2011 414.498 lei 26.381 lei 4
2010 436.069 lei 9.508 lei 4
2009 480.401 lei 1.746 lei 4
2008 490.825 lei 54.825 lei 7

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 23 zile+10 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 1 zi creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -8,22%−9,85 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 122,61%+86,44 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,82×−1,94 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -158,77%−175,36 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -21,55%−86,41 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 203.194 lei+90.137 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 19,32×+9,16 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 27,89×+10,07 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 13 zile−7 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -6,81%−9,49 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.340 din 2.175 firme active cu bilanț depus (CAEN 4649)
Vechime relativămai veche decât 87% dintre cele 3.146 firme active din sector
SectorCAEN 4649 · Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)5
Valoare totală (2024–2026)3.780 lei

Cumpărători: TRANSPORT CALATORI EXPRESS SA PLOIESTI

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru BULTCONSTRUCT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți BULTCONSTRUCT SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

BULTCONSTRUCT SRL, cu sediul în Mun. Ploieşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 9816135, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1997001125290. Firma a fost înființată la data de 6 octombrie 1997 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc (CAEN 4649).

La ultima verificare, BULTCONSTRUCT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 203.194 lei și un rezultat net de -16.699 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are BULTCONSTRUCT SRL?

BULTCONSTRUCT SRL (CUI 9816135) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă BULTCONSTRUCT SRL în sectorul său?

BULTCONSTRUCT SRL ocupă locul 1.340 din 2.175 firme active cu bilanț depus în CAEN 4649 (Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc), după cifra de afaceri.

Cât de veche este BULTCONSTRUCT SRL față de firmele din același domeniu?

BULTCONSTRUCT SRL este mai veche decât 87% dintre cele 3.146 firme active cu CAEN 4649.

Este BULTCONSTRUCT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare BULTCONSTRUCT SRL (CUI 9816135) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este BULTCONSTRUCT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, BULTCONSTRUCT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în BULTCONSTRUCT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru BULTCONSTRUCT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este BULTCONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?

Da, BULTCONSTRUCT SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a BULTCONSTRUCT SRL?

În anul 2025, BULTCONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 203.194 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu BULTCONSTRUCT SRL?

Firmoscop analizează BULTCONSTRUCT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Prahova

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Prahova

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.