Sari la conținut
FirmoscopFirmeSibiu › ROLL FAST SRL

ROLL FAST SRL

Înființată în 1997 · 28 ani vechime · Mun. Sibiu
CUI 10064214 · J1997000617329
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ROLL FAST SRL
Cod fiscal (CIF) RO10064214
Nr. Reg. Comerțului J1997000617329
Sediu social Str. Moldoveanu nr. 18, Mun. Sibiu, 550276

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

URSULEAN LAURA SORANA · administratorURSULEAN VASILE OVIDIU · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 30.12.1997
CAEN4672 · Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ROLL FAST SRL după CUI 10064214 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
26.985.860 lei
+15.0% vs 2024
Profit net 2025
3.503.690 lei
+23.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă13.0%
Față de sectorpeste 82% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 5.055 de firme din Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,1%.

Mărime față de sector25 angajați · peste 98% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 4.553 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 7.762.776 lei20142015: 8.746.653 lei20152016: 8.458.614 lei20162017: 9.305.797 lei20172018: 9.324.277 lei20182019: 10.562.467 lei20192020: 11.667.084 lei20202021: 12.727.830 lei20212022: 15.023.321 lei20222023: 17.551.654 lei20232024: 23.377.718 lei20242025: 26.985.860 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 26.985.860 lei 3.503.690 lei 25
2024 23.377.718 lei 2.831.054 lei 23
2023 17.551.654 lei 2.474.159 lei 16
2022 15.023.321 lei 1.699.910 lei 18
2021 12.727.830 lei 1.224.060 lei 15
2020 11.667.084 lei 1.420.119 lei 17
2019 10.562.467 lei 1.108.588 lei 17
2018 9.324.277 lei 850.641 lei 17
2017 9.305.797 lei 859.484 lei 16
2016 8.458.614 lei 836.407 lei 19
2015 8.746.653 lei 910.154 lei 17
2014 7.762.776 lei 650.871 lei 16
2013 7.318.242 lei 224.617 lei 15
2012 8.141.450 lei 685.496 lei 19
2011 7.849.139 lei 667.204 lei 20
2010 8.597.908 lei 980.351 lei 15
2009 7.475.260 lei 588.241 lei 10
2008 4.312.327 lei 447.746 lei 10

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 49 zile+2 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 68 zile+4 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 12,98%+0,87 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 26,68%+2,27 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,75×−0,35 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,36× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 35,23%+4,7 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 25,88%+2,77 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 73,45%−2,25 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.079.434 lei+63.011 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,99×+0,08 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 5,11×+1,05 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 71 zile−19 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 17,88%+1,67 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 87 din 1.549 firme active cu bilanț depus (CAEN 4672)
Vechime relativămai veche decât 89% dintre cele 2.198 firme active din sector
SectorCAEN 4672 · Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ROLL FAST SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ROLL FAST SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ROLL FAST SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ROLL FAST SRL, cu sediul în Mun. Sibiu, are codul unic de înregistrare (CUI) 10064214, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1997000617329. Firma a fost înființată la data de 30 decembrie 1997 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice (CAEN 4672).

La ultima verificare, ROLL FAST SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 26.985.860 lei și un rezultat net de 3.503.690 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ROLL FAST SRL?

ROLL FAST SRL (CUI 10064214) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ROLL FAST SRL în sectorul său?

ROLL FAST SRL ocupă locul 87 din 1.549 firme active cu bilanț depus în CAEN 4672 (Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ROLL FAST SRL față de firmele din același domeniu?

ROLL FAST SRL este mai veche decât 89% dintre cele 2.198 firme active cu CAEN 4672.

Este ROLL FAST SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ROLL FAST SRL (CUI 10064214) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ROLL FAST SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ROLL FAST SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ROLL FAST SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ROLL FAST SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ROLL FAST SRL plătitoare de TVA?

Da, ROLL FAST SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ROLL FAST SRL?

În anul 2025, ROLL FAST SRL a raportat o cifră de afaceri de 26.985.860 lei și un număr mediu de 25 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ROLL FAST SRL?

Firmoscop analizează ROLL FAST SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Sibiu

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Sibiu

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.