Sari la conținut
FirmoscopFirmeHunedoara › MUROX AGRO SRL

MUROX AGRO SRL

Înființată în 1998 · 28 ani vechime · Orş. Haţeg
CUI 10284112 · J20/146/1998
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MUROX AGRO SRL
Cod fiscal (CIF) RO10284112
Nr. Reg. Comerțului J20/146/1998
Sediu social Str. HORIA nr. 1/CORP C1, Orş. Haţeg, jud. HUNEDOARA, 335500
Telefon 0254777590

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

HAVIAR GHEORGHE · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 06.03.1998
CAEN4776 · Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MUROX AGRO SRL după CUI 10284112 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 58/100
Cifră de afaceri 2025
226.516 lei
-14.0% vs 2024
Profit net 2025
-41.571 lei
+1.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-18.4%
Față de sectorpeste 12% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 2.186 de firme din Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,1%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 69% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 2.091 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital32.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 1.661.629 lei20142015: 885.910 lei20152016: 527.493 lei20162017: 501.425 lei20172018: 418.943 lei20182019: 327.484 lei20192020: 306.211 lei20202021: 318.733 lei20212022: 343.066 lei20222023: 274.133 lei20232024: 263.959 lei20242025: 226.516 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 226.516 lei -41.571 lei 2
2024 263.959 lei -41.993 lei 2
2023 274.133 lei -52.428 lei 2
2022 343.066 lei -77.934 lei 2
2021 318.733 lei -11.764 lei 2
2020 306.211 lei -68.299 lei 2
2019 327.484 lei 1.011 lei 2
2018 418.943 lei 359 lei 2
2017 501.425 lei 26.493 lei 1
2016 527.493 lei -30.585 lei 1
2015 885.910 lei -105.434 lei 4
2014 1.661.629 lei 90.346 lei 3
2013 718.985 lei -37.142 lei 1
2012 3.228.309 lei 368.827 lei 2
2011 3.536.332 lei 108.197 lei 2
2010 2.514.977 lei -121.007 lei 2
2009 1.797.287 lei 65.056 lei 1
2008 1.493.505 lei 7.902 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 331 zile datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 214 zile+34 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -18,35%−2,44 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 97,03%+13,71 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,03×−0,17 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 32,62×+27,63 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -660,49%−572,76 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -19,65%−5,02 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 2,97%−13,71 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 113.258 lei−18.722 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,07×+0,15 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 7,85×+5,23 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 47 zile−93 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -14,78%−1,89 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 2.791 din 22.871 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.565 din 4.061 firme active cu bilanț depus (CAEN 4776)
Vechime relativămai veche decât 97% dintre cele 9.148 firme active din sector
SectorCAEN 4776 · Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MUROX AGRO SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MUROX AGRO SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru MUROX AGRO SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MUROX AGRO SRL, cu sediul în Orş. Haţeg, are codul unic de înregistrare (CUI) 10284112, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J20/146/1998. Firma a fost înființată la data de 6 martie 1998 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate (CAEN 4776).

La ultima verificare, MUROX AGRO SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 226.516 lei și un rezultat net de -41.571 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MUROX AGRO SRL?

MUROX AGRO SRL (CUI 10284112) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MUROX AGRO SRL în sectorul său?

MUROX AGRO SRL ocupă locul 1.565 din 4.061 firme active cu bilanț depus în CAEN 4776 (Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MUROX AGRO SRL față de firmele din același domeniu?

MUROX AGRO SRL este mai veche decât 97% dintre cele 9.148 firme active cu CAEN 4776.

Este MUROX AGRO SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MUROX AGRO SRL (CUI 10284112) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MUROX AGRO SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MUROX AGRO SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MUROX AGRO SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MUROX AGRO SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MUROX AGRO SRL plătitoare de TVA?

Da, MUROX AGRO SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MUROX AGRO SRL?

În anul 2025, MUROX AGRO SRL a raportat o cifră de afaceri de 226.516 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MUROX AGRO SRL?

Firmoscop analizează MUROX AGRO SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Hunedoara

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Hunedoara →

Mergi mai departe

Firme din Hunedoara

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.