Sari la conținut
FirmoscopFirmePrahova › VIVERO PROD SRL

VIVERO PROD SRL

Înființată în 1998 · 28 ani vechime · Orş. Urlaţi
CUI 10321300 · J1998000320297
Fără probleme găsite Re-verificat · 25 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire VIVERO PROD SRL
CUI 10321300
Nr. Reg. Comerțului J1998000320297
Sediu social Str. Valea Pietrei nr. 99D, Orş. Urlaţi, jud. PRAHOVA, 106300
Telefon 0244546237

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 25 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 17.03.1998
CAEN4721 · Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 25 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 25 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 25 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 25 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 25 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută VIVERO PROD SRL după CUI 10321300 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
81.808 lei
-6.0% vs 2024
Profit net 2025
6.021 lei
-4.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă7.4%
Față de sectorpeste 70% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 807 de firme din Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,0%.

Datorii / capital0.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 69.603 lei20142015: 85.233 lei20152016: 75.304 lei20162017: 71.181 lei20172018: 78.962 lei20182019: 76.642 lei20192020: 73.241 lei20202021: 69.086 lei20212022: 72.674 lei20222023: 76.928 lei20232024: 87.370 lei20242025: 81.808 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 81.808 lei 6.021 lei
2024 87.370 lei 6.290 lei
2023 76.928 lei 5.282 lei
2022 72.674 lei 8.165 lei
2021 69.086 lei 8.256 lei
2020 73.241 lei 4.682 lei
2019 76.642 lei 6.081 lei
2018 78.962 lei 8.154 lei
2017 71.181 lei 5.724 lei
2016 75.304 lei 7.732 lei
2015 85.233 lei 4.134 lei
2014 69.603 lei -2.861 lei 0
2013 70.237 lei 8.165 lei 0
2012 44.868 lei 2.963 lei 0
2011 53.879 lei 2.785 lei 1
2010 88.742 lei -855 lei 2
2009 83.142 lei 7.302 lei 1
2008 107.510 lei 1.472 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 14 zile−1 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 2 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 7,36%+0,16 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 17,12%−5,8 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 5,84×+1,48 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,21×−0,09 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 38,95%−11,62 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 32,28%−6,7 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 82,88%+5,8 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 4,39×−1,02 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 7,34×−0,15 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 50 zile+1 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 9,38%+0,29 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 972 din 2.000 firme active cu bilanț depus (CAEN 4721)
Vechime relativămai veche decât 96% dintre cele 6.503 firme active din sector
SectorCAEN 4721 · Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 17 august 2026Schimbare număr de înmatriculare: J29/320/1998 → J1998000320297

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru VIVERO PROD SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți VIVERO PROD SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru VIVERO PROD SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

VIVERO PROD SRL, cu sediul în Orş. Urlaţi, are codul unic de înregistrare (CUI) 10321300, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1998000320297. Firma a fost înființată la data de 17 martie 1998 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate (CAEN 4721).

La ultima verificare, VIVERO PROD SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 81.808 lei și un rezultat net de 6.021 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 25 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are VIVERO PROD SRL?

VIVERO PROD SRL (CUI 10321300) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 25 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă VIVERO PROD SRL în sectorul său?

VIVERO PROD SRL ocupă locul 972 din 2.000 firme active cu bilanț depus în CAEN 4721 (Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este VIVERO PROD SRL față de firmele din același domeniu?

VIVERO PROD SRL este mai veche decât 96% dintre cele 6.503 firme active cu CAEN 4721.

Este VIVERO PROD SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare VIVERO PROD SRL (CUI 10321300) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este VIVERO PROD SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, VIVERO PROD SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în VIVERO PROD SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru VIVERO PROD SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este VIVERO PROD SRL plătitoare de TVA?

Nu, VIVERO PROD SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a VIVERO PROD SRL?

În anul 2025, VIVERO PROD SRL a raportat o cifră de afaceri de 81.808 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu VIVERO PROD SRL?

Firmoscop analizează VIVERO PROD SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Prahova

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Prahova →

Mergi mai departe

Firme din Prahova

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 25 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.