Sari la conținut
FirmoscopFirmeTimiș › GRUP MAPAN SRL

GRUP MAPAN SRL

Înființată în 1998 · 28 ani vechime · Sat Periam Com. Periam
CUI 10373422 · J1998000284353
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire GRUP MAPAN SRL
Cod fiscal (CIF) RO10373422
Nr. Reg. Comerțului J1998000284353
Sediu social Str. Calea Timişoarei nr. 38, Sat Periam Com. Periam, jud. TIMIŞ
Telefon 0722302166

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 30.03.1998
CAEN1061 · Fabricarea produselor de morărit
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută GRUP MAPAN SRL după CUI 10373422 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
3.516.566 lei
-4.0% vs 2024
Profit net 2025
25.388 lei
-50.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă0.7%
Față de sectorpeste 39% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 217 de firme din Fabricarea produselor de morărit care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 1,4%.

Mărime față de sector24 angajați · peste 84% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 255 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 4.745.938 lei20142015: 4.308.745 lei20152016: 3.618.788 lei20162017: 3.356.679 lei20172018: 3.998.620 lei20182019: 3.880.797 lei20192020: 3.435.218 lei20202021: 3.402.787 lei20212022: 3.957.215 lei20222023: 3.584.082 lei20232024: 3.653.585 lei20242025: 3.516.566 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 3.516.566 lei 25.388 lei 24
2024 3.653.585 lei 51.548 lei 29
2023 3.584.082 lei 2.597 lei 29
2022 3.957.215 lei 2.602 lei 27
2021 3.402.787 lei 11.482 lei 30
2020 3.435.218 lei 4.754 lei 40
2019 3.880.797 lei 52.342 lei 44
2018 3.998.620 lei 132.281 lei
2017 3.356.679 lei 122.754 lei 48
2016 3.618.788 lei -351.801 lei 52
2015 4.308.745 lei 17.096 lei 54
2014 4.745.938 lei 34.526 lei 63
2013 5.234.004 lei -210.356 lei 79
2012 5.228.571 lei -217.087 lei 63
2011 6.020.472 lei 16.402 lei 63
2010 4.267.623 lei 24.286 lei 62
2009 3.904.023 lei 12.392 lei 50
2008 5.123.995 lei 11.242 lei 54

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 156 zile−8 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 43 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 0,72%−0,69 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 61,37%−2,41 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,63×+0,06 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,57×−0,19 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 2,66%−2,88 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 1,04%−0,97 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 39,06%+2,83 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 146.524 lei+20.538 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,44× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 15,09×−17,6 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 24 zile+13 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 1,39%−0,4 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 70 din 452 firme active cu bilanț depus (CAEN 1061)
Vechime relativămai veche decât 78% dintre cele 1.440 firme active din sector
SectorCAEN 1061 · Fabricarea produselor de morărit →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)5
Valoare totală (2024–2026)107.334 lei

Cumpărători: Spitalul Orasenesc Faget

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J35/284/1998 → J1998000284353
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J1998000284353 → J35/284/1998
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J35/284/1998 → J1998000284353

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru GRUP MAPAN SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți GRUP MAPAN SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru GRUP MAPAN SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

GRUP MAPAN SRL, cu sediul în Sat Periam Com. Periam, are codul unic de înregistrare (CUI) 10373422, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1998000284353. Firma a fost înființată la data de 30 martie 1998 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea produselor de morărit (CAEN 1061).

La ultima verificare, GRUP MAPAN SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3.516.566 lei și un rezultat net de 25.388 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are GRUP MAPAN SRL?

GRUP MAPAN SRL (CUI 10373422) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă GRUP MAPAN SRL în sectorul său?

GRUP MAPAN SRL ocupă locul 70 din 452 firme active cu bilanț depus în CAEN 1061 (Fabricarea produselor de morărit), după cifra de afaceri.

Cât de veche este GRUP MAPAN SRL față de firmele din același domeniu?

GRUP MAPAN SRL este mai veche decât 78% dintre cele 1.440 firme active cu CAEN 1061.

Este GRUP MAPAN SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare GRUP MAPAN SRL (CUI 10373422) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este GRUP MAPAN SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, GRUP MAPAN SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în GRUP MAPAN SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru GRUP MAPAN SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este GRUP MAPAN SRL plătitoare de TVA?

Da, GRUP MAPAN SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a GRUP MAPAN SRL?

În anul 2025, GRUP MAPAN SRL a raportat o cifră de afaceri de 3.516.566 lei și un număr mediu de 24 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu GRUP MAPAN SRL?

Firmoscop analizează GRUP MAPAN SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Timiş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Producție alimentară în Timiș →

Mergi mai departe

Firme din Timiș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.