Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › AUSTROTHERM COM SRL

AUSTROTHERM COM SRL

Înființată în 1998 · 28 ani vechime · Sector 6 Mun. Bucureşti
CUI 10403965 · J1998003133405
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVAMare contribuabil
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire AUSTROTHERM COM SRL
Cod fiscal (CIF) RO10403965
Nr. Reg. Comerțului J1998003133405
Sediu social B-dul IULIU MANIU nr. 598, Sector 6 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Telefon 3171224

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

ACHIM DANIELA · reprezentant al persoanei juridiceGHIOCA ROXANA-ELENA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 06.04.1998
CAEN2221 · Fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor și profilelor din material plastic
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Mare contribuabilDa · în evidența ANAF pentru firme mari
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută AUSTROTHERM COM SRL după CUI 10403965 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
206.382.143 lei
+19.0% vs 2024
Profit net 2025
4.289.633 lei
+439.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă2.1%
Față de sectorpeste 38% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 224 de firme din Fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor și profilelor din material plastic care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,3%.

Mărime față de sector157 angajați · peste 94% din sector

Mediana sectorului: 8 angajați, din 229 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 77.324.807 lei20142015: 89.413.478 lei20152016: 99.004.719 lei20162017: 114.043.484 lei20172018: 109.680.577 lei20182019: 118.946.161 lei20192020: 115.721.908 lei20202021: 176.945.505 lei20212022: 253.437.322 lei20222023: 177.531.219 lei20232024: 174.036.227 lei20242025: 206.382.143 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 206.382.143 lei 4.289.633 lei 157
2024 174.036.227 lei -1.263.429 lei 154
2023 177.531.219 lei 8.887.742 lei 154
2022 253.437.322 lei 22.237.113 lei 147
2021 176.945.505 lei 21.852.226 lei 128
2020 115.721.908 lei 16.043.276 lei 130
2019 118.946.161 lei 6.014.459 lei 129
2018 109.680.577 lei 494.679 lei 120
2017 114.043.484 lei 2.014.452 lei 110
2016 99.004.719 lei 4.668.136 lei 94
2015 89.413.478 lei 367.335 lei 97
2014 77.324.807 lei -7.089.716 lei 96
2013 84.129.482 lei -1.898.463 lei 90
2012 90.054.381 lei -2.494.331 lei 93
2011 72.305.148 lei -2.388.747 lei 87
2010 55.398.269 lei -3.107.000 lei 90
2009 61.058.323 lei 1.941.384 lei 100
2008 69.638.470 lei -2.134.173 lei 88

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Finanțări publice încasate

SchemăPlătitPlățiPerioada
PNRR 2.033.708 lei 1 22 decembrie 2025

Sume plătite din fonduri europene, fără cofinanțarea națională și fără TVA, deci valoarea proiectului e mai mare. Un grant încasat nu spune nimic despre puterea de plată de azi: verifică bilanțul și restanțele înainte de a stabili termenul.

Ministerul Investițiilor și Proiectelor Europene, tabloul PNRR, date la 30 iulie 2026

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 117 zile−2 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 56 zile+1 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 2,08%+2,81 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 39,54%+2,17 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,53×−0,15 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,72×+0,07 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 4,67%+6,11 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 2,57%+3,4 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 55,17%−2,38 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.314.536 lei+184.431 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,24×+0,1 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 6,78×+0,17 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 54 zile−1 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 2,5%+3,22 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 6 din 312 firme active cu bilanț depus (CAEN 2221)
Vechime relativămai veche decât 85% dintre cele 447 firme active din sector
SectorCAEN 2221 · Fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor și profilelor din material plastic →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume10
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru AUSTROTHERM COM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți AUSTROTHERM COM SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru AUSTROTHERM COM SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

AUSTROTHERM COM SRL, cu sediul în Sector 6 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 10403965, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1998003133405. Firma a fost înființată la data de 6 aprilie 1998 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor și profilelor din material plastic (CAEN 2221).

La ultima verificare, AUSTROTHERM COM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 206.382.143 lei și un rezultat net de 4.289.633 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are AUSTROTHERM COM SRL?

AUSTROTHERM COM SRL (CUI 10403965) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă AUSTROTHERM COM SRL în sectorul său?

AUSTROTHERM COM SRL ocupă locul 6 din 312 firme active cu bilanț depus în CAEN 2221 (Fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor și profilelor din material plastic), după cifra de afaceri.

Cât de veche este AUSTROTHERM COM SRL față de firmele din același domeniu?

AUSTROTHERM COM SRL este mai veche decât 85% dintre cele 447 firme active cu CAEN 2221.

Este AUSTROTHERM COM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare AUSTROTHERM COM SRL (CUI 10403965) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este AUSTROTHERM COM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, AUSTROTHERM COM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în AUSTROTHERM COM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru AUSTROTHERM COM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este AUSTROTHERM COM SRL plătitoare de TVA?

Da, AUSTROTHERM COM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a AUSTROTHERM COM SRL?

În anul 2025, AUSTROTHERM COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 206.382.143 lei și un număr mediu de 157 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu AUSTROTHERM COM SRL?

Firmoscop analizează AUSTROTHERM COM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.