Sari la conținut
FirmoscopFirmeArad › LARIFARM SRL

LARIFARM SRL

Înființată în 1998 · 28 ani vechime · Mun. Arad
CUI 10437739 · J1998000190023
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire LARIFARM SRL
Cod fiscal (CIF) RO10437739
Nr. Reg. Comerțului J1998000190023
Sediu social Str. Cornelia Bodea nr. 16, Mun. Arad
Telefon 0730017800

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

RIF MIHAELA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 05.10.2000
CAEN9531 · Repararea și întreținerea autovehiculelor
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută LARIFARM SRL după CUI 10437739 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 68/100
Cifră de afaceri 2024
4.616.550 lei
-68.0% vs 2023
Profit net 2024
1.507.923 lei
+3150.8% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă32.7%
Față de sectorpeste 89% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 11.864 de firme din Repararea și întreținerea autovehiculelor care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 3,4%.

Mărime față de sector14 angajați · peste 96% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 13.080 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Datorii / capital3.9×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 13.494.555 lei20132014: 17.535.218 lei20142015: 18.540.719 lei20152016: 17.971.680 lei20162017: 20.944.294 lei20172018: 24.829.286 lei20182019: 27.275.194 lei20192020: 21.221.876 lei20202021: 13.809.953 lei20212022: 16.946.114 lei20222023: 14.246.668 lei20232024: 4.616.550 lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 4.616.550 lei 1.507.923 lei 14
2023 14.246.668 lei 46.386 lei 27
2022 16.946.114 lei 263.518 lei 24
2021 13.809.953 lei 9.181 lei 40
2020 21.221.876 lei 7.810 lei 41
2019 27.275.194 lei 4.780 lei 50
2018 24.829.286 lei 92.666 lei 47
2017 20.944.294 lei 220.235 lei 45
2016 17.971.680 lei 138.000 lei 39
2015 18.540.719 lei 423.018 lei 41
2014 17.535.218 lei 633.022 lei 35
2013 13.494.555 lei -996.082 lei 27
2012 10.597.744 lei -324.402 lei 19
2011 11.405.723 lei 295.877 lei 17
2010 10.088.567 lei 750.343 lei 15
2009 7.306.413 lei 465.434 lei 13
2008 4.989.418 lei 10.143 lei 10

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 737 zile+456 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 175 zile+134 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 32,66%+32,33 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 79,86%−6,78 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,25×+0,1 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 3,93×−2,5 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 63,54%+60,83 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 12,91%+12,54 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 20,32%+6,84 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 329.754 lei−197.900 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,4×−0,72 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 4,78×−8,81 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 76 zile+49 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 23,05%+22,61 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,3%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă mică — 500 din 4.860 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 2,7% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 365 din 9.918 firme active cu bilanț depus (CAEN 9531)
Vechime relativămai veche decât 95% dintre cele 16.046 firme active din sector
SectorCAEN 9531 · Repararea și întreținerea autovehiculelor →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)125
Valoare totală (2024–2026)138.557 lei

Cumpărători: S.C. RECONS S.A., INSPECTORATUL DE POLITIE AL JUDETULUI ARAD, ORASUL PECICA

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru LARIFARM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți LARIFARM SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru LARIFARM SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

LARIFARM SRL, cu sediul în Mun. Arad, are codul unic de înregistrare (CUI) 10437739, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1998000190023. Firma a fost înființată la data de 14 aprilie 1998 și are ca obiect principal de activitate Repararea și întreținerea autovehiculelor (CAEN 9531).

La ultima verificare, LARIFARM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 4.616.550 lei și un rezultat net de 1.507.923 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are LARIFARM SRL?

LARIFARM SRL (CUI 10437739) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă LARIFARM SRL în sectorul său?

LARIFARM SRL ocupă locul 365 din 9.918 firme active cu bilanț depus în CAEN 9531 (Repararea și întreținerea autovehiculelor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este LARIFARM SRL față de firmele din același domeniu?

LARIFARM SRL este mai veche decât 95% dintre cele 16.046 firme active cu CAEN 9531.

Este LARIFARM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare LARIFARM SRL (CUI 10437739) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este LARIFARM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, LARIFARM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în LARIFARM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru LARIFARM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este LARIFARM SRL plătitoare de TVA?

Da, LARIFARM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a LARIFARM SRL?

În anul 2024, LARIFARM SRL a raportat o cifră de afaceri de 4.616.550 lei și un număr mediu de 14 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu LARIFARM SRL?

Firmoscop analizează LARIFARM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Arad

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Arad

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.