Sari la conținut
FirmoscopFirmeDâmbovița › COMANOTRANS SRL

COMANOTRANS SRL

Înființată în 1998 · 28 ani vechime · Sat Pietrari Com. Pietrari
CUI 10441101 · J1998000125155
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire COMANOTRANS SRL
Cod fiscal (CIF) RO10441101
Nr. Reg. Comerțului J1998000125155
Sediu social Str. Între Dealuri nr. 60, Sat Pietrari Com. Pietrari, jud. DÂMBOVIŢA, 137026
Telefon 0722667431

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

COMAN ILIE SILVIU · administrator

Identitate

StareRELUARE ACTIVITATE din data 20.12.2011
CAEN4931 · Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută COMANOTRANS SRL după CUI 10441101 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
1.276.255 lei
+130.0% vs 2024
Profit net 2025
902.446 lei
+326.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă70.7%
Față de sectorpeste 99% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 29.905 de firme din Transporturi rutiere de mărfuri care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,2%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 28% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 31.583 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 382.280 lei20142015: 329.050 lei20152016: 202.547 lei20162017: 170.664 lei20172018: 257.983 lei20182019: 299.256 lei20192020: 484.551 lei20202021: 256.370 lei20212022: 402.503 lei20222023: 472.008 lei20232024: 555.420 lei20242025: 1.276.255 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.276.255 lei 902.446 lei 1
2024 555.420 lei 211.610 lei 1
2023 472.008 lei 660.194 lei 1
2022 402.503 lei -90.730 lei 2
2021 256.370 lei -204.073 lei 1
2020 484.551 lei -104.498 lei 2
2019 299.256 lei -134.281 lei 3
2018 257.983 lei -217.683 lei 2
2017 170.664 lei 2.851 lei 1
2016 202.547 lei 7.726 lei 2
2015 329.050 lei 65.582 lei 1
2014 382.280 lei 81.315 lei 2
2013 436.208 lei 111.751 lei 2
2012 234.142 lei 18.411 lei 1
2011 6.806 lei -14.591 lei
2010 21.580 lei -24.672 lei 2
2009 134.247 lei -17.976 lei 1
2008 314.468 lei 26.655 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 97 zile−359 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 43 zile−2 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 70,71%+32,61 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 17,17%−31,55 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 5,83×+3,78 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,21×−0,74 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 55,26%+26,3 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 45,77%+30,92 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 82,83%+31,55 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.276.255 lei+720.835 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,65×+0,26 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 2.299,56×+1.298,8 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 0 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 276,37%+209,41 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 411 din 1.295 firme active cu bilanț depus (CAEN 4931)
Vechime relativămai veche decât 83% dintre cele 1.894 firme active din sector
SectorCAEN 4931 · Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)6
Valoare totală (2024–2026)53.332 lei

Cumpărători: FEDERATIA ROMANA DE BASCHET, COLEGIUL ECONOMIC "ION GHICA" TARGOVISTE

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru COMANOTRANS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți COMANOTRANS SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru COMANOTRANS SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

COMANOTRANS SRL, cu sediul în Sat Pietrari Com. Pietrari, are codul unic de înregistrare (CUI) 10441101, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1998000125155. Firma a fost înființată la data de 15 aprilie 1998 și are ca obiect principal de activitate Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic (CAEN 4931).

La ultima verificare, COMANOTRANS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.276.255 lei și un rezultat net de 902.446 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are COMANOTRANS SRL?

COMANOTRANS SRL (CUI 10441101) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă COMANOTRANS SRL în sectorul său?

COMANOTRANS SRL ocupă locul 411 din 1.295 firme active cu bilanț depus în CAEN 4931 (Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic), după cifra de afaceri.

Cât de veche este COMANOTRANS SRL față de firmele din același domeniu?

COMANOTRANS SRL este mai veche decât 83% dintre cele 1.894 firme active cu CAEN 4931.

Este COMANOTRANS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare COMANOTRANS SRL (CUI 10441101) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este COMANOTRANS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, COMANOTRANS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în COMANOTRANS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru COMANOTRANS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este COMANOTRANS SRL plătitoare de TVA?

Da, COMANOTRANS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a COMANOTRANS SRL?

În anul 2025, COMANOTRANS SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.276.255 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu COMANOTRANS SRL?

Firmoscop analizează COMANOTRANS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Dâmboviţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Transport & Logistică în Dâmbovița →

Mergi mai departe

Firme din Dâmbovița

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.