Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrașov › IZO VILLAS SRL

IZO VILLAS SRL

Înființată în 1998 · 28 ani vechime · Mun. Săcele
CUI 10455220 · J1998000436082
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire IZO VILLAS SRL
Cod fiscal (CIF) RO10455220
Nr. Reg. Comerțului J1998000436082
Sediu social Str. Toamnei nr. 34, Mun. Săcele, jud. BRAŞOV
Telefon 0268273390

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

OSVATH MIHALY · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 22.04.1998
CAEN4683 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută IZO VILLAS SRL după CUI 10455220 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
23.353.539 lei
+14.0% vs 2024
Profit net 2025
3.377 lei
+103.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă0.0%
Față de sectorpeste 23% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 4.804 de firme din Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,5%.

Mărime față de sector29 angajați · peste 96% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 4.666 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 6.560.446 lei20142015: 6.885.052 lei20152016: 7.699.747 lei20162017: 8.815.275 lei20172018: 9.121.431 lei20182019: 7.888.824 lei20192020: 7.049.853 lei20202021: 8.196.362 lei20212022: 14.011.505 lei20222023: 16.806.159 lei20232024: 20.521.936 lei20242025: 23.353.539 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 23.353.539 lei 3.377 lei 29
2024 20.521.936 lei -99.552 lei 26
2023 16.806.159 lei 230.005 lei 24
2022 14.011.505 lei 719.923 lei 21
2021 8.196.362 lei 358.470 lei 22
2020 7.049.853 lei 68.411 lei 24
2019 7.888.824 lei 256.381 lei 30
2018 9.121.431 lei -49.654 lei 32
2017 8.815.275 lei 102.032 lei 31
2016 7.699.747 lei 371.969 lei 28
2015 6.885.052 lei 125.481 lei 28
2014 6.560.446 lei 83.681 lei 30
2013 6.950.166 lei -239.842 lei 32
2012 9.857.309 lei -69.860 lei 29
2011 9.323.405 lei 26.400 lei 28
2010 13.021.571 lei 22.718 lei 21
2009 5.917.105 lei 29.139 lei 15
2008 7.545.609 lei 168.340 lei 13

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 68 zile−6 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 20 zile−7 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 0,01%+0,5 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 47,06%−1,83 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,12×+0,07 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,12× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 0,09%+2,67 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 0,04%+1,2 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 41,89%−3,12 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 805.294 lei+15.989 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,54×+0,14 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 4,71×−0,82 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 77 zile+11 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 0,02%+0,49 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 251 din 3.917 firme active cu bilanț depus (CAEN 4683)
Vechime relativămai veche decât 91% dintre cele 5.018 firme active din sector
SectorCAEN 4683 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)4
Valoare totală (2024–2025)54.148 lei

Cumpărători: MINISTERUL AFACERILOR INTERNE - UNITATEA MILITARA 0541 SINCA VECHE, COLEGIUL TEHNIC ENERGETIC REMUS RADULET, LICEUL TEHNOLOGIC VICTOR JINGA

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2025.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume5
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru IZO VILLAS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți IZO VILLAS SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru IZO VILLAS SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

IZO VILLAS SRL, cu sediul în Mun. Săcele, are codul unic de înregistrare (CUI) 10455220, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1998000436082. Firma a fost înființată la data de 22 aprilie 1998 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare (CAEN 4683).

La ultima verificare, IZO VILLAS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 23.353.539 lei și un rezultat net de 3.377 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are IZO VILLAS SRL?

IZO VILLAS SRL (CUI 10455220) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă IZO VILLAS SRL în sectorul său?

IZO VILLAS SRL ocupă locul 251 din 3.917 firme active cu bilanț depus în CAEN 4683 (Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este IZO VILLAS SRL față de firmele din același domeniu?

IZO VILLAS SRL este mai veche decât 91% dintre cele 5.018 firme active cu CAEN 4683.

Este IZO VILLAS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare IZO VILLAS SRL (CUI 10455220) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este IZO VILLAS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, IZO VILLAS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în IZO VILLAS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru IZO VILLAS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este IZO VILLAS SRL plătitoare de TVA?

Da, IZO VILLAS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a IZO VILLAS SRL?

În anul 2025, IZO VILLAS SRL a raportat o cifră de afaceri de 23.353.539 lei și un număr mediu de 29 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu IZO VILLAS SRL?

Firmoscop analizează IZO VILLAS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Braşov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Brașov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.