Sari la conținut
FirmoscopFirmeCaraș-Severin › EVA SRL

EVA SRL

Înființată în 1992 · 33 ani vechime · Mun. Reşiţa
CUI 1057404 · J11/6/1992
Fără probleme găsite Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire EVA SRL
Cod fiscal (CIF) RO1057404
Nr. Reg. Comerțului J11/6/1992
Sediu social Bld. Republicii nr. 1-3, Mun. Reşiţa, jud. CARAŞ-SEVERIN
Telefon 0728875555

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

PANDURU MIHĂILĂ · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 10.01.1992
CAEN1392 · Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp)
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută EVA SRL după CUI 1057404 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
1.221.053 lei
+27.0% vs 2024
Profit net 2025
70.245 lei
+1580.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă5.8%
Față de sectorpeste 53% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 620 de firme din Fabricarea de articole confecționate din textile (excluzând îmbrăcămintea și lenjeria de corp) care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,4%.

Mărime față de sector6 angajați · peste 75% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 676 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 2.531.044 lei20142015: 2.604.898 lei20152016: 1.654.642 lei20162017: 1.563.880 lei20172018: 1.325.381 lei20182019: 1.060.196 lei20192020: 1.008.618 lei20202021: 994.615 lei20212022: 1.542.298 lei20222023: 1.210.780 lei20232024: 963.935 lei20242025: 1.221.053 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.221.053 lei 70.245 lei 6
2024 963.935 lei 4.181 lei 5
2023 1.210.780 lei 124.519 lei 7
2022 1.542.298 lei 228.792 lei 7
2021 994.615 lei 164.832 lei 10
2020 1.008.618 lei 16.485 lei 6
2019 1.060.196 lei 11.376 lei 8
2018 1.325.381 lei 171.789 lei 9
2017 1.563.880 lei 50.324 lei 10
2016 1.654.642 lei 48.142 lei 11
2015 2.604.898 lei 60.398 lei 13
2014 2.531.044 lei 35.178 lei 15
2013 1.784.805 lei 33.418 lei 13
2012 2.021.406 lei 46.418 lei 16
2011 1.916.259 lei 50.946 lei 13
2010 1.836.484 lei 49.533 lei 12
2009 1.369.965 lei 43.629 lei 22
2008 1.286.681 lei 22.349 lei 21

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 119 zile+4 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 71 zile+41 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 5,75%+5,32 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 14,57%+2 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 6,86×−1,1 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,18× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 3,2%+3 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 2,58%+2,41 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 80,57%−6,86 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 203.509 lei+10.722 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,45× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,51×+0,21 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 241 zile−39 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 7,81%+6,88 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 162 din 1.020 firme active cu bilanț depus (CAEN 1392)
Vechime relativămai veche decât 97% dintre cele 1.902 firme active din sector
SectorCAEN 1392 · Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp) →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)1
Valoare totală (2024)516 lei

Cumpărători: COMUNA DOGNECEA

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru EVA SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți EVA SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru EVA SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

EVA SRL, cu sediul în Mun. Reşiţa, are codul unic de înregistrare (CUI) 1057404, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J11/6/1992. Firma a fost înființată la data de 4 decembrie 1992 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp) (CAEN 1392).

La ultima verificare, EVA SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.221.053 lei și un rezultat net de 70.245 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are EVA SRL?

EVA SRL (CUI 1057404) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 29 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă EVA SRL în sectorul său?

EVA SRL ocupă locul 162 din 1.020 firme active cu bilanț depus în CAEN 1392 (Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp)), după cifra de afaceri.

Cât de veche este EVA SRL față de firmele din același domeniu?

EVA SRL este mai veche decât 97% dintre cele 1.902 firme active cu CAEN 1392.

Este EVA SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare EVA SRL (CUI 1057404) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este EVA SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, EVA SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în EVA SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru EVA SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este EVA SRL plătitoare de TVA?

Da, EVA SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a EVA SRL?

În anul 2025, EVA SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.221.053 lei și un număr mediu de 6 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu EVA SRL?

Firmoscop analizează EVA SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Caraş-Severin

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Caraș-Severin

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.