Sari la conținut
FirmoscopFirmeConstanța › NEMESIS TOUR SRL

NEMESIS TOUR SRL

Înființată în 1998 · 28 ani vechime · Mun. Constanţa
CUI 10638554 · J1998001500131
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire NEMESIS TOUR SRL
CUI 10638554
Nr. Reg. Comerțului J1998001500131
Sediu social Aleea ADAMCLISI nr. 2A, bl. AS2, sc. B, ap. 34, Mun. Constanţa
Telefon 0721846825

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

ȘERIF ERDIN · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 05.06.1998
CAEN4933 · Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută NEMESIS TOUR SRL după CUI 10638554 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 75/100
Cifră de afaceri 2025
27.876 lei
-11.0% vs 2024
Profit net 2025
-18.853 lei
-270.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-67.6%
Datorii / capital0.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 12.293 lei20142015: 16.429 lei20152016: 21.058 lei20162017: 27.275 lei20172018: 31.647 lei20182019: 33.035 lei20192020: 21.083 lei20202021: 28.549 lei20212022: 33.572 lei20222023: 30.529 lei20232024: 31.427 lei20242025: 27.876 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 27.876 lei -18.853 lei
2024 31.427 lei -5.092 lei
2023 30.529 lei -384 lei
2022 33.572 lei 9.057 lei
2021 28.549 lei 7.497 lei
2020 21.083 lei 13.058 lei
2019 33.035 lei 18.808 lei
2018 31.647 lei 17.674 lei
2017 27.275 lei 13.577 lei
2016 21.058 lei 6.132 lei
2015 16.429 lei 4.685 lei
2014 12.293 lei 3.906 lei
2013 12.334 lei 1.541 lei
2012 14.612 lei -382 lei
2011 13.432 lei -2.982 lei
2010 17.759 lei -9.225 lei
2009 19.147 lei -4.231 lei
2008 25.058 lei -25 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 471 zile datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 2 zile+1 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -67,63%−51,43 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 44,54% datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,25× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,8× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -42,06%−34,06 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -23,32%−15,32 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 55,46%−44,54 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,34×−0,15 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -33,33%−19,39 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 2.791 din 22.871 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 9.233 din 12.772 firme active cu bilanț depus (CAEN 4933)
Vechime relativămai veche decât 99% dintre cele 48.227 firme active din sector
SectorCAEN 4933 · Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru NEMESIS TOUR SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți NEMESIS TOUR SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru NEMESIS TOUR SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

NEMESIS TOUR SRL, cu sediul în Mun. Constanţa, are codul unic de înregistrare (CUI) 10638554, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1998001500131. Firma a fost înființată la data de 5 iunie 1998 și are ca obiect principal de activitate Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă (CAEN 4933).

La ultima verificare, NEMESIS TOUR SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 27.876 lei și un rezultat net de -18.853 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are NEMESIS TOUR SRL?

NEMESIS TOUR SRL (CUI 10638554) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă NEMESIS TOUR SRL în sectorul său?

NEMESIS TOUR SRL ocupă locul 9.233 din 12.772 firme active cu bilanț depus în CAEN 4933 (Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă), după cifra de afaceri.

Cât de veche este NEMESIS TOUR SRL față de firmele din același domeniu?

NEMESIS TOUR SRL este mai veche decât 99% dintre cele 48.227 firme active cu CAEN 4933.

Este NEMESIS TOUR SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare NEMESIS TOUR SRL (CUI 10638554) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este NEMESIS TOUR SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, NEMESIS TOUR SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în NEMESIS TOUR SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru NEMESIS TOUR SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este NEMESIS TOUR SRL plătitoare de TVA?

Nu, NEMESIS TOUR SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a NEMESIS TOUR SRL?

În anul 2025, NEMESIS TOUR SRL a raportat o cifră de afaceri de 27.876 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu NEMESIS TOUR SRL?

Firmoscop analizează NEMESIS TOUR SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Constanţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Transport & Logistică în Constanța →

Mergi mai departe

Firme din Constanța

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.