FirmoscopFirme › MANAGEMENT DESIGN SRL

MANAGEMENT DESIGN SRL

Înființată în 1998 · 28 ani vechime · Mun. Iaşi
CUI 10647960 · J22/586/1998
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Monitorizează
Fără probleme găsite

Nu am găsit probleme în registrele publice: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără insolvență. Pentru contracte pe sume mari, cere raportul complet.

Verdictul e prima verificare. Raportul complet arată plafonul de credit recomandat, bilanțurile pe 12 ani și dosarele din instanță, cu sursa fiecăruia. Gratuit, cu un email.

Plafon de credit, bilanțuri pe 12 ani, dosare din instanță. Fără card.

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Cum calculăm verdictul →

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 387 din 631 firme active cu bilanț depus (CAEN 7830)
Vechime relativămai veche decât 99% dintre cele 1.634 firme active din sector
SectorCAEN 7830 · Servicii de furnizare și management a forței de muncă →

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MANAGEMENT DESIGN SRL
CUI 10647960
Nr. Reg. Comerțului J22/586/1998
Sediu social Str. Sărărie nr. 111, Mun. Iaşi

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 august 2026.

Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
74.059 lei
-7.0% vs 2024
Profit net 2025
20.800 lei
-39.9% vs 2024

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Despre firmă

MANAGEMENT DESIGN SRL, cu sediul în Mun. Iaşi, are codul unic de înregistrare (CUI) 10647960, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J22/586/1998. Firma a fost înființată la data de 9 iunie 1998 și are ca obiect principal de activitate Servicii de furnizare și management a forței de muncă (CAEN 7830).

La ultima verificare, MANAGEMENT DESIGN SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 74.059 lei și un rezultat net de 20.800 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 09.06.1998
CAEN7830 · Servicii de furnizare și management a forței de muncă
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat autohton
Website

Bonitate financiară

Cât e de solidăSolidă (100/100)
Marjă netă28.1%
Față de sectorpeste 57% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 1.452 de firme din Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 19,9%.

Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Reprezentanți

BERE CONSTANTIN · administrator

Vezi în ce alte firme apar acești reprezentanți și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Evoluție financiară

AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 74.059 lei 20.800 lei
Încă 9 ani de bilanț (2016–2024)

Vezi evoluția completă a cifrei de afaceri, profitului și numărului de angajați — gratuit, cu un cont.

Vezi bilanțul complet

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)1
Valoare totală (2025)5.123 lei

Cumpărători: SPITALUL CLINIC C.F. CRAIOVA

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

Grup de firme

Firme conectate (prin administratori comuni)3
Dintre care în insolvență / radiate2

Gajuri și garanții (RNPM)

Firmoscop nu are încă datele din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM) — acolo se înregistrează bunurile și facturile pe care o firmă le-a pus garanție la un credit. Dacă sunt deja gajate, banca se poate îndrepta asupra lor înaintea ta. Verifică gratuit, direct la sursă: caută MANAGEMENT DESIGN SRL după CUI 10647960.

Verifică gajurile la RNPM

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

Firme similare în Iaşi

Vezi raportul complet de risc pentru MANAGEMENT DESIGN SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas și bilanțurile pe 12 ani — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MANAGEMENT DESIGN SRL? Ia badge-ul „Verificat pe Firmoscop” pentru site-ul tău, sau pune-o sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Întrebări frecvente

Ce loc ocupă MANAGEMENT DESIGN SRL în sectorul său?

MANAGEMENT DESIGN SRL ocupă locul 387 din 631 firme active cu bilanț depus în CAEN 7830 (Servicii de furnizare și management a forței de muncă), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MANAGEMENT DESIGN SRL față de firmele din același domeniu?

MANAGEMENT DESIGN SRL este mai veche decât 99% dintre cele 1.634 firme active cu CAEN 7830.

Este MANAGEMENT DESIGN SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MANAGEMENT DESIGN SRL (CUI 10647960) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MANAGEMENT DESIGN SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MANAGEMENT DESIGN SRL nu figura cu procedură de insolvență în Buletinul Procedurilor de Insolvență sau la portalul instanțelor.

Pot avea încredere în MANAGEMENT DESIGN SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MANAGEMENT DESIGN SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MANAGEMENT DESIGN SRL plătitoare de TVA?

Nu, MANAGEMENT DESIGN SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MANAGEMENT DESIGN SRL?

În anul 2025, MANAGEMENT DESIGN SRL a raportat o cifră de afaceri de 74.059 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MANAGEMENT DESIGN SRL?

Firmoscop analizează MANAGEMENT DESIGN SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.

Ce ți-ar fi de folos

Îți lipsește o informație, ceva nu se înțelege, ceva nu merge? Scrie-ne. Citim fiecare mesaj.