Sari la conținut
FirmoscopFirmeIlfov › ARVA METALS & STEELS SRL

ARVA METALS & STEELS SRL

Înființată în 1998 · 28 ani vechime · Sat Cornetu Com. Cornetu
CUI 10667185 · J23/1254/2012
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ARVA METALS & STEELS SRL
Cod fiscal (CIF) RO10667185
Nr. Reg. Comerțului J23/1254/2012
Sediu social Str. Trandafirilor nr. 82, cladirea C1, Sat Cornetu Com. Cornetu, jud. ILFOV, 77070
Telefon 4480052

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 08.05.2012
CAEN4682 · Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ARVA METALS & STEELS SRL după CUI 10667185 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
55.163.187 lei
+20.0% vs 2024
Profit net 2025
8.199.025 lei
+24.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă14.9%
Față de sectorpeste 82% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 2.027 de firme din Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,5%.

Mărime față de sector49 angajați · peste 97% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 1.898 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 31.722.551 lei20142015: 22.484.134 lei20152016: 20.205.726 lei20162017: 25.406.460 lei20172018: 32.735.730 lei20182019: 36.691.568 lei20192020: 36.115.508 lei20202021: 34.851.937 lei20212022: 49.591.923 lei20222023: 53.198.578 lei20232024: 45.937.636 lei20242025: 55.163.187 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 55.163.187 lei 8.199.025 lei 49
2024 45.937.636 lei 6.588.222 lei 48
2023 53.198.578 lei 6.991.605 lei 47
2022 49.591.923 lei 6.894.447 lei 40
2021 34.851.937 lei 2.469.298 lei 39
2020 36.115.508 lei 2.689.180 lei 39
2019 36.691.568 lei 2.430.306 lei 34
2018 32.735.730 lei 1.257.647 lei 29
2017 25.406.460 lei 2.008.276 lei 25
2016 20.205.726 lei 1.375.503 lei 18
2015 22.484.134 lei 1.688.326 lei 17
2014 31.722.551 lei 2.391.871 lei 14
2013 24.606.901 lei 2.153.441 lei 12
2012 18.277.886 lei 1.876.404 lei 11
2011 15.066.300 lei 684.546 lei 10
2010 14.279.200 lei 801.782 lei 10
2009 8.620.858 lei 736.920 lei 10
2008 10.132.546 lei 963.702 lei 9

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50nunu

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 73 zile−42 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 85 zile−22 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 14,86%+0,52 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 23,74%−7,76 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 4,21×+1,04 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,31×−0,15 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 22,96%+2,16 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 17,53%+3,25 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 76,36%+7,71 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.125.779 lei+168.745 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,18×+0,18 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 2,96×+0,3 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 123 zile−14 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 20,07%+2,12 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 38 din 315 firme active cu bilanț depus (CAEN 4682)
Vechime relativămai veche decât 86% dintre cele 412 firme active din sector
SectorCAEN 4682 · Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2012001254236 → J23/1254/2012
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Ilfov
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 6 → Sat Cornetu, Comuna Cornetu
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/5495/1998 → J2012001254236
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Ilfov → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Cornetu, Comuna Cornetu → Bucureşti Sectorul 6
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2012001254236 → J40/5495/1998
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Ilfov
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 6 → Sat Cornetu, Comuna Cornetu
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/5495/1998 → J2012001254236
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Ilfov → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Cornetu, Comuna Cornetu → Bucureşti Sectorul 6
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J23/1254/2012 → J40/5495/1998

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ARVA METALS & STEELS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ARVA METALS & STEELS SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ARVA METALS & STEELS SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ARVA METALS & STEELS SRL, cu sediul în Sat Cornetu Com. Cornetu, are codul unic de înregistrare (CUI) 10667185, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J23/1254/2012. Firma a fost înființată la data de 15 iunie 1998 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice (CAEN 4682).

La ultima verificare, ARVA METALS & STEELS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 55.163.187 lei și un rezultat net de 8.199.025 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ARVA METALS & STEELS SRL?

ARVA METALS & STEELS SRL (CUI 10667185) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ARVA METALS & STEELS SRL în sectorul său?

ARVA METALS & STEELS SRL ocupă locul 38 din 315 firme active cu bilanț depus în CAEN 4682 (Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ARVA METALS & STEELS SRL față de firmele din același domeniu?

ARVA METALS & STEELS SRL este mai veche decât 86% dintre cele 412 firme active cu CAEN 4682.

Este ARVA METALS & STEELS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ARVA METALS & STEELS SRL (CUI 10667185) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ARVA METALS & STEELS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ARVA METALS & STEELS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ARVA METALS & STEELS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ARVA METALS & STEELS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ARVA METALS & STEELS SRL plătitoare de TVA?

Da, ARVA METALS & STEELS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ARVA METALS & STEELS SRL?

În anul 2025, ARVA METALS & STEELS SRL a raportat o cifră de afaceri de 55.163.187 lei și un număr mediu de 49 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ARVA METALS & STEELS SRL?

Firmoscop analizează ARVA METALS & STEELS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ilfov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Ilfov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.