Sari la conținut
FirmoscopFirmeBihor › RUFIND SRL

RUFIND SRL

Înființată în 1998 · 28 ani vechime · Mun. Oradea
CUI 10692553 · J1998000634059
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire RUFIND SRL
Cod fiscal (CIF) RO10692553
Nr. Reg. Comerțului J1998000634059
Sediu social Str. General Gheorghe Mărdărescu nr. 11, Mun. Oradea, jud. BIHOR
Telefon 0259467164

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

RUFF DOINA-ELENA · administratorRUFF LADISLAU-IULIU · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 19.06.1998
CAEN1520 · Fabricarea încălțămintei
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută RUFIND SRL după CUI 10692553 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 85/100
Cifră de afaceri 2025
10.413.130 lei
-23.0% vs 2024
Profit net 2025
-788.182 lei
-864.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-7.6%
Față de sectorpeste 27% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 483 de firme din Fabricarea încălțămintei care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 1,9%.

Mărime față de sector132 angajați · peste 95% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 549 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 8.099.964 lei20142015: 8.606.623 lei20152016: 9.741.721 lei20162017: 11.095.741 lei20172018: 11.929.714 lei20182019: 10.713.207 lei20192020: 7.710.952 lei20202021: 8.610.800 lei20212022: 9.656.938 lei20222023: 10.344.837 lei20232024: 13.465.243 lei20242025: 10.413.130 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 10.413.130 lei -788.182 lei 132
2024 13.465.243 lei 103.154 lei 135
2023 10.344.837 lei -925.667 lei 144
2022 9.656.938 lei 26.928 lei 135
2021 8.610.800 lei 6.302 lei 138
2020 7.710.952 lei 12.227 lei 140
2019 10.713.207 lei 48.474 lei 204
2018 11.929.714 lei 62.828 lei 222
2017 11.095.741 lei 75.269 lei 221
2016 9.741.721 lei 23.558 lei 223
2015 8.606.623 lei 80.458 lei 242
2014 8.099.964 lei 156.135 lei 238
2013 6.960.446 lei 281.589 lei 239
2012 5.947.528 lei 185.266 lei 204
2011 5.571.591 lei 118.238 lei 188
2010 4.742.574 lei 98.501 lei 183
2009 4.009.162 lei 42.026 lei 188
2008 4.318.222 lei 100.173 lei 118

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 185 zile+57 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 65 zile+17 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -7,57%−8,34 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 55,03%−29,8 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,82×+0,64 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,76× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -26,3% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -8,21%−10,06 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 31,23%+44,55 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 78.887 lei−20.856 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,09×−1,33 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 106×−29,75 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 3 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -6,76%−7,66 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 136 din 1.249 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 3,8% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 49 din 859 firme active cu bilanț depus (CAEN 1520)
Vechime relativămai veche decât 83% dintre cele 1.427 firme active din sector
SectorCAEN 1520 · Fabricarea încălțămintei →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru RUFIND SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți RUFIND SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru RUFIND SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

RUFIND SRL, cu sediul în Mun. Oradea, are codul unic de înregistrare (CUI) 10692553, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1998000634059. Firma a fost înființată la data de 19 iunie 1998 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea încălțămintei (CAEN 1520).

La ultima verificare, RUFIND SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 10.413.130 lei și un rezultat net de -788.182 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are RUFIND SRL?

RUFIND SRL (CUI 10692553) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă RUFIND SRL în sectorul său?

RUFIND SRL ocupă locul 49 din 859 firme active cu bilanț depus în CAEN 1520 (Fabricarea încălțămintei), după cifra de afaceri.

Cât de veche este RUFIND SRL față de firmele din același domeniu?

RUFIND SRL este mai veche decât 83% dintre cele 1.427 firme active cu CAEN 1520.

Este RUFIND SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare RUFIND SRL (CUI 10692553) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este RUFIND SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, RUFIND SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în RUFIND SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru RUFIND SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este RUFIND SRL plătitoare de TVA?

Da, RUFIND SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a RUFIND SRL?

În anul 2025, RUFIND SRL a raportat o cifră de afaceri de 10.413.130 lei și un număr mediu de 132 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu RUFIND SRL?

Firmoscop analizează RUFIND SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bihor

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Bihor

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.