Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › MEGA PRESS HOLDINGS SA

MEGA PRESS HOLDINGS SA

Înființată în 1998 · 28 ani vechime · Sector 4 Mun. Bucureşti
CUI 10715835 · J1998006077405
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MEGA PRESS HOLDINGS SA
Cod fiscal (CIF) RO10715835
Nr. Reg. Comerțului J1998006077405
Sediu social Bld. Metalurgiei nr. 32-44, Sector 4 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Telefon 4610808

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

BĂHNĂREANU MARICEL · administratorFARA REPREZENTANT · reprezentant al persoanei juridice

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 25.06.1998
CAEN6820 · închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat autohton si strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MEGA PRESS HOLDINGS SA după CUI 10715835 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 99/100
Cifră de afaceri 2025
1.836.390 lei
+79.0% vs 2024
Profit net 2025
1.161.369 lei
+5486.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă63.2%
Față de sectorpeste 85% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 11.458 de firme din închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 23,9%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 41% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 10.733 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 60.871.654 lei20142015: 59.347.482 lei20152016: 64.628.942 lei20162017: 62.868.049 lei20172018: 25.705.274 lei20182019: 1.771.524 lei20192020: 812.166 lei20202021: 1.272.359 lei20212022: 36.843 lei20222023: 1.192.603 lei20232024: 1.028.691 lei20242025: 1.836.390 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.836.390 lei 1.161.369 lei 1
2024 1.028.691 lei -21.562 lei 4
2023 1.192.603 lei 247.699 lei 8
2022 36.843 lei -91.403 lei 9
2021 1.272.359 lei -818.667 lei 9
2020 812.166 lei 950.521 lei 9
2019 1.771.524 lei 414.687 lei 9
2018 25.705.274 lei 9.155.141 lei 18
2017 62.868.049 lei 1.365.088 lei 32
2016 64.628.942 lei 3.423.329 lei 33
2015 59.347.482 lei 1.060.546 lei 39
2014 60.871.654 lei 782.395 lei 43
2013 56.652.336 lei -8.233.077 lei 41
2012 54.912.624 lei -7.337.445 lei 43
2011 48.959.135 lei -3.653.366 lei 34
2010 37.407.784 lei 1.415.107 lei 35
2009 45.279.857 lei 1.654.040 lei 42
2008 57.025.154 lei -3.978.213 lei 53

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2016 și 2017, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20162017
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50nunu

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 499 zile−639 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 809 zile−396 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 63,24%+65,34 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 21,35%−7,01 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 4,68×+1,15 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,27×−0,13 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 12,52%+12,79 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 9,87%+10,06 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 78,83%+7,09 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.836.390 lei+1.579.217 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,16×+0,07 cifra de afaceri ÷ active totale
Zile de stocare 0 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 70,16%+71,81 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.702 din 15.913 firme active cu bilanț depus (CAEN 6820)
Vechime relativămai veche decât 78% dintre cele 21.807 firme active din sector
SectorCAEN 6820 · închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume36697
Dintre care în procedură de insolvență339
Dintre care radiate (închise)35986

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MEGA PRESS HOLDINGS SA

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MEGA PRESS HOLDINGS SA? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru MEGA PRESS HOLDINGS SA

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MEGA PRESS HOLDINGS SA, cu sediul în Sector 4 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 10715835, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1998006077405. Firma a fost înființată la data de 25 iunie 1998 și are ca obiect principal de activitate închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN 6820).

La ultima verificare, MEGA PRESS HOLDINGS SA figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.836.390 lei și un rezultat net de 1.161.369 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MEGA PRESS HOLDINGS SA?

MEGA PRESS HOLDINGS SA (CUI 10715835) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MEGA PRESS HOLDINGS SA în sectorul său?

MEGA PRESS HOLDINGS SA ocupă locul 1.702 din 15.913 firme active cu bilanț depus în CAEN 6820 (închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MEGA PRESS HOLDINGS SA față de firmele din același domeniu?

MEGA PRESS HOLDINGS SA este mai veche decât 78% dintre cele 21.807 firme active cu CAEN 6820.

Este MEGA PRESS HOLDINGS SA o firmă activă?

Da, la ultima verificare MEGA PRESS HOLDINGS SA (CUI 10715835) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MEGA PRESS HOLDINGS SA în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MEGA PRESS HOLDINGS SA nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MEGA PRESS HOLDINGS SA?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MEGA PRESS HOLDINGS SA, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MEGA PRESS HOLDINGS SA plătitoare de TVA?

Da, MEGA PRESS HOLDINGS SA este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MEGA PRESS HOLDINGS SA?

În anul 2025, MEGA PRESS HOLDINGS SA a raportat o cifră de afaceri de 1.836.390 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MEGA PRESS HOLDINGS SA?

Firmoscop analizează MEGA PRESS HOLDINGS SA pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Imobiliare în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.