Sari la conținut
FirmoscopFirmeIași › CELSEA SRL

CELSEA SRL

Înființată în 1998 · 28 ani vechime · Mun. Iaşi
CUI 10759351 · J1998000647222
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CELSEA SRL
Cod fiscal (CIF) RO10759351
Nr. Reg. Comerțului J1998000647222
Sediu social Şos. Nicolina nr. 52, bl. 971A, sc. A, et. 7, ap. 26, Mun. Iaşi, 700735
Telefon 219552

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

ŢUGULEA RAREŞ MĂDĂLIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 08.07.1998
CAEN4616 · Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CELSEA SRL după CUI 10759351 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 85/100
Cifră de afaceri 2025
1.516.194 lei
-4.0% vs 2024
Profit net 2025
-27.919 lei
-136.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-1.8%
Față de sectorpeste 26% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 296 de firme din Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 7,6%.

Mărime față de sector5 angajați · peste 87% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 292 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 1.018.179 lei20142015: 1.029.855 lei20152016: 1.110.235 lei20162017: 1.189.818 lei20172018: 1.195.241 lei20182019: 1.037.907 lei20192020: 738.035 lei20202021: 986.331 lei20212022: 1.127.333 lei20222023: 1.325.307 lei20232024: 1.574.360 lei20242025: 1.516.194 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.516.194 lei -27.919 lei 5
2024 1.574.360 lei 76.751 lei 6
2023 1.325.307 lei -82.164 lei 6
2022 1.127.333 lei -46.678 lei 6
2021 986.331 lei 838.150 lei 6
2020 738.035 lei -75.714 lei 4
2019 1.037.907 lei -79.631 lei 5
2018 1.195.241 lei 17.390 lei 5
2017 1.189.818 lei 66.141 lei 6
2016 1.110.235 lei 34.067 lei 6
2015 1.029.855 lei 77.655 lei 3
2014 1.018.179 lei 299.462 lei 6
2013 589.285 lei 168.738 lei 6
2012 325.332 lei -239.783 lei 5
2011 571.923 lei 20.545 lei 5
2010 382.536 lei -23.236 lei 3
2009 351.100 lei -46.585 lei 2
2008 454.555 lei -24.927 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 52 zile−29 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 6 zile−8 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -1,84%−6,72 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 27,57%−9,32 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,63×+0,92 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,38×−0,2 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -4,91%−17,77 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -3,56%−11,68 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 72,43%+9,32 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 303.239 lei+40.846 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,93×+0,26 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 2,09×+0,22 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 175 zile−20 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -1,81%−7,78 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

9,3%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 544 din 5.862 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,7% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 82 din 693 firme active cu bilanț depus (CAEN 4616)
Vechime relativămai veche decât 88% dintre cele 1.206 firme active din sector
SectorCAEN 4616 · Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CELSEA SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CELSEA SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru CELSEA SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CELSEA SRL, cu sediul în Mun. Iaşi, are codul unic de înregistrare (CUI) 10759351, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1998000647222. Firma a fost înființată la data de 8 iulie 1998 și are ca obiect principal de activitate Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele (CAEN 4616).

La ultima verificare, CELSEA SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.516.194 lei și un rezultat net de -27.919 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CELSEA SRL?

CELSEA SRL (CUI 10759351) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă CELSEA SRL în sectorul său?

CELSEA SRL ocupă locul 82 din 693 firme active cu bilanț depus în CAEN 4616 (Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CELSEA SRL față de firmele din același domeniu?

CELSEA SRL este mai veche decât 88% dintre cele 1.206 firme active cu CAEN 4616.

Este CELSEA SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare CELSEA SRL (CUI 10759351) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CELSEA SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CELSEA SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CELSEA SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CELSEA SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CELSEA SRL plătitoare de TVA?

Da, CELSEA SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CELSEA SRL?

În anul 2025, CELSEA SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.516.194 lei și un număr mediu de 5 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CELSEA SRL?

Firmoscop analizează CELSEA SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Iaşi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Iași

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.