Sari la conținut
FirmoscopFirmeHunedoara › URBAN CONSTRUCT SA

URBAN CONSTRUCT SA

Înființată în 1998 · 28 ani vechime · Mun. Deva
CUI 10789816 · J1998000535206
Fără probleme găsite Re-verificat · 24 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire URBAN CONSTRUCT SA
Cod fiscal (CIF) RO10789816
Nr. Reg. Comerțului J1998000535206
Sediu social Cal. Zarandului nr. 59A, Mun. Deva, jud. HUNEDOARA, 330182
Telefon 0254233865

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 24 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 16.07.1998
CAEN9630 · Activități de pompe funebre și similare
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateAlte forme de proprietate

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 24 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 24 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 24 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 24 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 24 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută URBAN CONSTRUCT SA după CUI 10789816 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
450.299 lei
+7.0% vs 2024
Profit net 2025
2.467 lei
+105.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă0.5%
Față de sectorpeste 24% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 28.633 de firme din Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 11,9%.

Mărime față de sector6 angajați · peste 82% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 33.058 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 214.674 lei20142015: 245.518 lei20152016: 279.623 lei20162017: 257.164 lei20172018: 261.895 lei20182019: 299.059 lei20192020: 323.373 lei20202021: 344.430 lei20212022: 286.495 lei20222023: 304.786 lei20232024: 421.138 lei20242025: 450.299 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 450.299 lei 2.467 lei 6
2024 421.138 lei -48.242 lei 6
2023 304.786 lei -14.335 lei 5
2022 286.495 lei -65.462 lei 6
2021 344.430 lei 29.382 lei 6
2020 323.373 lei 58.412 lei 5
2019 299.059 lei 25.733 lei 5
2018 261.895 lei -17.094 lei 7
2017 257.164 lei 611 lei 8
2016 279.623 lei 8.849 lei 8
2015 245.518 lei 304 lei 8
2014 214.674 lei -51.039 lei 9
2013 245.138 lei -42.489 lei 9
2012 199.213 lei -52.765 lei 9
2011 221.929 lei -41.614 lei 7
2010 211.938 lei -57.007 lei 7
2009 389.267 lei -115.790 lei 21
2008 512.987 lei -42.227 lei 24

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 271 zile−53 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 3 zile−29 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 0,55%+12,01 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 54,57%−1,98 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,83×+0,06 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,16×−0,14 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 0,85%+17,67 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 0,4%+7,71 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 47,17%+3,72 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 75.050 lei+4.860 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,73×+0,09 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 53,37× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 7 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 0,73%+8,6 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 197 din 841 firme active cu bilanț depus (CAEN 9630)
Vechime relativămai veche decât 96% dintre cele 1.243 firme active din sector
SectorCAEN 9630 · Activități de pompe funebre și similare →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 28 iulie 2026Schimbare obiect de activitate (CAEN): 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale → 9630 · Activități de pompe funebre și similare
  • 28 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J20/535/1998 → J1998000535206

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru URBAN CONSTRUCT SA

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți URBAN CONSTRUCT SA? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru URBAN CONSTRUCT SA

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

URBAN CONSTRUCT SA, cu sediul în Mun. Deva, are codul unic de înregistrare (CUI) 10789816, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1998000535206. Firma a fost înființată la data de 16 iulie 1998 și are ca obiect principal de activitate Activități de pompe funebre și similare (CAEN 9630).

La ultima verificare, URBAN CONSTRUCT SA figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 450.299 lei și un rezultat net de 2.467 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 24 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are URBAN CONSTRUCT SA?

URBAN CONSTRUCT SA (CUI 10789816) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 24 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă URBAN CONSTRUCT SA în sectorul său?

URBAN CONSTRUCT SA ocupă locul 197 din 841 firme active cu bilanț depus în CAEN 9630 (Activități de pompe funebre și similare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este URBAN CONSTRUCT SA față de firmele din același domeniu?

URBAN CONSTRUCT SA este mai veche decât 96% dintre cele 1.243 firme active cu CAEN 9630.

Este URBAN CONSTRUCT SA o firmă activă?

Da, la ultima verificare URBAN CONSTRUCT SA (CUI 10789816) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este URBAN CONSTRUCT SA în insolvență?

Nu — la ultima verificare, URBAN CONSTRUCT SA nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în URBAN CONSTRUCT SA?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru URBAN CONSTRUCT SA, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este URBAN CONSTRUCT SA plătitoare de TVA?

Da, URBAN CONSTRUCT SA este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a URBAN CONSTRUCT SA?

În anul 2025, URBAN CONSTRUCT SA a raportat o cifră de afaceri de 450.299 lei și un număr mediu de 6 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu URBAN CONSTRUCT SA?

Firmoscop analizează URBAN CONSTRUCT SA pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Hunedoara

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Servicii personale în Hunedoara →

Mergi mai departe

Firme din Hunedoara

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 24 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.