Sari la conținut
FirmoscopFirmeBotoșani › ELTRANS SA

ELTRANS SA

Înființată în 1998 · 28 ani vechime · Mun. Botoşani
CUI 10863041 · J1998000270077
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ELTRANS SA
Cod fiscal (CIF) RO10863041
Nr. Reg. Comerțului J1998000270077
Sediu social Cal. Naţională nr. 2, Mun. Botoşani, 710010
Telefon 0231518671

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

DRELCIUC SIMION · administratorBEILIC CONSTANTIN-ANDREI · administratorURSU CĂTĂLIN · administratorCIOCAN VASILE · administratorCHIORESCU NICOLETA · reprezentant al persoanei juridiceVLAS DORIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 10.08.1998
CAEN4931 · Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate de stat-societate comerciala

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ELTRANS SA după CUI 10863041 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
15.362.024 lei
-4.0% vs 2024
Profit net 2025
616.757 lei
-35.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă4.0%
Față de sectorpeste 50% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 754 de firme din Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,0%.

Mărime față de sector89 angajați · peste 93% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 812 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 6.136.667 lei20142015: 6.442.414 lei20152016: 6.764.938 lei20162017: 6.938.160 lei20172018: 7.263.222 lei20182019: 7.739.303 lei20192020: 10.051.369 lei20202021: 10.105.448 lei20212022: 11.048.136 lei20222023: 14.178.941 lei20232024: 15.980.790 lei20242025: 15.362.024 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 15.362.024 lei 616.757 lei 89
2024 15.980.790 lei 953.754 lei 95
2023 14.178.941 lei 755.651 lei 92
2022 11.048.136 lei 388.612 lei 86
2021 10.105.448 lei 143.303 lei 86
2020 10.051.369 lei 418.948 lei 107
2019 7.739.303 lei -599.498 lei 121
2018 7.263.222 lei 4.357 lei 123
2017 6.938.160 lei 1.271 lei 130
2016 6.764.938 lei 11.488 lei 134
2015 6.442.414 lei 10.186 lei 133
2014 6.136.667 lei 206.831 lei 132
2013 5.555.851 lei 14.347 lei 132
2012 5.497.996 lei 148.215 lei 132
2011 5.316.485 lei 83.134 lei 134
2010 5.442.953 lei 672.513 lei 139
2009 4.848.357 lei 81.801 lei 142
2008 4.049.284 lei -493.600 lei 145

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 63 zile+2 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 77 zile−24 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 4,01%−1,96 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 38,39%−3,92 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,6×+0,24 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,65×−0,09 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 15,06%−11,29 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 8,94%−6,15 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 59,35%+2,09 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 172.607 lei+4.388 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,23×−0,3 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 250,74×−39,96 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 1 zi stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 4,98%−2,28 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 74 din 1.295 firme active cu bilanț depus (CAEN 4931)
Vechime relativămai veche decât 82% dintre cele 1.895 firme active din sector
SectorCAEN 4931 · Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)16
Valoare totală (2024–2026)30.806 lei

Cumpărători: DIRECTIA SERVICII PUBLICE - BOTOSANI, AUTORITATEA NATIONALA DE REGLEMENTARE PENTRU SERVICIILE COMUNITARE DE UTILITATI PUBLICE, COMUNA RACHITI (PRIMARIA RACHITI)

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume79
Dintre care în procedură de insolvență1
Dintre care radiate (închise)37

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ELTRANS SA

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ELTRANS SA? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ELTRANS SA

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ELTRANS SA, cu sediul în Mun. Botoşani, are codul unic de înregistrare (CUI) 10863041, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1998000270077. Firma a fost înființată la data de 10 august 1998 și are ca obiect principal de activitate Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic (CAEN 4931).

La ultima verificare, ELTRANS SA figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 15.362.024 lei și un rezultat net de 616.757 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ELTRANS SA?

ELTRANS SA (CUI 10863041) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ELTRANS SA în sectorul său?

ELTRANS SA ocupă locul 74 din 1.295 firme active cu bilanț depus în CAEN 4931 (Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ELTRANS SA față de firmele din același domeniu?

ELTRANS SA este mai veche decât 82% dintre cele 1.895 firme active cu CAEN 4931.

Este ELTRANS SA o firmă activă?

Da, la ultima verificare ELTRANS SA (CUI 10863041) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ELTRANS SA în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ELTRANS SA nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ELTRANS SA?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ELTRANS SA, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ELTRANS SA plătitoare de TVA?

Da, ELTRANS SA este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ELTRANS SA?

În anul 2025, ELTRANS SA a raportat o cifră de afaceri de 15.362.024 lei și un număr mediu de 89 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ELTRANS SA?

Firmoscop analizează ELTRANS SA pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Botoşani

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Transport & Logistică în Botoșani →

Mergi mai departe

Firme din Botoșani

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.