Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrașov › CIBIN SRL

CIBIN SRL

Înființată în 1992 · 33 ani vechime · Mun. Săcele
CUI 1100466 · J1992000073083
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CIBIN SRL
Cod fiscal (CIF) RO1100466
Nr. Reg. Comerțului J1992000073083
Sediu social Str. BUNLOC nr. 1, Mun. Săcele, jud. BRAŞOV
Telefon 0268272108

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

BACIU ELENA ANCA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 26.11.1992
CAEN3811 · Colectarea deșeurilor nepericuloase
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CIBIN SRL după CUI 1100466 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
13.599.381 lei
+5.0% vs 2024
Profit net 2025
1.504.461 lei
+3.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă11.1%
Față de sectorpeste 65% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 712 de firme din Colectarea deșeurilor nepericuloase care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 5,3%.

Mărime față de sector47 angajați · peste 88% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 702 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 8.933.817 lei20142015: 7.863.791 lei20152016: 6.949.636 lei20162017: 8.076.419 lei20172018: 7.413.567 lei20182019: 8.638.956 lei20192020: 10.469.049 lei20202021: 9.721.417 lei20212022: 8.925.475 lei20222023: 11.301.102 lei20232024: 12.982.984 lei20242025: 13.599.381 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 13.599.381 lei 1.504.461 lei 47
2024 12.982.984 lei 1.458.546 lei 49
2023 11.301.102 lei 1.697.572 lei 47
2022 8.925.475 lei 895.090 lei 48
2021 9.721.417 lei 1.948.118 lei 50
2020 10.469.049 lei 1.222.081 lei 61
2019 8.638.956 lei 588.126 lei 62
2018 7.413.567 lei 226.858 lei 62
2017 8.076.419 lei 34.082 lei 70
2016 6.949.636 lei 99.560 lei 72
2015 7.863.791 lei 126.644 lei 72
2014 8.933.817 lei 649.046 lei 64
2013 8.833.219 lei 1.339.112 lei 80
2012 12.046.568 lei 1.569.978 lei 85
2011 6.790.713 lei 951.454 lei 72
2010 6.484.564 lei 53.619 lei 75
2009 6.931.175 lei 16.124 lei 98
2008 6.643.052 lei 828.184 lei 97

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2013 și 2014, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20132014
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leinunu
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 77 zile+10 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 109 zile+10 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 11,06%−0,17 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 36,54%+4,4 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,74×−0,37 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,58×+0,11 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 30,29%+1,13 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 19,22%−0,57 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 63,46%−4,4 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 289.349 lei+24.390 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,74× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 48,07×−4,38 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 8 zile+1 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 14,46%−0,27 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 97 din 1.133 firme active cu bilanț depus (CAEN 3811)
Vechime relativămai veche decât 100% dintre cele 2.233 firme active din sector
SectorCAEN 3811 · Colectarea deșeurilor nepericuloase →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)13
Valoare totală (2024–2026)414.615 lei

Cumpărători: Liceul Teoretic George Moroianu, GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.5 SACELE, SCOALA GIMNAZIALA NR.1 SACELE

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CIBIN SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CIBIN SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru CIBIN SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CIBIN SRL, cu sediul în Mun. Săcele, are codul unic de înregistrare (CUI) 1100466, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1992000073083. Firma a fost înființată la data de 26 noiembrie 1992 și are ca obiect principal de activitate Colectarea deșeurilor nepericuloase (CAEN 3811).

La ultima verificare, CIBIN SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 13.599.381 lei și un rezultat net de 1.504.461 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CIBIN SRL?

CIBIN SRL (CUI 1100466) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă CIBIN SRL în sectorul său?

CIBIN SRL ocupă locul 97 din 1.133 firme active cu bilanț depus în CAEN 3811 (Colectarea deșeurilor nepericuloase), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CIBIN SRL față de firmele din același domeniu?

CIBIN SRL este mai veche decât 100% dintre cele 2.233 firme active cu CAEN 3811.

Este CIBIN SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare CIBIN SRL (CUI 1100466) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CIBIN SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CIBIN SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CIBIN SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CIBIN SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CIBIN SRL plătitoare de TVA?

Da, CIBIN SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CIBIN SRL?

În anul 2025, CIBIN SRL a raportat o cifră de afaceri de 13.599.381 lei și un număr mediu de 47 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CIBIN SRL?

Firmoscop analizează CIBIN SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Braşov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Brașov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.