Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Caraș-Severin › NEVISA SRL

NEVISA SRL

Înființată în 1998 · 28 de ani vechime · Orş. Băile Herculane
CUI 11070893 · J1998000255115
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 2 noiembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire NEVISA SRL
Cod fiscal (CIF) RO11070893
Nr. Reg. Comerțului J1998000255115
Sediu social Str. COMPLEXELOR nr. 3, Loc. Băile Herculane, Oraş Băile Herculane, jud. Caraş-Severin, 325200
Telefon 523251

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 2 noiembrie 2026.

Reprezentanți

ȘTEFĂNIGĂ VICTORIA MAGDALENA TEODORA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 2 noiembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 2 noiembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 2 noiembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută NEVISA SRL după CUI 11070893 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 93/100
Cifră de afaceri 2025
213.840 lei
-30,0% vs 2024
Profit net 2025
27.262 lei
-75,8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă12.7%
Față de sectorpeste 68% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 2.120 de firme din Hoteluri și alte facilități de cazare similare care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,9%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 37% din sector

Mediana sectorului: 4 angajați, din 2.223 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 97.703 lei20142015: 165.410 lei20152016: 308.964 lei20162017: 336.274 lei20172018: 411.618 lei20182019: 378.925 lei20192020: 329.878 lei20202021: 398.202 lei20212022: 406.032 lei20222023: 325.419 lei20232024: 305.564 lei20242025: 213.840 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 213.840 lei 27.262 lei 2
2024 305.564 lei 112.646 lei 2
2023 325.419 lei 170.093 lei 2
2022 406.032 lei 238.608 lei 2
2021 398.202 lei 234.288 lei 2
2020 329.878 lei 172.456 lei 3
2019 378.925 lei 204.918 lei 3
2018 411.618 lei 201.849 lei —
2017 336.274 lei 164.194 lei —
2016 308.964 lei 192.284 lei 4
2015 165.410 lei 64.569 lei 4
2014 97.703 lei 31.397 lei —
2013 44.400 lei -5.421 lei —
2012 43.222 lei -20.902 lei 3
2011 65.671 lei -10.989 lei —
2010 29.453 lei -5.874 lei —
2009 59.074 lei 18.099 lei —
2008 81.035 lei 12.335 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 143 de zile+135 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 14 zile−58 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 12,75%−24,11 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 21,65%+19,91 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 4,62×−52,9 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,28×+0,26 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 8,96%−20,16 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 7,02%−21,6 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 78,35%−19,91 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 106.920 lei−45.862 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,55×−0,23 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 76,87×−274,35 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 5 zile+4 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 18,69%−47,6 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 3.997 din 25.022 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.879 din 2.895 de firme active cu bilanț depus (CAEN 5510)
Vechime relativămai veche decât 83% dintre cele 4.443 de firme active din sector
SectorCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru NEVISA SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți NEVISA SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

NEVISA SRL, cu sediul în Orş. Băile Herculane, are codul unic de înregistrare (CUI) 11070893, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1998000255115. Firma a fost înființată la data de 14 octombrie 1998 și are ca obiect principal de activitate Hoteluri și alte facilități de cazare similare (CAEN 5510).

La ultima verificare, NEVISA SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 213.840 lei și un rezultat net de 27.262 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 2 noiembrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are NEVISA SRL?

NEVISA SRL (CUI 11070893) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 2 noiembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă NEVISA SRL în sectorul său?

NEVISA SRL ocupă locul 1.879 din 2.895 de firme active cu bilanț depus în CAEN 5510 (Hoteluri și alte facilități de cazare similare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este NEVISA SRL față de firmele din același domeniu?

NEVISA SRL este mai veche decât 83% dintre cele 4.443 de firme active cu CAEN 5510.

Este NEVISA SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare NEVISA SRL (CUI 11070893) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este NEVISA SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, NEVISA SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în NEVISA SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru NEVISA SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este NEVISA SRL plătitoare de TVA?

Da, NEVISA SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a NEVISA SRL?

În anul 2025, NEVISA SRL a raportat o cifră de afaceri de 213.840 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu NEVISA SRL?

Firmoscop analizează NEVISA SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Caraş-Severin

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Hoteluri & Cazare în Caraș-Severin →

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 5510 din Caraș-Severin, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Caraș-Severin

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 2 noiembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.