Sari la conținut
FirmoscopFirmeBihor › MEREDIS FARM SRL

MEREDIS FARM SRL

Înființată în 1992 · 33 ani vechime · Sat Săcueni Orş. Săcueni
CUI 111220 · J05/1953/1992
Fără probleme găsite Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MEREDIS FARM SRL
Cod fiscal (CIF) RO111220
Nr. Reg. Comerțului J05/1953/1992
Sediu social Str. PETOFI SANDOR nr. 4, Sat Săcueni Orş. Săcueni, jud. BIHOR, 417435
Telefon 352208

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

NIŢULESCU CIPRIAN-ŞERBAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 26.11.1992
CAEN4773 · Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MEREDIS FARM SRL după CUI 111220 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
2.621.069 lei
-1.0% vs 2024
Profit net 2025
250 lei
-98.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă0.0%
Față de sectorpeste 22% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 2.602 de firme din Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,0%.

Mărime față de sector5 angajați · peste 62% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 2.627 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital2.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2012: 1.332.253 lei20122013: 1.241.304 lei20132014: 1.585.075 lei20142015: 1.888.722 lei20152016: 2.305.974 lei20162017: 2.025.847 lei20172018: 2.032.509 lei20182019: 2.087.702 lei20192022: 2.209.933 lei20222023: 2.390.245 lei20232024: 2.649.354 lei20242025: 2.621.069 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 2.621.069 lei 250 lei 5
2024 2.649.354 lei 16.206 lei 5
2023 2.390.245 lei 3.930 lei 5
2022 2.209.933 lei 58.918 lei 5
2019 2.087.702 lei 36.103 lei
2018 2.032.509 lei 39.284 lei 5
2017 2.025.847 lei 89.947 lei 5
2016 2.305.974 lei 84.085 lei 5
2015 1.888.722 lei 7.562 lei 6
2014 1.585.075 lei 75.715 lei 5
2013 1.241.304 lei 20.422 lei 5
2012 1.332.253 lei 115.259 lei 4
2011 1.053.222 lei 57.855 lei 4
2010 1.217.013 lei 108.332 lei 6
2009 1.386.532 lei 40.032 lei 7
2008 1.362.780 lei 1.870 lei 7

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 138 zile−11 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 128 zile+62 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 0,01%−0,6 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 66,76%−1,87 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,5× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,01×−0,18 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 0,05%−3,23 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 0,02%−1,01 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 33,24%+1,87 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 524.214 lei−5.657 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,76×+0,08 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 5,18×+1,51 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 71 zile−28 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 0,03%−0,75 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.105 din 3.256 firme active cu bilanț depus (CAEN 4773)
Vechime relativămai veche decât 98% dintre cele 4.653 firme active din sector
SectorCAEN 4773 · Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume5
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MEREDIS FARM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MEREDIS FARM SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru MEREDIS FARM SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MEREDIS FARM SRL, cu sediul în Sat Săcueni Orş. Săcueni, are codul unic de înregistrare (CUI) 111220, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J05/1953/1992. Firma a fost înființată la data de 26 noiembrie 1992 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate (CAEN 4773).

La ultima verificare, MEREDIS FARM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.621.069 lei și un rezultat net de 250 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MEREDIS FARM SRL?

MEREDIS FARM SRL (CUI 111220) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 29 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MEREDIS FARM SRL în sectorul său?

MEREDIS FARM SRL ocupă locul 1.105 din 3.256 firme active cu bilanț depus în CAEN 4773 (Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MEREDIS FARM SRL față de firmele din același domeniu?

MEREDIS FARM SRL este mai veche decât 98% dintre cele 4.653 firme active cu CAEN 4773.

Este MEREDIS FARM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MEREDIS FARM SRL (CUI 111220) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MEREDIS FARM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MEREDIS FARM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MEREDIS FARM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MEREDIS FARM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MEREDIS FARM SRL plătitoare de TVA?

Da, MEREDIS FARM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MEREDIS FARM SRL?

În anul 2025, MEREDIS FARM SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.621.069 lei și un număr mediu de 5 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MEREDIS FARM SRL?

Firmoscop analizează MEREDIS FARM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bihor

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Bihor →

Mergi mai departe

Firme din Bihor

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.