Sari la conținut
Firmoscop › Firme › București › SANDVIK SRL

SANDVIK SRL

Înființată în 1998 · 27 de ani vechime · Sector 6 Mun. Bucureşti
CUI 11157338 · J1998010729404
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 3 noiembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Deblochează gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SANDVIK SRL
Cod fiscal (CIF) RO11157338
Nr. Reg. Comerțului J1998010729404
Sediu social Independenței nr. 319H, et. 1, Oslo Office Building, Bucureşti Sectorul 6, 60044
Telefon 0722528969

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026.

Reprezentanți

STEFANOVA MAGDALENA NIKOLOVA · administratorKUPLJEN SIMON · administrator

Identitate

Starefuncțiune
CAEN4664 · Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat strain

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 3 noiembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SANDVIK SRL după CUI 11157338 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
92.976.079 lei
-30,0% vs 2024
Profit net 2025
4.718.410 lei
-54,0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă5.1%
Față de sectorpeste 38% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 1.630 de firme din Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 8,3%.

Mărime față de sector28 de angajați · peste 95% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 1.577 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2011: 42.397.655 lei20112012: 48.509.270 lei20122013: 54.184.070 lei20132014: 60.417.615 lei20142015: 60.564.373 lei20152016: 62.509.557 lei20162017: 69.066.904 lei20172019: 82.998.374 lei20192022: 90.397.805 lei20222023: 98.096.830 lei20232024: 132.471.209 lei20242025: 92.976.079 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 92.976.079 lei 4.718.410 lei 28
2024 132.471.209 lei 10.252.819 lei 30
2023 98.096.830 lei 3.780.208 lei 31
2022 90.397.805 lei 6.623.436 lei 32
2019 82.998.374 lei 5.037.575 lei 35
2017 69.066.904 lei 2.648.423 lei 29
2016 62.509.557 lei 3.732.402 lei 29
2015 60.564.373 lei 2.555.817 lei 30
2014 60.417.615 lei 1.007.832 lei 30
2013 54.184.070 lei 1.723.672 lei 30
2012 48.509.270 lei 818.580 lei 0
2011 42.397.655 lei 344.949 lei —
2010 31.504.928 lei 42.132 lei 37
2009 27.086.738 lei -466.335 lei 39
2008 25.524.390 lei 810.155 lei 40

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50nunu

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 29 de zile−27 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 58 de zile−25 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 5,07%−2,67 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 45,93%−11,77 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,18×+0,45 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,01×−0,58 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 64,02%−15,43 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 28,97%+0,06 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 45,26%+8,87 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 3.320.574 lei−1.095.133 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 5,71×+1,97 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 115,74×+30 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 3 zile−1 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 6,25%−3,92 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 32 din 1.557 de firme active cu bilanț depus (CAEN 4664)
Vechime relativămai veche decât 90% dintre cele 1.867 de firme active din sector
SectorCAEN 4664 · Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 11 august 2026Schimbare sediu: Sector 1 Mun. Bucureşti → Sector 6 Mun. Bucureşti

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SANDVIK SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SANDVIK SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

SANDVIK SRL, cu sediul în Sector 6 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 11157338, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1998010729404. Firma a fost înființată la data de 9 noiembrie 1998 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente (CAEN 4664).

La ultima verificare, SANDVIK SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 92.976.079 lei și un rezultat net de 4.718.410 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SANDVIK SRL?

SANDVIK SRL (CUI 11157338) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 3 noiembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă SANDVIK SRL în sectorul său?

SANDVIK SRL ocupă locul 32 din 1.557 de firme active cu bilanț depus în CAEN 4664 (Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SANDVIK SRL față de firmele din același domeniu?

SANDVIK SRL este mai veche decât 90% dintre cele 1.867 de firme active cu CAEN 4664.

Este SANDVIK SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare SANDVIK SRL (CUI 11157338) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SANDVIK SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SANDVIK SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SANDVIK SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SANDVIK SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SANDVIK SRL plătitoare de TVA?

Da, SANDVIK SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SANDVIK SRL?

În anul 2025, SANDVIK SRL a raportat o cifră de afaceri de 92.976.079 lei și un număr mediu de 28 de angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SANDVIK SRL?

Firmoscop analizează SANDVIK SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 4664 din București, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.