Sari la conținut
FirmoscopFirmeGorj › VANTI SRL

VANTI SRL

Înființată în 1998 · 27 ani vechime · Orş. Ţicleni
CUI 11221449 · J18/394/1998
Verifică înainte Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Verifică înainte

Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire VANTI SRL
CUI 11221449
Nr. Reg. Comerțului J18/394/1998
Sediu social Str. Petroliştilor nr. 615, Orş. Ţicleni, jud. GORJ, 215600
Telefon 025323447

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

RÎJNIŢĂ CONSTANTIN · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 25.11.1998
CAEN1071 · Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută VANTI SRL după CUI 11221449 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 35/100
Cifră de afaceri 2025
199.536 lei
-2.0% vs 2024
Profit net 2025
9.439 lei
+181.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă4.7%
Față de sectorpeste 63% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 27.681 de firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,2%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 27% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 25.689 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 178.570 lei20142015: 21.226 lei20152016: 3.700 lei20162017: 18.000 lei20172018: 18.000 lei20182019: 59.031 lei20192020: 86.502 lei20202021: 85.774 lei20212022: 109.981 lei20222023: 119.123 lei20232024: 203.917 lei20242025: 199.536 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 199.536 lei 9.439 lei 1
2024 203.917 lei -11.594 lei 1
2023 119.123 lei -12.450 lei 1
2022 109.981 lei -16.279 lei 1
2021 85.774 lei -15.861 lei 1
2020 86.502 lei -2.787 lei 1
2019 59.031 lei -4.599 lei 1
2018 18.000 lei -5.864 lei 1
2017 18.000 lei -3.988 lei 1
2016 3.700 lei 734 lei 1
2015 21.226 lei 17.029 lei 0
2014 178.570 lei -13.058 lei 0
2013 240.475 lei -284 lei 1
2012 155.426 lei -2.170 lei 1
2011 161.897 lei -6.809 lei 1
2010 217.019 lei 7.419 lei 1
2009 270.288 lei -3.454 lei 2
2008 289.170 lei -6.168 lei 4

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 385 zile+19 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 36 zile+9 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 4,73%+10,42 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 164,17%−17,12 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,61×+0,06 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 7,36%+17,64 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -64,17%+17,12 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 199.536 lei−4.381 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,56×−0,25 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 6,85×+0,8 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 53 zile−7 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 6,08%+10,56 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 3.918 din 32.433 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 4.135 din 7.461 firme active cu bilanț depus (CAEN 1071)
Vechime relativămai veche decât 92% dintre cele 14.763 firme active din sector
SectorCAEN 1071 · Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru VANTI SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți VANTI SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

VANTI SRL, cu sediul în Orş. Ţicleni, are codul unic de înregistrare (CUI) 11221449, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J18/394/1998. Firma a fost înființată la data de 25 noiembrie 1998 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie (CAEN 1071).

La ultima verificare, VANTI SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 199.536 lei și un rezultat net de 9.439 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are VANTI SRL?

VANTI SRL (CUI 11221449) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Ce loc ocupă VANTI SRL în sectorul său?

VANTI SRL ocupă locul 4.135 din 7.461 firme active cu bilanț depus în CAEN 1071 (Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie), după cifra de afaceri.

Cât de veche este VANTI SRL față de firmele din același domeniu?

VANTI SRL este mai veche decât 92% dintre cele 14.763 firme active cu CAEN 1071.

Este VANTI SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare VANTI SRL (CUI 11221449) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este VANTI SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, VANTI SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în VANTI SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru VANTI SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este VANTI SRL plătitoare de TVA?

Nu, VANTI SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a VANTI SRL?

În anul 2025, VANTI SRL a raportat o cifră de afaceri de 199.536 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu VANTI SRL?

Firmoscop analizează VANTI SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Gorj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Producție alimentară în Gorj →

Mergi mai departe

Firme din Gorj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Ce verifici înainte de un termen de plată

Cum stabilești plafonul și scadența când semnalele sunt mixte.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.