Sari la conținut
FirmoscopFirmeVrancea › VIVA CELESTA SRL

VIVA CELESTA SRL

Înființată în 1998 · 27 ani vechime · Sat Ciorăşti Com. Ciorăşti
CUI 11238637 · J1998000575390
Verifică înainte Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Verifică înainte

Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire VIVA CELESTA SRL
Cod fiscal (CIF) RO11238637
Nr. Reg. Comerțului J1998000575390
Sediu Sat Ciorăşti Com. Ciorăşti, Vrancea
Telefon 0237258099

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

VASILE RĂZVAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 03.12.1998
CAEN4773 · Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută VIVA CELESTA SRL după CUI 11238637 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 46/100
Cifră de afaceri 2025
354.173 lei
-56.0% vs 2024
Profit net 2025
-1.812 lei
-101.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-0.5%
Față de sectorpeste 21% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 2.602 de firme din Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,0%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 13% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 2.627 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital52.9×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 281.678 lei20142015: 440.067 lei20152016: 482.701 lei20162017: 526.987 lei20172018: 500.966 lei20182019: 536.625 lei20192020: 634.188 lei20202021: 650.822 lei20212022: 676.863 lei20222023: 789.922 lei20232024: 799.441 lei20242025: 354.173 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 354.173 lei -1.812 lei 1
2024 799.441 lei 109.579 lei 2
2023 789.922 lei 58.749 lei 2
2022 676.863 lei 45.403 lei 2
2021 650.822 lei 44.507 lei 2
2020 634.188 lei 74.654 lei 2
2019 536.625 lei 55.926 lei 2
2018 500.966 lei 35.130 lei 2
2017 526.987 lei 37.925 lei 2
2016 482.701 lei 43.886 lei 2
2015 440.067 lei 14.388 lei 1
2014 281.678 lei 19.937 lei 1
2013 96.907 lei -6.301 lei 1
2012 124.666 lei 8.353 lei
2011 119.098 lei 10.072 lei
2010 142.426 lei 10.105 lei
2009 150.594 lei 18.165 lei
2008 164.323 lei 26.603 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 311 zile+185 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 12 zile−15 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -0,51%−14,22 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 98,15%+27,88 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,02×−0,4 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 52,94×+50,58 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -31,74%−125,32 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -0,59%−28,41 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 1,85%−27,88 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 354.173 lei−45.548 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,15×−0,88 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,33×−1,72 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 275 zile+155 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 1,57%−16,99 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 2.899 din 15.628 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 6,0% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.331 din 3.256 firme active cu bilanț depus (CAEN 4773)
Vechime relativămai veche decât 73% dintre cele 4.645 firme active din sector
SectorCAEN 4773 · Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume17
Dintre care radiate (închise)8

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru VIVA CELESTA SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți VIVA CELESTA SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

VIVA CELESTA SRL, cu sediul în Sat Ciorăşti Com. Ciorăşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 11238637, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1998000575390. Firma a fost înființată la data de 3 decembrie 1998 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate (CAEN 4773).

La ultima verificare, VIVA CELESTA SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 354.173 lei și un rezultat net de -1.812 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are VIVA CELESTA SRL?

VIVA CELESTA SRL (CUI 11238637) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Ce loc ocupă VIVA CELESTA SRL în sectorul său?

VIVA CELESTA SRL ocupă locul 2.331 din 3.256 firme active cu bilanț depus în CAEN 4773 (Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este VIVA CELESTA SRL față de firmele din același domeniu?

VIVA CELESTA SRL este mai veche decât 73% dintre cele 4.645 firme active cu CAEN 4773.

Este VIVA CELESTA SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare VIVA CELESTA SRL (CUI 11238637) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este VIVA CELESTA SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, VIVA CELESTA SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în VIVA CELESTA SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru VIVA CELESTA SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este VIVA CELESTA SRL plătitoare de TVA?

Da, VIVA CELESTA SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a VIVA CELESTA SRL?

În anul 2025, VIVA CELESTA SRL a raportat o cifră de afaceri de 354.173 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu VIVA CELESTA SRL?

Firmoscop analizează VIVA CELESTA SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Vrancea

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Vrancea →

Mergi mai departe

Firme din Vrancea

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Ce verifici înainte de un termen de plată

Cum stabilești plafonul și scadența când semnalele sunt mixte.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.