Sari la conținut
FirmoscopFirmeCluj › S I R PRODCOM SRL

S I R PRODCOM SRL

Înființată în 1998 · 27 ani vechime · Mun. Cluj-Napoca
CUI 11286162 · J1998001231121
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire S I R PRODCOM SRL
Cod fiscal (CIF) RO11286162
Nr. Reg. Comerțului J1998001231121
Sediu social Bld. Muncii nr. 18, Mun. Cluj-Napoca
Telefon 0264415811

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

DALLA RAGIONE MARCO · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 16.12.1998
CAEN6820 · închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută S I R PRODCOM SRL după CUI 11286162 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 95/100
Cifră de afaceri 2025
78.165 lei
+1.0% vs 2024
Profit net 2025
4.673 lei
-6.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă6.0%
Față de sectorpeste 30% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 11.458 de firme din închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 23,9%.

Datorii / capital0.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 68.748 lei20142015: 68.787 lei20152016: 69.614 lei20162017: 71.650 lei20172018: 72.120 lei20182019: 73.613 lei20192020: 12.381 lei20202021: 38.253 lei20212022: 76.377 lei20222023: 76.163 lei20232024: 77.071 lei20242025: 78.165 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 78.165 lei 4.673 lei
2024 77.071 lei 5.008 lei
2023 76.163 lei 35.833 lei
2022 76.377 lei 37.894 lei
2021 38.253 lei -2.315 lei
2020 12.381 lei -21.643 lei
2019 73.613 lei 33.936 lei
2018 72.120 lei 23.335 lei
2017 71.650 lei 31.477 lei
2016 69.614 lei 25.177 lei
2015 68.787 lei 21.388 lei
2014 68.748 lei 21.758 lei
2013 68.410 lei 29.771 lei
2012 69.027 lei 24.468 lei
2011 65.568 lei 32.068 lei
2010 65.287 lei 31.795 lei 1
2009 61.487 lei 32.726 lei 1
2008 57.229 lei 27.416 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 917 zile−9 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 4.322 zile+42 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 5,98%−0,52 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 14,66% datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 6,82× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,17× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 0,41% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 0,35% profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 85,34% capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,06× cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 7,2%−0,82 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 11.344 din 15.922 firme active cu bilanț depus (CAEN 6820)
Vechime relativămai veche decât 77% dintre cele 21.823 firme active din sector
SectorCAEN 6820 · închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru S I R PRODCOM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți S I R PRODCOM SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru S I R PRODCOM SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

S I R PRODCOM SRL, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, are codul unic de înregistrare (CUI) 11286162, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1998001231121. Firma a fost înființată la data de 16 decembrie 1998 și are ca obiect principal de activitate închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN 6820).

La ultima verificare, S I R PRODCOM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 78.165 lei și un rezultat net de 4.673 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are S I R PRODCOM SRL?

S I R PRODCOM SRL (CUI 11286162) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă S I R PRODCOM SRL în sectorul său?

S I R PRODCOM SRL ocupă locul 11.344 din 15.922 firme active cu bilanț depus în CAEN 6820 (închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este S I R PRODCOM SRL față de firmele din același domeniu?

S I R PRODCOM SRL este mai veche decât 77% dintre cele 21.823 firme active cu CAEN 6820.

Este S I R PRODCOM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare S I R PRODCOM SRL (CUI 11286162) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este S I R PRODCOM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, S I R PRODCOM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în S I R PRODCOM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru S I R PRODCOM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este S I R PRODCOM SRL plătitoare de TVA?

Da, S I R PRODCOM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a S I R PRODCOM SRL?

În anul 2025, S I R PRODCOM SRL a raportat o cifră de afaceri de 78.165 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu S I R PRODCOM SRL?

Firmoscop analizează S I R PRODCOM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Imobiliare în Cluj →

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.