Sari la conținut
FirmoscopFirmeTimiș › WERZALIT LEMN TECH S.R.L.

WERZALIT LEMN TECH S.R.L.

Înființată în 1999 · 27 ani vechime · Mun. Lugoj
CUI 11454053 · J35/101/1999
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire WERZALIT LEMN TECH S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO11454053
Nr. Reg. Comerțului J35/101/1999
Sediu social Drumul OLOSAGULUI nr. 16, Mun. Lugoj, jud. TIMIŞ, 305500
Telefon 0256218621

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

TROYER MARTIN · administratorGHEORGHE EMIL · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 17.02.1999
CAEN1621 · Fabricarea de furnire și a panourilor de lemn
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat autohton si strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută WERZALIT LEMN TECH S.R.L. după CUI 11454053 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 58/100
Cifră de afaceri 2025
54.223.482 lei
+13.0% vs 2024
Profit net 2025
-10.303.885 lei
+5.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-19.0%
Datorii / capital8.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 50.965.135 lei20142015: 49.334.299 lei20152016: 51.643.619 lei20162017: 56.076.102 lei20172018: 53.487.931 lei20182019: 55.249.194 lei20192020: 53.598.891 lei20202021: 59.412.455 lei20212022: 67.111.086 lei20222023: 71.432.298 lei20232024: 47.815.167 lei20242025: 54.223.482 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 54.223.482 lei -10.303.885 lei 168
2024 47.815.167 lei -10.858.776 lei 183
2023 71.432.298 lei 976.057 lei 209
2022 67.111.086 lei 406.450 lei 211
2021 59.412.455 lei 251.904 lei 215
2020 53.598.891 lei 3.671.841 lei 221
2019 55.249.194 lei -317.287 lei 226
2018 53.487.931 lei -4.828.174 lei 230
2017 56.076.102 lei 1.675.279 lei 237
2016 51.643.619 lei 2.127.334 lei 225
2015 49.334.299 lei 46.082 lei 239
2014 50.965.135 lei 852.146 lei 247
2013 44.855.086 lei -1.100.065 lei 250
2012 41.659.769 lei 34.730 lei 242
2011 48.176.072 lei 1.695.537 lei 251
2010 38.607.210 lei 2.164.249 lei 231
2009 32.815.006 lei 1.220.125 lei 205
2008 28.586.186 lei -1.186.238 lei 200

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 247 zile−26 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 18 zile−22 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -19%+3,71 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 86,78%+17,45 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,15×−0,29 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 8,31×+5,87 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -233,34%−159,3 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -24,38%−3,34 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 10,45%−17,97 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 322.759 lei+61.474 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,28×+0,35 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 6,71×+2,42 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 54 zile−31 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -16,29%+2,9 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 136 din 1.249 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 3,8% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 7 din 100 firme active cu bilanț depus (CAEN 1621)
Vechime relativămai veche decât 92% dintre cele 199 firme active din sector
SectorCAEN 1621 · Fabricarea de furnire și a panourilor de lemn →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume17
Dintre care radiate (închise)8

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru WERZALIT LEMN TECH S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți WERZALIT LEMN TECH S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru WERZALIT LEMN TECH S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

WERZALIT LEMN TECH S.R.L., cu sediul în Mun. Lugoj, are codul unic de înregistrare (CUI) 11454053, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J35/101/1999. Firma a fost înființată la data de 17 februarie 1999 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea de furnire și a panourilor de lemn (CAEN 1621).

La ultima verificare, WERZALIT LEMN TECH S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 54.223.482 lei și un rezultat net de -10.303.885 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are WERZALIT LEMN TECH S.R.L.?

WERZALIT LEMN TECH S.R.L. (CUI 11454053) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă WERZALIT LEMN TECH S.R.L. în sectorul său?

WERZALIT LEMN TECH S.R.L. ocupă locul 7 din 100 firme active cu bilanț depus în CAEN 1621 (Fabricarea de furnire și a panourilor de lemn), după cifra de afaceri.

Cât de veche este WERZALIT LEMN TECH S.R.L. față de firmele din același domeniu?

WERZALIT LEMN TECH S.R.L. este mai veche decât 92% dintre cele 199 firme active cu CAEN 1621.

Este WERZALIT LEMN TECH S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare WERZALIT LEMN TECH S.R.L. (CUI 11454053) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este WERZALIT LEMN TECH S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, WERZALIT LEMN TECH S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în WERZALIT LEMN TECH S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru WERZALIT LEMN TECH S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este WERZALIT LEMN TECH S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, WERZALIT LEMN TECH S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a WERZALIT LEMN TECH S.R.L.?

În anul 2025, WERZALIT LEMN TECH S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 54.223.482 lei și un număr mediu de 168 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu WERZALIT LEMN TECH S.R.L.?

Firmoscop analizează WERZALIT LEMN TECH S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Timiş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Timiș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.