Sari la conținut
FirmoscopFirmeBuzău › MONTEORU SA

MONTEORU SA

Înființată în 1992 · 33 ani vechime · Sat Sărata-Monteoru Com. Merei
CUI 1174552 · J1991002077101
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MONTEORU SA
Cod fiscal (CIF) RO1174552
Nr. Reg. Comerțului J1991002077101
Sediu social Ale ȘTRANDULUI nr. 3, et. P, HOTEL MONTEORU, Sat Sărata-Monteoru Com. Merei, jud. BUZĂU, 127366
Telefon 0238451123

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

MIHALCEA MARY VIOLETA · administratorMILIŢĂ MĂDĂLINA-ELENA · administratorSARKIS DEVLATIAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 27.11.1992
CAEN5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MONTEORU SA după CUI 1174552 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
6.964.136 lei
+5.0% vs 2024
Profit net 2025
113.567 lei
-84.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă1.6%
Față de sectorpeste 40% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 2.120 de firme din Hoteluri și alte facilități de cazare similare care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,9%.

Mărime față de sector45 angajați · peste 93% din sector

Mediana sectorului: 4 angajați, din 2.223 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 3.090.530 lei20142015: 3.125.809 lei20152016: 3.204.620 lei20162017: 3.219.934 lei20172018: 3.060.028 lei20182019: 3.235.455 lei20192020: 2.117.341 lei20202021: 3.232.455 lei20212022: 4.855.473 lei20222023: 5.751.066 lei20232024: 6.655.335 lei20242025: 6.964.136 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 6.964.136 lei 113.567 lei 45
2024 6.655.335 lei 713.741 lei 47
2023 5.751.066 lei 404.547 lei 45
2022 4.855.473 lei 2.293.241 lei 42
2021 3.232.455 lei 113.963 lei 36
2020 2.117.341 lei -774.892 lei 44
2019 3.235.455 lei -249.363 lei 56
2018 3.060.028 lei -196.218 lei 56
2017 3.219.934 lei 82.678 lei 59
2016 3.204.620 lei -94.369 lei 65
2015 3.125.809 lei -50.137 lei 62
2014 3.090.530 lei -15.961 lei 61
2013 3.080.339 lei -34.049 lei 49
2012 2.898.814 lei 487.015 lei 52
2011 2.426.238 lei 628.127 lei 40
2010 1.453.295 lei 98.681 lei 39
2009 1.542.406 lei -206.687 lei 33
2008 832.290 lei -642.554 lei 41

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 206 zile−8 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 1 zi−13 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 1,63%−9,09 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 62,61%+3,78 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,6×−0,1 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,67×+0,24 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 4,84%−21,31 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 1,81%−8,95 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 37,43%−3,72 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 154.759 lei+13.156 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,11×+0,11 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 309,35×+109,8 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 1 zi−1 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 1,96%−11,95 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 296 din 2.956 firme active cu bilanț depus (CAEN 5510)
Vechime relativămai veche decât 98% dintre cele 4.566 firme active din sector
SectorCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)5
Valoare totală (2025)6.030.717 lei
Acorduri-cadru plafon, nu bani încasați1 · 6.848.246 lei

Autorități: CASA NATIONALA DE PENSII PUBLICE

SEAP — contracte atribuite · 2025.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume4
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MONTEORU SA

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MONTEORU SA? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru MONTEORU SA

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MONTEORU SA, cu sediul în Sat Sărata-Monteoru Com. Merei, are codul unic de înregistrare (CUI) 1174552, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1991002077101. Firma a fost înființată la data de 27 noiembrie 1992 și are ca obiect principal de activitate Hoteluri și alte facilități de cazare similare (CAEN 5510).

La ultima verificare, MONTEORU SA figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 6.964.136 lei și un rezultat net de 113.567 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MONTEORU SA?

MONTEORU SA (CUI 1174552) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MONTEORU SA în sectorul său?

MONTEORU SA ocupă locul 296 din 2.956 firme active cu bilanț depus în CAEN 5510 (Hoteluri și alte facilități de cazare similare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MONTEORU SA față de firmele din același domeniu?

MONTEORU SA este mai veche decât 98% dintre cele 4.566 firme active cu CAEN 5510.

Este MONTEORU SA o firmă activă?

Da, la ultima verificare MONTEORU SA (CUI 1174552) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MONTEORU SA în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MONTEORU SA nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MONTEORU SA?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MONTEORU SA, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MONTEORU SA plătitoare de TVA?

Da, MONTEORU SA este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MONTEORU SA?

În anul 2025, MONTEORU SA a raportat o cifră de afaceri de 6.964.136 lei și un număr mediu de 45 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MONTEORU SA?

Firmoscop analizează MONTEORU SA pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Buzău

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Hoteluri & Cazare în Buzău →

Mergi mai departe

Firme din Buzău

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.