Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Prahova › UNILEVER ROMANIA SA

UNILEVER ROMANIA SA

Înființată în 1999 · 27 de ani vechime · Mun. Ploieşti
CUI 11894259 · J1999000479293
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 26 octombrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire UNILEVER ROMANIA SA
Cod fiscal (CIF) RO11894259
Nr. Reg. Comerțului J1999000479293
Sediu social B-dul REPUBLICII nr. 291, Municipiul Ploieşti, jud. Prahova, 2000
Telefon 0745083030

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026.

Reprezentanți

BĂDULESCU LAURENȚIU ION · administratorRUSU GINA ADINA · administratorRIZEA-POPP IOANA-ZENAIDA · reprezentant al persoanei juridiceDĂMOC SILVIU DANIEL · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN1084 · Fabricarea condimentelor și ingredientelor
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat autohton si strain

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 26 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 26 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută UNILEVER ROMANIA SA după CUI 11894259 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
174.952.530 lei
-6,0% vs 2024
Profit net 2025
12.677.999 lei
-52,9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă7.2%
Datorii / capital0.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 65.812.414 lei20142015: 67.013.591 lei20152016: 65.769.465 lei20162017: 61.907.486 lei20172018: 65.356.340 lei20182019: 76.877.689 lei20192020: 82.814.075 lei20202021: 102.833.292 lei20212022: 159.109.441 lei20222023: 169.389.863 lei20232024: 186.759.537 lei20242025: 174.952.530 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 174.952.530 lei 12.677.999 lei 563
2024 186.759.537 lei 26.929.038 lei 612
2023 169.389.863 lei 13.954.018 lei 613
2022 159.109.441 lei 2.719.619 lei 623
2021 102.833.292 lei 21.255.366 lei 476
2020 82.814.075 lei 11.974.200 lei 212
2019 76.877.689 lei 8.320.224 lei 179
2018 65.356.340 lei 10.873.400 lei 255
2017 61.907.486 lei 6.815.204 lei 253
2016 65.769.465 lei 5.303.373 lei 254
2015 67.013.591 lei 3.648.336 lei 283
2014 65.812.414 lei 5.100.331 lei 285
2013 65.040.049 lei 5.385.710 lei 299
2012 65.616.992 lei 3.810.929 lei 299
2011 61.788.268 lei 1.525.026 lei 300
2010 61.111.600 lei -505.440 lei 292
2009 54.025.123 lei 3.772.611 lei 294
2008 47.754.227 lei 4.113.446 lei 313

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 273 de zile+55 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 102 zile−27 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 7,25%−7,17 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 40,92%+6,11 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,44×−0,43 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,71×+0,14 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 6,9%−6,83 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 3,96%−4,46 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 57,38%−3,93 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 310.750 lei+5.587 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,55× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 31,6×+5,27 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 12 zile−2 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 7,18%−9,49 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 4 din 85 de firme active cu bilanț depus (CAEN 1084)
Vechime relativămai veche decât 83% dintre cele 156 de firme active din sector
SectorCAEN 1084 · Fabricarea condimentelor și ingredientelor →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume11
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru UNILEVER ROMANIA SA

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți UNILEVER ROMANIA SA? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

UNILEVER ROMANIA SA, cu sediul în Mun. Ploieşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 11894259, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1999000479293. Firma a fost înființată la data de 29 iunie 1999 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea condimentelor și ingredientelor (CAEN 1084).

La ultima verificare, UNILEVER ROMANIA SA figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 174.952.530 lei și un rezultat net de 12.677.999 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are UNILEVER ROMANIA SA?

UNILEVER ROMANIA SA (CUI 11894259) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 26 octombrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă UNILEVER ROMANIA SA în sectorul său?

UNILEVER ROMANIA SA ocupă locul 4 din 85 de firme active cu bilanț depus în CAEN 1084 (Fabricarea condimentelor și ingredientelor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este UNILEVER ROMANIA SA față de firmele din același domeniu?

UNILEVER ROMANIA SA este mai veche decât 83% dintre cele 156 de firme active cu CAEN 1084.

Este UNILEVER ROMANIA SA o firmă activă?

Da, la ultima verificare UNILEVER ROMANIA SA (CUI 11894259) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este UNILEVER ROMANIA SA în insolvență?

Nu — la ultima verificare, UNILEVER ROMANIA SA nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în UNILEVER ROMANIA SA?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru UNILEVER ROMANIA SA, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este UNILEVER ROMANIA SA plătitoare de TVA?

Da, UNILEVER ROMANIA SA este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a UNILEVER ROMANIA SA?

În anul 2025, UNILEVER ROMANIA SA a raportat o cifră de afaceri de 174.952.530 lei și un număr mediu de 563 de angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu UNILEVER ROMANIA SA?

Firmoscop analizează UNILEVER ROMANIA SA pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Prahova

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Producție alimentară în Prahova →

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 1084 din Prahova, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Prahova

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.