Sari la conținut
FirmoscopFirmeMureș › DE GIZE SRL

DE GIZE SRL

Înființată în 1999 · 27 ani vechime · Mun. Sighişoara
CUI 11900164 · J1999000423269
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire DE GIZE SRL
CUI 11900164
Nr. Reg. Comerțului J1999000423269
Sediu social Str. Libertăţii nr. 60, Mun. Sighişoara, jud. MUREŞ, 545400
Telefon 772515

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 01.07.1999
CAEN8510 · Învățământ preșcolar
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută DE GIZE SRL după CUI 11900164 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 94/100
Cifră de afaceri 2025
520.353 lei
+22.0% vs 2024
Profit net 2025
54.675 lei
+185.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă10.5%
Față de sectorpeste 56% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 241 de firme din Învățământ preșcolar care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 6,2%.

Mărime față de sector8 angajați · peste 84% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 248 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital3.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 85.094 lei20142015: 93.960 lei20152016: 100.358 lei20162017: 91.668 lei20172018: 135.094 lei20182019: 225.609 lei20192020: 119.940 lei20202021: 280.631 lei20212022: 329.000 lei20222023: 394.975 lei20232024: 427.833 lei20242025: 520.353 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 520.353 lei 54.675 lei 8
2024 427.833 lei 19.174 lei 8
2023 394.975 lei 41.108 lei 8
2022 329.000 lei 76.565 lei 7
2021 280.631 lei 50.083 lei 7
2020 119.940 lei 6.105 lei 5
2019 225.609 lei 36.403 lei 5
2018 135.094 lei 1.642 lei 4
2017 91.668 lei 1.012 lei 3
2016 100.358 lei 12.114 lei 3
2015 93.960 lei 2.747 lei 3
2014 85.094 lei 3.318 lei 3
2013 81.364 lei 4.893 lei 2
2012 163.735 lei 30.242 lei 4
2011 95.674 lei -7.292 lei 5
2010 99.973 lei 19.059 lei 4
2009 74.857 lei -12.873 lei 5
2008 40.494 lei -5.782 lei 4

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 144 zile−50 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 23 zile+21 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 10,51%+6,03 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 78,84%−1,95 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,27× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 3,73×−0,48 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,13%+63,62 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 20,98%+14,16 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 21,16%+1,95 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 65.044 lei+11.565 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor +0,48 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 116,23×+13,8 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 3 zile−1 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 14,17%+7,64 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 99 din 330 firme active cu bilanț depus (CAEN 8510)
Vechime relativămai veche decât 98% dintre cele 517 firme active din sector
SectorCAEN 8510 · Învățământ preșcolar →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 1 septembrie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J26/423/1999 → J1999000423269

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru DE GIZE SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți DE GIZE SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru DE GIZE SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

DE GIZE SRL, cu sediul în Mun. Sighişoara, are codul unic de înregistrare (CUI) 11900164, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1999000423269. Firma a fost înființată la data de 1 iulie 1999 și are ca obiect principal de activitate Învățământ preșcolar (CAEN 8510).

La ultima verificare, DE GIZE SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 520.353 lei și un rezultat net de 54.675 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are DE GIZE SRL?

DE GIZE SRL (CUI 11900164) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă DE GIZE SRL în sectorul său?

DE GIZE SRL ocupă locul 99 din 330 firme active cu bilanț depus în CAEN 8510 (Învățământ preșcolar), după cifra de afaceri.

Cât de veche este DE GIZE SRL față de firmele din același domeniu?

DE GIZE SRL este mai veche decât 98% dintre cele 517 firme active cu CAEN 8510.

Este DE GIZE SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare DE GIZE SRL (CUI 11900164) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este DE GIZE SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, DE GIZE SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în DE GIZE SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru DE GIZE SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este DE GIZE SRL plătitoare de TVA?

Nu, DE GIZE SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a DE GIZE SRL?

În anul 2025, DE GIZE SRL a raportat o cifră de afaceri de 520.353 lei și un număr mediu de 8 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu DE GIZE SRL?

Firmoscop analizează DE GIZE SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Mureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Educație în Mureș →

Mergi mai departe

Firme din Mureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.